Ухвала від 19.04.2017 по справі 803/711/16

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

19 квітня 2017 року№ 876/5123/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кузьмич С. М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2016р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СМП" до Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

постановою Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2016р. задоволено частково адміністративний позов.

Не погоджуючись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.

Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Із матеріалів справи вбачається, що 07.06.2016 р. судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено короткий текст оскаржуваної постанови, а апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 23.06.2016 р.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2016 р. вказану апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору, а ухвалою від 25.08.2016 р. апеляційну скаргу повернуто.

Апелянтом повторно подано апеляційну скаргу 07.04.2017 р.

Разом з апеляційною скаргою, Управління подало клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження в якому вказано, що сплата судового збору стала можлива лише після надходження асигнувань на їхній рахунок.

На переконання судді суду апеляційної інстанції це не є поважною підставою пропуску строку апеляційного оскарження, встановленого статтею 186 КАС України. При цьому інших підстав пропуску строку апеляційного оскарження апелянт не вказав та доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження не подав.

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, та подала заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження без обґрунтуваних причин його пропуску, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній обґрунтування причин пропуску цього строку.

Крім цього, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.

Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що адміністративний позов є майнового характеру, поданий суб'єктом владних повноважень.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 1893 грн. 85 коп. (1721,68 х 110% = 1893, 85)

Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1893 грн. 85 коп. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд.

Керуючись ст.ст. 87, 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області про поновлення строку апеляційного оскарження.

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2016р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СМП" до Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків будуть застосовані заходи встановленні абз. 2 ч.4 ст.189 КАС України та ч. 3 ст. 108 КАС України.

Копію ухвали направити апелянту.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.

Суддя Кузьмич С. М.

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79005, м. Львів, вул. Саксаганського,13 телефон /факс (032) 261-45-14

19 квітня 2017 року № 876/5123/17Головне управління Державної фіскальної служби України у Волинській області Київський майдан, 4, м.Луцьк, 43010

Направляємо Вам копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, - для виконання.

Додаток: копія ухвали на 3 арк.

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кузьмич С.М.