Рішення від 06.04.2017 по справі 921/510/16-г/6

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

06 квітня 2017 рокуСправа № 921/510/16-г/6

Господарський суд Тернопільської області

у складі головуючого судді Шумського І.П. , судді Стопника С.Г. , судді Бурди Н.М.

розглянув справу

за позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будова-Захід" (вул. Привокзальна, 1, с. Смільне, Бродівський район, Львівська область, 80643)

до відповідача - Байковецької сільської ради (вул. Січових Стрільців, 43, с. Байківці, Тернопільський район, Тернопільська область, 47711)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Обслуговуючий кооператив "Житлово - будівельний кооператив Біла Акація" (вул. Братів Бойчуків, 17/112, м. Тернопіль, 46023)

про визнання недійсним рішення

За участю від:

позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2

відповідача - ОСОБА_3, ОСОБА_4

третьої особи - ОСОБА_5

Суть справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будова-Захід" звернулось в господарський суд Тернопільської області з позовом до Байковецької сільської ради про визнання недійсним рішення від 03 липня 2015 року №824 "Про надання дозволу на поділ земельної ділянки".

Свої вимоги, підтримані в ході розгляду справи, позивач мотивує тим, що рішенням Байковецької сільської ради № 824 від 03 липня 2015 року дано дозвіл на поділ земельної ділянки (за кадастровим №6125280600:02:001:3590, в селі Байківці по вул. Корольова загальною площею 1,8536 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з виділенням в три окремі ділянки відповідними орієнтовними площами 0,5926 га, 0,55 га та 0,7109 га), яка перебувала у суборенді позивача та щодо якої у нього наявні містобудівні умови та обмеження її забудови, затверджена проектна документація, а також зареєстровано Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт з будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення на цій землі. Окрім того, позивачем зареєстровано право приватної власності на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, готовністю 3%, за адресою вул. Корольова, 3Б, с. Байківці Тернопільського району Тернопільської області. В обґрунтування своїх вимог ТОВ "Будова-Захід" також посилається на те, що наявні у нього містобудівні умови та проектна документація, згідно норм Закону України "Про регулювання містобудівної документації", є чинними до завершення будівництва.

Ухвалою суду від 23.08.2016 порушено провадження по справі та призначено її до розгляду. Цією ж ухвалою в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача залучено Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив Біла Акація".

У відзиві на позов, та усних поясненнях представників, відповідач проти позову заперечує з посиланням на відсутність порушень прав позивача, через те, що власник земельної ділянки - Байковецька сільська рада володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти будь-які дії, які не суперечать закону. В обґрунтування свого рішення про поділ земельної ділянки Байковецька сільська рада додає розроблений на її замовлення розрахунок потреби площі земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на території Байковецької сільської ради вважаючи, що для завершення розпочатого будівництва житлового будинку по вул. Корольова, 3Б достатньо земельної ділянки площею 0,5926 га.

В ході розгляду справи представником третьої особи підтримано поданий позивачем позов.

Ухвалою суду від 10.11.2016 справу прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Шумський І.П., судді: Стопник С.Г. та Бурда Н.М.

У п. 3.8 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у разі залучення до участі у справі іншого відповідача або заміни неналежного відповідача розгляд справи починається заново (стаття 24 ГПК), заново розгляд справи починається і в разі прийняття позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, та зміни складу суду (в тому числі з одноосібного на колегіальний, навіть якщо до складу колегії суддів входить суддя, який раніше одноособово розглядав дану справу), а отже, спочатку починається й перебіг строку вирішення спору. Продовження цього строку можливе у порядку і з підстав, зазначених у частині третій статті 69 ГПК.

В ході розгляду справи, ухвалами суду від 24.11.2016 та 11.01.2017 призначались судові експертизи, проведення котрих доручалось відповідно Тернопільському відділенню Київського НДІСЕ та Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, на розгляд яких було поставлено питання: "Яка площа земельної ділянки необхідна для будівництва та обслуговування першої черги багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області по вул. Корольова, 3Б?", а до закінчення проведення експертиз провадження у справі було зупинено.

За наслідками призначення судових експертиз та надіслання матеріалів справи №921/510/16-г/6 на адресу експертних установ, двічі 20.12.2016 та 08.02.2017 керівниками вищезгаданого Тернопільського відділення КНДІСЕ та Київського НДІСЕ повертались матеріали даної справи без виконання через відсутність спеціалістів, які б мали відповідні знання з предмету дослідження.

Ухвалою суду від 01.03.2017 призначалось розпорядче засідання на 23.03.2017 для вирішення питання про поновлення провадження у дані справі.

В порядку ст.ст. 30, 32 ГПК України, для дачі пояснень, сторонами по справі забезпечено явку в судове засідання 29.03.2017 представника ДП "Тернопільський Промбудпроект" ОСОБА_6 (головного архітектора робочого проекту, розробленого вказаною організацією на замовлення позивача щодо будівництва на спірній ділянці), а також архітектора ОСОБА_7, який розробляв розрахунок потреб площі для будівництва житлового будинку на замовлення відповідача по справі.

З наданих пояснень архітекторами ОСОБА_6 та ОСОБА_7, з огляду на з'ясовані внаслідок цього обставини, з врахуванням думки представників сторін та третьої особи, суд прийшов до висновку про відсутність необхідності у проведенні експертного дослідження з вищезгаданого питання.

З огляду на це, ухвалою суду від 29.03.2017 поновлено провадження у справі №921/510/16-г/6.

Розгляд справи неодноразово відкладався, в судовому засіданні оголошувалась перерва, востаннє до 06 квітня 2017 року.

В ході розгляду справи, учасникам судового процесу роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 20,22,27, 81-1 Господарського процесуального кодексу України.

Технічна фіксація (звукозапис) судового засідання, в порядку ст. 81-1 ГПК України, не здійснювалась, за відсутності відповідних клопотань учасників судового процесу.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд встановив наступне:

26.02.2010 між Байковецькою сільською радою (орендодавцем) та ПП "Тернопільська фірма "Будівельник" (орендарем) укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надав, а орендар прийняв в строкове платне користування (з 22.02.2010 по 22.02.2015) земельну ділянку для завершення будівництва групи житлових будинків з вбудованими-прибудованими приміщеннями громадського призначення в с.Байківці Тернопільського району в межах населеного пункту, загальною площею 2,3872 га за рахунок земель запасу (земель не наданих у власність або постійне користування - пасовище).

Рішенням сесії Байковецької сільської ради №200 від 07.10.2011 дано дозвіл ПП "Тернопільська фірма "Будівельник" на передачу в суборенду ТОВ "Будова-Захід" земельної ділянки площею 1,8536 га, що перебувала в його оренді (реєстраційна справа №15 договору оренди земельної ділянки від 25.02.2010, р/№ 041064400181 від 03.03.2010) для будівництва групи житлових будинків з вбудованими-прибудованими приміщеннями громадського призначення в селі Байківці в межах населеного пункту.

На цій підставі 14.11.2011 між ПП "Тернопільська фірма "Будівельник" (орендарем) та ТОВ "Будова-Захід" (суборендарем) укладено договір суборенди землі, згідно якого орендар надав, а суборендар (позивач у справі) прийняв в строкове платне користування (з 07.10.2011 по 22.02.2015) земельну ділянку для завершення будівництва групи житлових будинків з вбудованими-прибудованими приміщеннями громадського призначення в с.Байківці Тернопільського району в межах населеного пункту, загальною площею 1,8536 га за рахунок земель, що перебували у користуванні ПП "Тернопільська фірма "Будівельник" на підставі договору оренди земельної ділянки від 26.02.2010, зареєстрованого ДП "Тернопільський регіональний центр ДЗК" від 03.03.2010 за №041064400181, кадастровий номер 6125280600020013590.

Даний договір суборенди зареєстровано в управлінні Держкомзему у Тернопільському районі в книзі державної реєстрації договорів оренди землі за записом №612520004000758.

Позивач до позовної заяви додає містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки с.Байківці Тернопільського району, видані Відділом містобудування та архітектури Тернопільської РДА за №07-15/12 від 27.02.2012. Даний документ виданий його замовнику - ТОВ "Будова-Захід" для об'єкта будівництва під назвою "Забудова ділянки групою багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради Тернопільського району (Корольова 3Б,3В,3Г)" для забудови трьома багатоповерховими житловими будинками (почергово), на земельній ділянці загальною площею 1,8536 га, під загальною площею забудови 5707 кв.м. у с.Байківці Тернопільського району.

05.06.2012 Інспекцією ДАБК в Тернопільській області зареєстровано Повідомлення від 24.05.2012 про початок виконання підготовчих робіт ТОВ "Будова-Захід" щодо будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради Тернопільського району (Корольова, 3Б, 3В, 3Г) (з них І-ша черга будівництва - це будинок 3Б).

25.07.2013 Державною архітектурно-будівельною інспекцією України надано Дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ 115130022918 замовнику та генеральному підряднику (підряднику) Товариству з обмеженою відповідальністю "Будова-Захід" на нове будівництво, V категорії складності, під назвою "Група багатоквартирних будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б; 3В; 3Г. Багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б (І черга)".

21.10.2013 позивачем адресовано Байковецькій сільській раді Повідомлення №309/Т про початок виконання будівельних робіт багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б (І черга).

Позивач у заявах №59/Т від 03.12.2014, №35/Т від 27.03.2015 адресованих голові Байковецької сільської ради, звертався до останнього з проханням надати дозвіл на відведення земельної ділянки площею 1,8536 га в оренду для будівництва групи житлових будинків, у зв'язку з тим, що на балансі у позивача знаходиться об'єкт незавершеного будівництва (розташований у с.Байківці Тернопільського району) та закінченням 22.02.2015 договору суборенди земельної ділянки, який укладений між ТОВ "Будова-Захід" та ПП фірма "Будівельник".

Також ТОВ "Будова-Захід"зареєстровано право приватної власності на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення готовністю 3%, що знаходиться за адресою Тернопільська область, Тернопільський район, с. Байківці, вулиця Корольова, будинок 3Б. Даний об'єкт нерухомого майна знаходився на земельній №6125280600:02:001:3590, на що вказує ОСОБА_7 № 33143054 від 04.02.2015 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Згідно з поданими позивачем матеріалами та поясненнями представників сторін, вищеназваний об'єкт незавершеного будівництва знаходиться за адресою: с.Байківці, вул. Корольова, 3Б, який визначено як будівля першої черги будівництва.

За даними того ж позивача, станом на 13.10.2016 для будівництва об'єкта першої черги по вул. Корольова, 3Б в с.Байківці ТОВ "Будова-Захід" уклало 83 договори з фізичними особами.

Для будівництва об'єкта по вул. Корольова, 3В (другої черги) позивач уклав договори з 7-ма особами, а для будівництва об'єкта по вул. Корольова, 3Г (третя черга) таких правочинів взагалі не укладалось.

Крім того, будівництво будинків по вул. Корольова 3В та 3Г ще не розпочиналось.

Згідно з складеного філією ДП "Укрдержбудекспертиза" у Тернопільській області Експертного звіту щодо розгляду проектної документації від 04.02.2013 за №20-00574-12 кількість квартир в будинку по вул. Корольова 3Б (І-ша черга) повинна складати 216 (в т.ч. однокімнатних - 99 шт., двокімнатних - 73 шт., трикімнатних - 44 шт.), площа ділянки для будівництва першої черги -0,705 га, площа забудови для першої черги - 0,2147 га.

Ці ж дані щодо об'єкта по вул. Корольова 3Б вказано і в Робочому проекті багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б, 3В, 3Г (1 черга Корольова 3Б), виготовленому у 2012 році Дочірнім підприємством "Проектний інститут "Тернопільський промбудпроект" Державного публічного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд", а також в наказі позивача №15-аг від 07.02.2013 про затвердження цього робочого проекту.

Наведені вище показники і торкаються об'єкта першої черги, готовність якого на момент вирішення спору торкається 3% та на яке позивач визнав право власності, як на об'єкт незавершеного будівництва.

Окрім того, саме на майно першої черги ухвалами Тернопільського міськрайонного суду №607/7469/15-ц від 30.04.2015 та № 607/6231/15-к від 10.04.2015 накладено арешт на забезпечення виконання позивачем його обов'язків перед фізичними особами власниками майнових прав.

Дані про арешт внесено в Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.

03.07.2015 Байковецькою сільською радою прийнято рішення № 824, відповідно до якого дано дозвіл на поділ земельної ділянки в с.Байківці (в межах населеного пункту) по вул. Корольова загальною площею 1,8535 га (кадастровий номер 6125280600:02:001:3590) з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з виділенням в три окремі ділянки відповідними орієнтовними площами 0,5926 га, 0,55 га та 0,7109 га. Пунктом 2 даного рішення доручено виконкому Байковецької сільської ради виготовили технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки.

Дане рішення і оспорюється ТОВ "Будова-Захід".

Утвореним ділянкам площами 0,5926 га, 0,55 га та 0,7109 га присвоєно відповідні кадастрові номера: 6125280600:02:001:7073, 6125280600:02:001:7072 та 6125280600:02:001:7071.

Як вбачається з наданих Байковецькою сільською радою матеріалів в основу оскаржуваного рішення покладено три Розрахунки потреб площ земельних ділянок для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на території Байковецької сільської ради, здійснені ОСОБА_7 (кваліфікаційний сертифікат архітектора серії АР №000030, виданий 02.12.2010).

З Розрахунку потреби площі земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованим приміщенням громадського призначення на території Байковецької сільської ради (виконаного на замовлення відповідача у справі) вбачається, що: він розроблений щодо земельної ділянки площею 0,5926 га, яка може бути відведена для обслуговування 213 квартирного проектованого житлового будинку з вбудовано-прибудованим приміщенням громадського призначення (площа забудови 2237,4 кв.м.), з уже розташованим на ній фундаментом однієї з секцій житлового будинку (площа забудови 832 кв.м.). Даний розрахунок проведений на підставі вимог ДБН 360-92** "Містобудування. Планування забудови міських і сільських поселень" та з врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України №409 від 06.06.2014; з запроектованою кількістю квартир: 1-х квартир - 111 шт., 2-х квартир - 60 шт., 3-х квартир - 42 шт.; загальною кількістю мешканців - 389 осіб.

Згідно пояснень представників відповідача, СПД ОСОБА_7 та змісту Розрахунку потреби площі земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованим приміщенням громадського призначення на території Байковецької сільської ради земельної ділянки площею 0,5926 га достатньо для будівництва житлового будинку з вбудованим приміщенням громадського призначення по вул. Корольова 3Б в с.Байківці.

На підтвердження своїх розрахунків СПД ОСОБА_7 також надано письмові пояснення від 09.11.2016 №09/011, в яких зазначено про те що: у червні 2016 року органом місцевого самоврядування Байковецькою сільською радою замовлено розрахунок потреби площі земельної ділянки під багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення на території Байковецької сільської ради за основу якого відповідно до генерального плану та детального плану територій було прийнято (6) шестипід'їзний багатоквартирний житловий будинок по 4 квартири на поверсі кожної секції. Таким чином загальна кількість квартир повинна складати: 6*4*9=216 квартир; враховуючи, що відповідно до В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" п.2.50 в першому поверсі допускається розміщення приміщень громадського призначення. Вони були враховані за рахунок 3 квартир першого поверху; згідно розрахунку на першому поверсі враховано не 24 квартири, а 21 квартира; отже, загальна кількість квартир згідно розрахунку складає (216-3) 213 квартир та приміщення громадського призначення на першому поверсі, а відтак земельна ділянка площею 0,5926 га, яка розташована на території Байковецької сільської ради може бути відведена для обслуговування 216 квартирного проектованого житлового будинку.

Присутнім для дачі пояснень у справі, в судовому засіданні 29.03.2017 архітектором ОСОБА_6 (головним архітектором проекту (виконаного на замовлення позивача) щодо будівництва групи житлових будинків на спірній ділянці) зазначено, що при розрахунку потреб площі для будівництва багатоквартирного житлового будинку, зокрема запроектованого в с.Байківці по вул. Корольова 3Б (першої черги), враховувались наступні критерії: кількість квартир, їхня демографія (типовість), загальна площа квартир, кількість мешканців, наявність (площа) вбудованих приміщень. Так, запроектований житловий будинок першої черги в с.Байківці по вул. Корольова 3Б налічує 216 квартир (в тому числі 99 однокімнатних, 73 двокімнатні, 44 трикімнатні) загальною площею 13494,09 кв.м. Теоретична кількість мешканців, згідно коефіцієнтів державних будівельних норм - 534 особи.

В свою чергу, також присутнім у судовому засіданні 29.03.2017 архітектором ОСОБА_7 (розробником (на замовлення відповідача) розрахунків потреб площ для будівництва житлових будинків на спірній земельній ділянці) зазначено, що: розроблений ним розрахунок потреб площі є теоретичним та базується на геодезичній зйомці спірної земельної ділянки, викопіровці із генерального плану с. Байківці та державними будівельними нормами; проекту вже запланованого житлового будинку, який розробило ДП "Тернопільський Промбудпроект" та затвердила філія ДП "Укрдержекспертиза" Байковецька сільська рада архітектору ОСОБА_7 не надавала; здійснюючи розрахунок потреби площі для будівництва об'єкта першої черги в с. Байківці по вул. Корольова 3Б, він виходив іззавдання замовника про те, який багатоквартирний житловий будинок міг би бути запроектований на площі 0,5926 га. Відповідно його висновок стосується будівлі, що різниться від офіційно запроектованої кількістю квартир, демографією, кількістю мешканців та іншими вихідними даними.

Представниками відповідача в судовому засіданні 29.03.2017 на запитання суду зазначено, що архітектору ОСОБА_7 для розробки розрахунків потреб площі земельної ділянки надавались: геодезична зйомка спірної земельної ділянки, викопіровка із генерального плану с. Байківці та третій документ, назву та реквізити якого представники сільської ради не змогли пригадати. Про внесення змін до державної проектної документації на спірний об'єкт представникам відповідача нічого не відомо.

В своїй заяві №6/473 від 06.04.2017 представником відповідача в письмовій формі повідомлено, що розрахунки потреби площі розроблені архітектором ОСОБА_7 на усне клопотання сільської ради. Дане клопотання базувалося на уже розташованому фундаменті однієї із секцій житлового будинку (площа забудови 822 кв. м.), наявних договорів виходячи із потреб генерального плану села і громади.

За наведених вище обставин, 22.08.2016 позивач, посилаючись, зокрема, на ст. 55 Конституції України, ст.ст. 15,16 ЦК України, ст. 20 ГК України ст.ст. 39, 152, 155 ЗК України, ст. ст. 1, 29, 30 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ч.10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.ст. 1,12 ГПК України звернувся до господарського суду з позовом до Байковецької сільської ради про визнання недійсним рішення від 03 липня 2015 року №824 "Про надання дозволу на поділ земельної ділянки".

З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються доводи сторін, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову, з огляду на таке.

Відповідно до змісту пункту 3 частини 2 статті 129 Конституції України, ст.ст.4-3, 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести належними і допустимими доказами ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Статтею 34 ГПК України обумовлено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ч. 1 ст. 43 ГПК України).

Так, відповідно до змісту вимог ст.19 Конституції України, ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, актами Президента України, а також іншими нормативно-правовими актами. Рішення (акти) органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб повинні відповідати переліченому законодавству.

Частиною 2 статті 20 ГК України зазначено, що кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом, зокрема, визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом.

Суд визнає незаконним (недійсним) та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить законодавству і порушує цивільні права або інтереси (ст.21 ЦК України, ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", роз'яснення Вищого господарського суду України №02-5/35 від 26 січня 2000 року).

Статтею 15 ЦК України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону (ст. 12 ЗК України).

ТОВ "Будова-Захід" оспорює прийняте Байковецькою сільською радою рішення, яким остання надала дозвіл на поділ земельної ділянки площею 1,8535 га, з кадастровим номером 6125280600:02:001:3590, на якій знаходиться належний позивачу об'єкт нерухомості.

На думку позивача вказане рішення не відповідає вимогам закону та порушує його права, з огляду на те, що у Товариства з обмеженою відповідальністю "Будова-Захід", на момент його прийняття наявні:

- містобудівні умови та обмеження забудови даної земельної ділянки у с. Байківці Тернопільського району (видані Відділом містобудування та архітектури Тернопільської РДА за № 07-15/12 від 27.02.2012);

- розроблений Робочий проект багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б, 3В, 3Г (І черга Корольова 3Б), виготовлений у 2012 році Дочірнім підприємством "Проектний інститут "Тернопільський промбудпроект" Державного публічного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд";

- Експертний звіт щодо розгляду проектної документації, затверджений філією Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Тернопільській області 04.02.2013 за №20-00574-12;

- зареєстровано право приватної власності на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення готовністю 3%, що знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 6125280600:02:001:3590.

І хоча позивач не є землекористувачем, ТОВ "Будова-Захід", як власник об'єкту незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення готовністю 3%, що знаходиться на земельній ділянці по вул. Корольова 3Б у с. Байківці Тернопільського району (перша черга) з кадастровим номером 6125280600:02:001:3590, звернулось до суду за захистом свого порушеного майнового права.

З даного приводу ним зазначено, що містобудівні умови ним отримано на проведення будівництва групи багатоквартирних житлових будинків на земельній ділянці площею 1,8536 га на землях Байковецької сільської ради Тернопільського району (Корольова 3Б, 3В, 3Г), І черга будівництва з яких, згідно Експертного звіту,повинна займати земельну ділянку площею 0,705 га. Площі однієї з утворених внаслідок поділу земельних ділянок - 0,5926 га недостатньо для проведення будівництва 216 квартирного проектованого житлового будинку (І черга) по вул. Корольова 3Б, що у с. Байківці Тернопільського району.

Частиною 4 статті 79-1 Земельного кодексу України визначено, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

В контексті даної норми, земельна ділянка з кадастровим номером 6125280600:02:001:3590, яка надавалась позивачу та на якій знаходиться належний йому об'єкт нерухомості, станом на момент прийняття оспорюваного рішення була вже сформованою.

Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру (ч.1 ст. 79-1 ЗК України).

Частиною 2 статті 79-1 ЗК України вказано, що формування земельних ділянок здійснюється, зокрема шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначенняздійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу земельних ділянок (ч.6 ст. 79-1 ЗК України).

Законом України "Про землеустрій", зокрема ст. 56 передбачено, що технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації; в) кадастрові плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; г) матеріали польових геодезичних робіт; ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути; е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні); є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об'єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок погоджується: у разі якщо поділ, об'єднання земельних ділянок здійснюється її користувачем - власником земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - органом виконавчої влади, Верховною ОСОБА_5 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу; у разі поділу, об'єднання земельної ділянки, що перебуває у заставі, - заставодержателем;у разі поділу, об'єднання власником земельної ділянки, що перебуває у користуванні, - землекористувачем. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується замовником (ч.12 ст. 186 ЗК України).

За ініціативою (згодою) Байковецької сільської ради (власника землі) і було прийнято оспорюване рішення, результатом якого стало утворення трьох ділянок площами 0,5926 га, 0,55 га, 0,7109 га з присвоєнням їм кадастрових номерів відповідно 6125280600:02:001:7073, 6125280600:02:001:7072 та 6125280600:02:001:7071.

Частиною 4 статті 42 ЗК України зазначається, що розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

Суд прийшов до висновку, що виконані на усне замовлення відповідача та подані ним до матеріалів справи три Розрахунки потреб площ земельних ділянок для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на території Байковецької сільської ради, які зі слів представників відповідачів лягли в основу поділу земельної ділянки (площа 1,8535 га, кадастровий номер 6125280600:02:001:3590, адреса вул. Корольова, с. Байківці Тернопільського району), не є тією документацією, яка б відповідала передбаченій Законом України "Про землеустрій".

Таким чином, оспорюване рішення №824 від 03.07.2015 про поділ вже сформованої ділянки на менші, із присвоєнням їм самостійних кадастрових номерів, прийнято відповідачем без технічної документації із землеустрою щодо такого поділу. Це вбачається з тексту самого рішення, п. 1 якого дано дозвіл Байковецькій сільській раді на поділ земельної ділянки в селі Байківці по вул. Корольова загальною площею 1,8535 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з виділенням в три окремі ділянки відповідними орієнтовними площами 0,5926 га, 0,55 га, 0,7109 га, а лише п.2 доручено виконкому Байковецької сільської ради виготовили технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.

Також судом враховано те, що на земельній ділянці, яку спірним рішенням поділено, вже розміщений об'єкт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку (вул. Колорьова 3Б, с. Байківці Тернопільського району).

Критично оцінено судом підстави визначення відповідачем розміру площ новоутворених ділянок, оскільки в основу "Розрахунків потреб площ…" закладено завдання відповідача (адресоване архітектору ОСОБА_7М.) з приводу того, який багатоквартирний житловий будинок міг би бути запроектований на вже визначеній для архітектора ОСОБА_7 площі 0,5926 га. При його обчисленні використані інші вихідні дані, ніж ті які містяться в затвердженій та чинній документації позивача на будівництво. Такими іншими вихідними даними є кількість квартир у будинку та сама кімнатність квартир.

А відтак, подані відповідачем, в обґрунтування своїх заперечень, три "Розрахунки потреби площі земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованим приміщенням громадського призначення на території Байковецької сільської ради" стосовно земельних ділянок 0,5926 га, 0,55 га та 0,7109 га (виконані архітектором ОСОБА_7М.), суд не приймає до уваги як нову, належним чином розроблену технічну документацію з будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою вул. Корольова, 3Б, с. Байківці Тернопільського району (перша черга). В тому числі і щодо необхідної для цього площі землі.

Згідно п. 1.2. Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст (затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 N 109 та зареєстрованого в МЮ України 22 липня 2011 за N 912/19650) містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Проектна документація на будівництво об'єктів розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації, вихідних даних на проектування та дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі вимог доступності для інвалідів та інших маломобільних груп населення. При проектуванні об'єктів експериментального будівництва враховуються також індивідуальні технічні вимоги та вимоги державних будівельних норм щодо науково-технічного супроводу ( пункт 9 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів (затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 16.05.2011 за N 45 (у редакції від 23.03.2012) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 за N 651/19389).

Пунктами 5, 6, 7, 10 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 за N 560, у редакції від 31.10.2012) передбачено, що: перед затвердженням проектів будівництва у випадках, визначених статтею 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", проводиться їх експертиза; метою проведення експертизи проектів будівництва (далі - експертиза) є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі до доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження і енергоефективності, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва; експертизу проводять експертні організації незалежно від форми власності, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіоном. Інформація про експертні організації, які відповідають критеріям, оприлюднюється зазначеним Міністерством на його офіційному сайті; обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, що: належать до IV і V категорії складності, - щодо дотримання вимог до їх міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки.

У Додатку до Експертного звіту №20-00574-12 від 04.02.2013 щодо розгляду проектної документації робочого проекту "Групи багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б, 3В, 3Г. Багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення на землях Байковецької сільської ради по вул. Корольова, 3Б (І черга)" відмічено, що даний робочий проект виконано згідно з вимогами ДБН А.2.2-3-2012.

Згідно статті 16 Закону України "Про основи містобудування" будівельні норми, державні стандарти, норми і правила встановлюють комплекс якісних та кількісних показників і вимог, які регламентують розробку і реалізацію містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів з урахуванням соціальних, природно-кліматичних, гідрогеологічних, екологічних та інших умов і спрямовані на забезпечення формування повноцінного життєвого середовища та якнайкращих умов життєдіяльності людини; будівельні норми, державні стандарти, норми і правила щодо планування, забудови та іншого використання територій, проектування і будівництва об'єктів містобудування розробляються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, іншими центральними органами виконавчої влади в порядку, визначеному законом.

Законом України "Про будівельні норми", зокрема статтею 1, визначено, що державні будівельні норми - це нормативний акт, затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

ДБН А.2.2-3-2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво" затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №98 від 03.03.2012 (чинний на момент затвердження проектної документації).

Пунктом 3.15 ДБН А.2.2-3:2012 передбачено перелік передпроектних робіт. Роботи, які можуть виконуватись до початку процесу проектування для визначення принци пових об'ємно-просторових та містобудівних рішень: розроблення попередніх концептуальних архітектурних пропозицій (форескізи); розроблення пропозицій щодо розміщення об'єктів будівництва на земельних ділянках (обґрунтування місця розміщення, необхідної території та умов будівництва); опрацювання технологічної та інженерної характеристик об'єкта; складання завдання на інженерні вишукування; обміри та обстеження будівель, які підлягають реконструкції, капітальному ремонту або технічному переоснащенню; інші види робіт, необхідні для початку процесу проектування.

Пунктом 4.1 ДБН А.2.2-3:2012 зазначено, що при розробленні проектної документації для будівництва враховується чинна містобудівна документація.

ДБН А.2.2-3:2012, зокрема пунктом 4.3 Проектувальники при розробленні проектної документації повинні забезпечувати відпо відність проектних рішень: архітектурним і містобудівним вимогам, визначеним у містобудівних умовах і обмеженнях забудови земельної ділянки;вихідним даним; вимогам чинних будівельних норм та нормативних документів, зокрема ДБН В.1.1-7, ДБН В.1.2-4, ДБН В.2.2-17, ДСТУ Б А.2.2-7; основним вимогам до об'єктів щодо забезпечення механічного опору та стійкості; дотримання вимог пожежної безпеки; забезпечення безпеки життя і здоров'я людини та захисту навколишнього природного середовища; забезпечення безпеки експлуатації; забезпечення захисту від шуму; економії енергії; вимогам з охорони праці та експлуатаційної надійності. Шляхи досягнення основних вимог до об'єктів зазначаються у пояснювальній записці до проектної документації у розділі із забезпечення надійності та безпеки.

Згідно п. 4.5 ДБН А.2.2-3:2012 до складу вихідних даних належать: містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки; завдання на проектування (додаток Б); інші вихідні дані (додаток А).

ДБН А.2.2-3:2012, зокрема пунктом 4.10 передбачено, що проектна документація має бути виготовлена з урахуванням усіх нормативних актів та документів, чинних на час її передачі у виробництво. Проектна документація на будинки, будівлі та споруди, побудовані повністю або частково відповідно до затвердженого проекту, не підлягає коригуванню у зв'язку з введенням нових нормативних актів та документів, за винятком випадків, коли це коригування обумовлене підвищенням у нових нормативних актах та документах вимог безпеки, у тому числі щодо забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо- та пожежобезпечності об'єкта та доступності для маломобільних груп населення, для забезпечення яких повинні бути виконані необхідні будівельні роботи.

Згідно Додатку И (довідковий) до ДБН А.2.2-3:2012 до Складу основних даних і техніко-економічних показників проекту (рп) на будівництво житлових будинків належать: найменування будинку, місце його розташування; характер будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, технічне пере оснащення), тривалість експлуатації; кошторисна вартість будівництва, в т.ч. будівельних робіт, устаткування, пусконалагоджу вальних робіт, інших витрат (тис. грн.); поверховість (поверх); ступінь вогнестійкості будинку; площа ділянки (га); площа забудови (м2); загальна кількість квартир у будинку, у т.ч. однокімнатних, двокімнатних та більше; площа житлового будинку (м2); площа квартир у будинку (м2); площа літніх приміщень (м2); загальна площа квартир у будинку (м2); площа вбудованих нежитлових приміщень (м2); загальний будівельний об'єм, у т.ч.: вище відм. 0.00 (м3); нижче відм. 0.00 (м3); кількість створених робочих місць; показники енергоефективності - річна потреба в паливі, воді, електричній та тепловій енергії; тривалість будівництва (місяців); інші додаткові техніко-економічні показники та якісні характеристики, одержані в проекті; звіт експертизи щодо відповідності вимогам будівельних норм, стандартів та правил.

Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", зокрема ч. 8 ст. 29, ч.7 ст. 30 чітко вказано, що містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об'єкта незалежно від зміни замовника. Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися тільки за згодою замовника; технічні умови є чинними до завершення будівництва об'єкта незалежно від зміни замовника. Зміни до технічних умов можуть вноситися тільки за згодою замовника.

Отже, з вищенаведеного вбачається, що наявна у позивача документація щодо проведення будівництва виготовлена у порядку, визначеному діючими, станом на той час, нормами законодавства. Станом на час розгляду справи в суді дана документація є чинною та ніким не скасованою. Змін до проектної документації, зокрема, щодо площі земельної ділянки, на якій запроектовано проведення будівництва, у тому числі першої черги, також не вносилось.

Відповідачем, в ході розгляду справи, не спростовано даної обставини та не доведено протилежного.

Відповідно до змісту ст.ст. 15,16 ЦК України, ст. 20 ГК України, ст.ст. 1,2 ГПК України, кожен суб'єкт господарювання має право на захист своїх порушених майнових прав або інтересів.

Згідно з рішенням Конституційного суду України від 01.12.2004 №18-рп/2004 у справі №1-10/2004 поняття "охоронюваний законом інтерес", що вживається у ч. 1 ст. 4 ЦПК України та інших Законах України у контексті припису: "Усяка заінтересована особа вправі в порядку, встановленому законом, звернутись до суду за захистом порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу", а також роз'яснення, "чи стосується це поняття інтересу фізичної особи - акціонера акціонерного товариства, о звертається до суду за захистом порушених прав акціонерного товариства, акціонером якого він є, враховуючи ту обставину, що внаслідок порушених прав акціонерного товариства порушуються також права акціонера цього товариства, закріплені у чинному законодавстві України та/або статуті товариства".

Порушення цивільних прав може проявлятися, зокрема, в створенні власнику перешкод у здійсненні права користування чи розпорядження своїм майном.

Положеннями частини 1 статті 316 ЦК України визначено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до частини 1 статті 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (ст. 321 ЦК України).

Відповідно до приписів статті 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Згідно з приписами ст.876 Цивільного кодексу України власником об'єкта будівництва або результату інших будівельних робіт є замовник, якщо інше не передбачено договором.

Частиною 2 статті 393 Цивільного кодексу України передбачено, що власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта. У разі неможливості відновлення попереднього становища власник має право на відшкодування майнової та моральної шкоди.

На час прийняття рішення державна реєстрація за позивачем права власності на незавершене будівництво, а також накладене обтяження ніким не скасовані і не оспорені. Доказів на підтвердження протилежного сторонами не подано.

Внаслідок прийнятого відповідачем рішення №824 від 03.07.2015, однієї з утворених земельних ділянок площею 0,5926 га буде недостатньо для завершення позивачем будівництва першої черги багатоквартирного житлового будинку, на незавершене будівництво якого у ТОВ "Будова-Захід" (за адресою І черги) зареєстровано право власності та на яке вже накладено арешт.

Таким чином, прийняте 03 липня 2015 року Байковецькою сільською радою рішення №824 "Про надання дозволу на поділ земельної ділянки" не відповідає закону, оскільки прийняте без відповідної на те технічної документації, а також порушує права позивача, як власника об'єкту незавершеного будівництва, щодо можливості проведення будівництва житлового будинку відповідно до наявної у нього, діючої містобудівної та проектної документації та права і інтереси фізичних осіб власників майнових прав, за позовами яких на нерухоме майно, що знаходиться на ділянці накладено арешт.

Від-так, рішення Байковецької сільської ради від 03 липня 2015 року за № 824 "Про надання дозволу на поділ земельної ділянки" слід визнати недійсним.

Вказане гарантує дотримання права кожної особи на мирне володіння майном, яке передбачене в ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Втручання в право на мирне володіння майном повинно бути здійснене з дотриманням "справедливого балансу" між вимогами загального характеру суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи (рішення Європейського суду з прав людини №40/10/2010 від 20 травня 2010 року у справі "Україна-Тюмень" проти України", заява № 22603/02).

Згідно ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23 лютого 2006 № 3477-ІV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права.

Відповідно до ст.ст. 44,49 ГПК України, сплачений позивачем судовий збір покладається на відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 4-3, 4-6, 12, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Позов задоволити.

Визнати недійсним рішення Байковецької сільської ради від 03 липня 2015 року за № 824 "Про надання дозволу на поділ земельної ділянки".

2.Стягнути з Байковецької сільської ради (вул. Січових Стрільців, будинок 43, с. Байківці, Тернопільський район, Тернопільська область, код 04394846), -

- на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Будова-Захід" (вул. Привокзальна, 1, с. Смільне, Бродівський район, Львівська область, код 34938625) 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн сплаченого судового збору.

Видати наказ.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони, прокурор, треті особи та особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення, через місцевий господарський суд.

Повне рішення складено 18 квітня 2017 року.

Головуючий суддя І.П. Шумський

Судді: С.Г.Стопник

ОСОБА_8