14 квітня 2017 р.Р і в н е 817/2060/16
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сала А.Б. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівненський Молодіжний Жилий Комплекс"
до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненський молодіжний жилий комплекс" (далі по тексту - ТОВ "Рівненський МЖК") звернулося з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області (далі по тексту - ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішення ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області форми «Ш» від 11.08.2016р. №0001761204, від 18.08.2016р. №0001991204.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оспорювані податкові повідомлення-рішення прийняті за наслідками перевірок своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за землю якими виявлено несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань за грудень 2012 року, жовтень-грудень 2013 року, січень-лютий 2014 року. Позивач з висновками перевірок не погоджується, вважає їх безпідставними та необґрунтованими. Зазначає, що вказані податкові зобов'язання були сплачені з дотриманням визначених строків, що знайшло відображення у судових рішеннях, які набрали законної сили. Крім того, позивач посилається на невірне розуміння контролюючим органом поняття сплати грошового зобов'язання.
Просить позов задовольнити повністю.
У судове засідання представник позивача не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача у письмовому провадженні.
Відповідачем подано письмові заперечення на адміністративний позов, в яких останній зазначає, що за наслідками перевірок позивача виявлено порушення ним строків сплати узгоджених грошових зобов'язань з орендної плати за землю за 2012-2014 роки, що стало підставою для нарахування штрафу, передбаченого ст. 126 Податкового кодексу України. Відповідач вказує, що позивачем не було подано будь-яких доказів на підтвердження своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання. У зв'язку з цих підстави для скасування оспорюваних актів індивідуальної дії відсутні.
Просить у задоволенні позову відмовити повністю.
У судове засідання представник відповідача не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача у письмовому провадженні.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України, якщо всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
За таких обставин суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області було проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності ТОВ "Рівненський МЖК".
За наслідками проведення перевірки ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області складено акт про своєчасність сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності від 26.07.2016р. №157 (далі по тексту - акт перевірки №157 від 26.07.2016р.). У відповідності до акту перевірки №157 від 26.07.2016р.) податковим органом проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
На підставі матеріалів перевірки Державною податковою інспекцією у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.08.2016 року №0001761204 про зобов'язання ТОВ "Рівненський МЖК" сплатити штраф у розмірі 17980,46 грн.
Як вбачається з акта перевірки №157 від 26.07.2016р. ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області ТОВ "Рівненський МЖК" в порушення частини 1 статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України №794-VII від 27.02.2014р. (із змінами і доповненнями), пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (із змінами та доповненнями) затримало сплату узгодженої суми грошового зобов'язання нарахованого згідно звітних податкових декларацій з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012р. №1430 від 30.01.2012р., за 2013р. №9007792862 від 19.02.2013р., за 2014р. №1400024607 від 20.02.2014р., а саме: на 1152 днів по терміну сплати 30.01.2013р., сплачено 25.05.2016р. на суму 21559,96 грн.; на 907 днів по терміну сплати 30.11.2013р., сплачено 25.05.2016р. на суму 10739,82 грн.; на 930 днів по терміну сплати 30.11.2013р., сплачено 17.06.2016р. на суму 8100,51 грн.; на 900 днів по терміну сплати 30.12.2013р., сплачено 17.06.2016р. на суму 3842,38 грн.; на 905 днів по терміну сплати 30.12.2013р., сплачено 22.06.2016р. на суму 14997,95 грн.; на 874 днів по терміну сплати 30.01.2014р., сплачено 22.06.2016р. на суму 10734,21 грн.; на 895 днів по терміну сплати 30.01.2014р., сплачено 13.07.2016р. на суму 2,21 грн.; на 900 днів по терміну сплати 30.01.2014р., сплачено 18.07.2016р. на суму 8103,85 грн.; на 869 днів по терміну сплати 02.03.2014р., сплачено 18.07.2016р. на суму 676,15 грн.; на 872 днів по терміну сплати 02.03.2014р., сплачено 21.07.2016р. на суму 11145,31 грн.
ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області було проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності ТОВ "Рівненський МЖК".
За наслідками проведення перевірки ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області складено акт про своєчасність сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності від 04.08.2016р. №177 (далі по тексту - акт перевірки №177 від 04.08.2016р.). У відповідності до акту перевірки №177 від 04.08.2016р.) податковим органом проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
На підставі матеріалів перевірки Державною податковою інспекцією у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.08.2016 року №0001991204 про зобов'язання ТОВ "Рівненський МЖК" сплатити штраф у розмірі 4553,61 грн.
Як вбачається з акта перевірки №177 від 04.08.2016р. ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області ТОВ "Рівненський МЖК" в порушення частини 1 статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України №794-VII від 27.02.2014р. (із змінами і доповненнями), пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (із змінами та доповненнями) затримало сплату узгодженої суми грошового зобов'язання нарахованого згідно звітної податкової декларації з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014р. №1400024607 від 20.02.2014р., а саме: на 879 днів по терміну сплати 02.03.2014р., сплачено 28.07.2016р. на суму 12032,78 грн.; на 851 днів по терміну сплати 30.03.2014р., сплачено 28.07.2016р. на суму 10735,25 грн.
Порядок нарахування та сплати платником податків плати за землю, в т.ч. орендної плати за земельну ділянку, визначено розділом ХІІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства (п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п.288.2 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Податковий період, порядок обчислення плати за землю, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу (п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (п.285.2 ст.285 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями)).
Судом встановлено, що у відповідності до поданих податкових декларацій за 2012р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та сплачено у наступних розмірах.
У відповідності до поданої 30.01.2012р. основної звітної декларації за 2012р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за грудень у розмірі 22709,18 грн.
У відповідності до поданої 28.08.2012р. уточнюючої декларації за 2012р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за грудень у розмірі 18840,27 грн. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012 рік (позитивне значення (р.14-р.13)) за грудень 2012 року у розмірі 3868,91 грн.
У відповідності до поданої 22.03.2013р. уточнюючої декларації за 2012р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за грудень у розмірі 16850,08 грн. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012 рік (позитивне значення (р.14-р.13)) за грудень 2012 року у розмірі 1990,19 грн.
Сплачено за грудень 2012р. у розмірі 4840,33 грн. у відповідності до платіжних доручень від 21.01.2013 року №3080 на суму 514,58 грн., від 21.01.2013 року №3079 на суму 1763,10 грн., від 31.01.2013 року №3107 на суму 572,43 грн., від 31.01.2013 року №3106 на суму 1990,22 грн.
Судом встановлено, що у відповідності до поданих податкових декларацій за 2013р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та сплачено у наступних розмірах.
У відповідності до поданої 19.02.2013р. основної звітної декларації за 2013р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за: жовтень у розмірі 18840,33 грн., листопад у розмірі 18840,33 грн., грудень у розмірі 18840,27 грн.
У відповідності до поданої 22.03.2013р. уточнюючої декларації за 2013р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за: жовтень у розмірі 16850,11 грн., листопад у розмірі 16850,11 грн., грудень у розмірі 16850,08 грн. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2013р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за: жовтень у розмірі 1990,22 грн., листопад у розмірі 1990,22 грн., грудень у розмірі 1990,19 грн.
Сплачено: за жовтень 2013р. у розмірі 17050,11 грн. у відповідності до платіжних доручень №146 від 07.11.2013 року на суму 514,58 грн., №145 від 07.11.2013 року на суму 1763,10 грн., №147 від 07.11.2013 року на суму 2772,43 грн., №260 від 27.12.2013 року на суму 12 000,00 грн.; за листопад 2013 року у розмірі 16 850,11 грн. у відповідності до платіжних доручень №184 від 09.12.2013 року на суму 514,58 грн., №185 від 09.12.2013 року на суму 1763,10 грн., №230 від 23.12.2013 року на суму 2572,43 грн., №221 від 20.12.2013 року на суму 12 000,00 грн.
Судом встановлено, що у відповідності до поданих податкових декларацій за 2014р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та сплачено у наступних розмірах.
У відповідності до поданої 20.02.2014р. основної звітної декларації за 2014р. ТОВ "Рівненський МЖК" задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за: січень у розмірі 23854,24 грн., лютий у розмірі 23854,24 грн.
Сплачено: за січень 2014р. у розмірі 17050,11 грн. у відповідності до платіжних доручень ТОВ «Рівненський МЖК» за платежем орендна плата за землю державної або комунальної власності сплачено за січень 2014р. у розмірі 23854,24 грн. у відповідності до платіжних доручень від 31.03.2014 року №414 на суму 1647,16 грн., від 31.03.2014 року №415 на суму 21981,23 грн., від 31.03.2014 року №416 на суму 225,85 грн.; за лютий 2014р. у розмірі 2098,86 грн. у відповідності до платіжних доручень від 31.03.2014 року №417 на суму 225,85 грн., від 23.04.2014 року №483 на суму 225,85 грн., від 30.04.2014 року №511 на суму 1647,16 грн.
Отже, ТОВ "Рівненський МЖК" в повній мірі, а також з дотриманням встановлених строків сплачено задекларовані поточні податкові зобов'язання з орендної плати за землю за грудень 2012р., жовтень-грудень 2013р., січень-лютий 2014р., що підтверджується банківськими виписками. Згідно відомостей з картки особового рахунку позивача сплачені ним кошти спрямовувались відповідачем на погашення податкових зобов'язань з орендної плати за землю за грудень 2010 року, вересень 2013 року, податкового боргу по пені, яка була нарахована на податковий борг за 2009-2010 роки та по податкових повідомленнях-рішеннях, які були скасовані в судовому порядку.
Головним управлінням Міндоходів у Рівненській області прийнято рішення №10 від 30.09.2013 року про розстрочення ТОВ "Рівненський МЖК" податкового боргу в сумі 724268,62 грн., а саме 571120,98 грн. основного платежу, 153147,64 грн. штрафних санкцій, по строкам сплати 10.10.2013 року - в сумі 241422,87 грн., 08.11.2013 року - в сумі 241422,87 грн., 10.12.2013 року - в сумі 241422,88 грн.
29.11.2013 року Головним управлінням Міндоходів у Рівненській області прийнято рішення №10s про скасування розстрочення податкового боргу.
Пунктом 100.2 статті 100 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) передбачено, що платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 100.6 статті 100 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) визначено, що розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.
Постановою. Рівненського окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року у справі №817/55/13-а встановлено відсутність у позивача податкового боргу з орендної плати за землю за грудень 2010 року.
Крім того постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 15.01.2014 року у справі №817/3477/14 встановлено факт оплати податкових зобов'язань ТОВ "Рівненський МЖК" з орендної плати за землю за вересень 2013 року у повній мірі, а також з дотриманням встановлених законодавством строків.
Пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Разом з тим, наданими позивачем судовими рішеннями, які набрали законної сили, зокрема, постановами Рівненського окружного адміністративного суду від 10.04.2012р. у справі №2а/1770/5490/2011, від 13.02.2013р. у справі №817/56/13-а, від 18.02.2013р. у справі №817/55/13-а, від 15.03.2013року у справі №817/424/13-а, від 20.03.2013 року у справі №817/425/13-а, від 10.04.2013 року у справі №817/747/13-а, від 30.04.2013 року у справі №817/228/13-а, від 08.05.2013 року у справі №817/1060/13-а, від 26.09.2013 року у справі №817/2983/13-а, від 08.07.2014 року у справі №817/1526/14, від 14.01.2015 року у справі №817/3477/14, від 26.09.2016 року у справі №817/783/16, від 27.12.2016 року у справі №817/928/16 встановлено неправомірність спрямування контролюючим органом сум, сплачених платником податків в рахунок погашення грошових зобов'язань з орендної плати за землю за 2010-2014рр. в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів.
Відтак, зазначеними судовими рішення встановлено ту обставину, що податковий борг, в рахунок погашення якого відповідачем спрямовано кошти, перераховані позивачем з метою сплати грошового зобов'язання з орендної плати за землю за грудень 2010р., вересень 2013р., січень-лютий 2014р. станом на 01.01.2016р., фактично, був відсутній.
Також, згідно ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін (ч.2 ст.255 КАС України).
Крім того, у складі податкової заборгованості, яка відображена у рішенні ГУ Міндоходів у Рівненській області від 30.09.2013 року №10 входить податкова заборгованість по декларації від 30.01.2012 року №1430, по стягненню якої вже відмовлено податковому органу, а саме: постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року у справі №817/55/13-а (залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року) та постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 13.02.2013 року у справі за № 817/56/13-а (залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.05.2013 року).
Відтак, подальше спрямування поточних платежів платника податків на погашення податкового боргу, розстроченого рішенням ГУ Міндоходів у Рівненській області від 30.09.2013 року №10, в який включено декларацію від 30.01.2012 року №1430, є неправомірним та має наслідком недостовірність відомостей інформаційних систем податкового органу щодо суми податкового боргу ТОВ "Рівненський МЖК".
Тому суд відхиляє як необґрунтоване посилання відповідача в акті перевірки на ту обставину, що до податкового боргу, розстроченого на підставі рішення Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 30.09.2013 року №10, увійшли суми узгоджених грошових зобов'язань з орендної плати за землю за грудень 2010р. та зазначає, що прийняття такого рішення не мало безпосереднього впливу на визначення позивачу строків сплати вказаного зобов'язання.
Враховуючи, що положення статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) застосовується виключно у випадку, коли має місце несвоєчасність сплати платником податків узгодженої суми грошового зобов'язання, у контролюючого органу були відсутні визначені законодавством підстави для нарахування штрафних санкцій.
У відповідності до постанови Верховного Суду України від 05.12.2006р., суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень. Рішення, в якому недійсну частину не можна виокремити, ідентифікувати, є недійсним в цілому.
У зв'язку з неналежним обліком задекларованих та сплачених сум платником податку ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області, суд не приймає доводів відповідача про здійснення зарахування поточних податкових зобов'язань у травні-липні 2016р. в рахунок погашення податкового боргу за 2010р., 2013-2014рр. оскільки відповідачем невірно реалізовано повноваження, що передбачені п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) та зараховано сплачені поточні зобов'язання з орендної плати за землю у 2016р. в рахунок погашення податкового боргу, відсутність якого встановлена судовими рішеннями, які набрали законної сили.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В ході судового розгляду адміністративної справи відповідач не виконав процесуального обов'язку доказування та не підтвердив належними й допустимими доказами правомірності спірного податкового повідомлення-рішення.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення від 11.08.2016 року №0001761204, від 18.08.2016 року №0001991204 не відповідають критеріям правомірності, установленим в статті 2 КАС України, прийняті з порушенням встановленої законом процедури, необґрунтовано, без урахування фактичних обставин справи, а відтак порушують права та законні інтереси платника податків, які підлягають до судового захисту шляхом скасування протиправних рішень суб'єкта владних повноважень.
За приписами статті 94 КАС України, судові витрати присуджуються на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області форма «Ш» від 11.08.2016 року №0001761204 та від 18.08.2016 року №0001991204.
Присудити на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівненський Молодіжний Жилий Комплекс" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області судовий збір у розмірі 1378грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Сало А.Б.