про залишення позовної заяви без руху
18 квітня 2017 р. Справа № 818/541/17
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Національної поліції в Сумській області до Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Національної поліції в Сумській області з адміністративним позовом до Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області про:
- визнання дій Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області щодо відмови у державні й реєстрації автомобіля TOYOTA LANDCRUSER PRADO, КУЗОВ №JTEBZ29J900131062, 2007 року випуску, за Головним управлінням Національної поліції в Сумській області, з присвоєнням номерних знаків згідно вимог чинного законодавства;
- зобов'язання Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області провести державну реєстрацію автомобіля TOYOTA LANDCRUSER PRADO, КУЗОВ №JTEBZ29J900131062, 2007 року випуску, за Головним управлінням Національної поліції в Сумській області, з присвоєнням номерних знаків згідно вимог чинного законодавства.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
Враховуючи вимоги частини 9 статті 103 КАС України, правовідносини щодо сплати позивачем судового збору та його ставки регулюються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року).
Преамбулою Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року передбачено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, передбачено, що Кабінету Міністрів України повинен забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Крім того, статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено категорію осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, однак, органів Національної поліції не входять до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях .
Отже, суб'єкти владних повноважень, які з 01.09.2015 року позбавлені пільг щодо сплати судового збору, повинні бути забезпечені відповідним фінансуванням.
Як вбачається з позовних вимог, зазначених у адміністративному позові, Головне управління Національної поліції в Сумській області визначило дві позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви повинна складати 3200 грн.
Як вбачається з платіжного доручення №4715 від 04.11.2016 та платіжного доручення № 1315 від 12.04.2017, позивач сплатив судовий збір у сумі 1600 грн., тобто як за одну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за другу вимогу немайнового характеру в сумі 1600,00 грн. відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
Отримувач УДКС у м. Суми
МФО 837013
Код ЄДРПОУ 37970593
Рахунок 31217206784002
Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Головного управління Національної поліції в Сумській області до Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області про зобов'язання вчинити дії - без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.М. Кунець