Ухвала від 19.04.2017 по справі 442/3499/16-а,2а-442/131/16

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

19 квітня 2017 року№ 876/3263/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Коваль Р. Й., перевіривши апеляційну скаргу Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 25.05.2016р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Апелянт звернувся з апеляційною скаргою на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 25.05.2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.03.2017 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано термін 30 днів з моменту отримання даної ухвали для усунення виявлених недоліків.

Як видно із матеріалів справи, повідомлення про вручення поштового відправлення, а саме копії вищевказаної ухвали, апелянт отримав 17.03.2017 року.

На виконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, апелянт подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій послався на те, що з 01.01.2017 р., у зв'язку із змінами в законодавстві він звільнений від сплати судового збору, а тому вже відсутні перешкоди для оскарження рішення суду і враховуючи, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду повторно подав апеляційну скаргу.

Проте, апелянтом не вказується жодних обгрунтувань пропуску строку оскарження рішення суду як з моменту винекнення в нього права на оскарження рішення суду так і з моменту звільнення його від сплати судового збору і до моменту подання апеляційної скарги.

Таким чином, апелянтом не надано належних доказів, які б вказували на поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

За таких обставин, вказані в клопотанні підстави пропуску строку на апеляційне оскарження є необгрунтованими. Тому, строк на апеляційне оскарження пропущений без поважних причин.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Враховуючи ту обставину, що станом на 18 листопада 2016 року вимоги ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2016 року апелянт не виконав та не усунув недоліки апеляційної скарги суд прийшов до висновку, що слід відмовити у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст. ст. 160, 165, 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 25.05.2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Коваль Р. Й.