Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"10" квітня 2017 р.Справа № 5023/5401/11 вх. № 5401/11
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
за участю сторін:
учасники процесу : не з'явились
розглянувши матеріали
По справі за заявою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Ялта
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3
про визнання банкрутом
Постановою господарського суду Харківської області від 18 липня 2011 року визнано фізичну особу-підприємця ОСОБА_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Богомазова Павла Сергійовича, якого зобов'язано відповідно до ст.ст.25-30, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до 18.01.2012 року виконати ліквідаційну процедуру банкрута.
Ухвалою суду від 01.12.2015 року задоволено клопотання ліквідатора ФОП ОСОБА_3 арбітражного керуючого ОСОБА_1 про припинення його повноважень ліквідатора ФОП ОСОБА_3 по справі № 5023/5401/11;припинено обов'язки ліквідатора ФОП ОСОБА_3 арбітражного керуючого ОСОБА_1; призначено ліквідатором ФОП ОСОБА_3 арбітражного керуючого ОСОБА_5 (свідоцтво № 466 від 15.03.2013 р., 61118, АДРЕСА_1).
Ухвалою суду від 31.01.2017 року відкладено судове засідання з розгляду звіту ліквідатора на "10" квітня 2017 року; зобов'язано ліквідатора надати суду докази вчинення протягом ліквідаційної процедури дій, направлених на пошук та виявлення майна банкрута, його реалізації у встановленому законом порядку, всі докази в підтвердження здійснення ліквідаційних дій, передбачених постановою господарського суду Харківської області від 18.07.2011 року.
07.04.2017 року до суду надійшла заява арбітражного керуючого Шапілова С.А. на участь у справі про банкрутство у якості ліквідатора фізичної особи - підприємця ОСОБА_3.
Ліквідатор у судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду від 31.01.2017 року не виконав, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення наявне в матеріалах справи.
Кредитори також у судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином згідно діючого законодавства.
Судом, згідно з даними Діловодства спеціалізованого суду, встановлено, що 13.03.2017 року було анульовано свідоцтво арбітражного керуючого ОСОБА_5.
На офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України в Єдиному реєстрі арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України розміщена інформація про припинення діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_5 на підставі наказу Міністерства юстиції України про припинення діяльності арбітражного керуючого № 829/5 від 13.03.2017, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 466 від 15.03.2013 ОСОБА_5 не діє.
Відповідно до п.5 абз. 2 ч.3 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від виконання ним своїх обов'язків здійснюється господарським судом за клопотанням комітету кредиторів, органу, уповноваженого управляти державним майном (для державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків) або за власною ініціативою, зокрема у разі припинення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Згідно ч.2 ст. 112 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі припинення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) він виключається з Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, а його свідоцтво анулюється.
Ч.4 ст. 113 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний припинити діяльність з дня внесення до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України запису про припинення його повноважень.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне усунути арбітражного керуючого ОСОБА_5 від виконання ним своїх обов'язків ліквідатора фізичної особи - підприємця ОСОБА_3.
Суд, розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Шапілова Сергія Анатолійовича, вважає за необхідне призначити його ліквідатором фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, виходячи з наступного.
Згідно з ч.1 ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.
Ч. 3 ст.3-1 вищевказаного Закону встановлено, що арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які мають конфлікт інтересів, - особи, в яких виникає суперечність між особистими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого, що може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання повноважень арбітражного керуючого; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
Також, ч.2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. № 2343-ХІІ, який викладено у новій редакції Законом України від 22.12.2011 р. № 4212-VI встановлено, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Здійснюючи оцінку кандидатури арбітражного керуючого Шапілова С.А., суд дійшов висновку, що його кандидатура відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ним подано відповідну заяву зі згодою на участь у справі, з якої вбачається, що арбітражний керуючий Шапілов С.А. володіє спеціальними знаннями арбітражного управління, має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №324 від 01.03.2013 р., що видається в установленому законодавством порядку, він не є зацікавленою особою ні відносно боржника, ні відносно кредитора, управління боржником раніше не здійснював, не є особою, яка має судимість за вчинення корисливих злочинів, має договір страхування відповідальності арбітражного керуючого № 21138 від 10.03.2016р.
З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає за можливе призначити ліквідатором фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 арбітражного керуючого Шапілова Сергія Анатолійовича.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3-1, 22-32, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Усунути ОСОБА_5 від виконання ним своїх обов'язків ліквідатора фізичної особи - підприємця ОСОБА_3.
2. Призначити ліквідатором фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 арбітражного керуючого арбітражного керуючого Шапілова Сергія Анатолійовича (свідоцтво № 324 від 01.03.2013 р., мешкає за адресою: 61170, АДРЕСА_2, ).
3. Зобов'язати ОСОБА_5 у 5-денний термін передати ліквідатору фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 арбітражному керуючому Шапілову Сергію Анатолійовичу за актом приймання-передачі всі документи, пов'язані з проведенням процедури ліквідації боржника.
4. Зобов'язати ліквідатора продовжити здійснювати ліквідаційну процедуру відповідно до постанови господарського суду Харківської області від 18.07.2011р.
5. Відкласти слухання звіту ліквідатора на "26" червня 2017 р. о(об) 11:30 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, зал 205
6. Зобов'язати ліквідатора надати суду докази вчинення протягом ліквідаційної процедури дій, направлених на пошук та виявлення майна банкрута, його реалізації у встановленому законом порядку, всі докази в підтвердження здійснення ліквідаційних дій, передбачених постановою господарського суду Харківської області від 18.07.2011 року.
Суддя Швидкін А.О.