29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"15" травня 2007 р. Справа №2/2331-А
За позовом прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі м. Хмельницький
до комунального підприємства «Райківці» с. Райківці Хмельницького району
про стягнення 3296грн.39коп.
Суддя Дячук Т.В.
Секретар судового засідання Будзинська В.Г.
Представники сторін:
від позивача: Жиловська В.В. - представник по довіреності №1507-3/07 від 17.04.2007р.
від відповідача: Людвик В.В. - директор
за участю : Шкадько В.В. - прокурор відділу прокуратури області
Суть спору: прокурором в інтересах держави, в особі позивача, подано позов про стягнення з відповідача 3296грн.39коп., в т.ч.: 3158грн.44коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2006 року, січень-лютий 2007 року по розділу І (32%); 137грн.95коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2006 року, січень-лютий 2007 року по розділу І (1%-5%).
Представник позивача та прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному об'ємі.
Про дату, час і місце судового засідання сторони повідомлені належним чином.
Ухвали суду від 12.04.2007р. про відкриття провадження в адміністративній справі, від 25.04.2007р. про відкладення розгляду справи, повістки направлені на адресу сторін рекомендованими поштовими відправленнями та отримані ними. Отримання відповідачем 18.04.2007р. ухвали суду від 12.04.2007р. і повістки підтверджується повідомленням №1711266.
Відповідачем письмовий відзив на позов не надано. Повноважений представник відповідача у судовому засіданні заперечень щодо підстав виникнення та розміру позовних вимог заперечень не заявив, а просить врахувати, відповідач є комунальним підприємством по обслуговуванню населення і на сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування залежить від надходження платежів населення та коштів з районного бюджету по субсидіях.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Комунальне підприємство «Райківці» с.Райківці Хмельницького району зареєстровано, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 30593837, і відповідно до ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідач зобов'язаний був сплатити до Пенсійного фонду страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період жовтень-грудень 2006 року, січень-лютий 2007 року, у загальній сумі 8306грн.96коп., в т.ч.: 6910грн.68коп. внески за розділом І (32,3-31,8%), 1396грн.28коп. внески за розділом І (1%-5%).
Копії розрахунків сум страхових внесків, витяги з карток особового рахунку страхувальника додано до матеріалів справи.
Згідно ч.6 ст.20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
У відповідності до ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачем на адресу відповідача направлено вимогу № Ю-17 від 01.03.2007р. про сплату боргу по страхових внесках, яка надіслана на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням і отримана ним 13.03.2007р., що підтверджується повідомленням про вручення № 1062237.
Відповідачем частково погашено заборгованість по внесках за жовтень 2006 року в сумі 5010грн.57коп., в тому числі 3752грн.24коп. внески за розділом І (32,3-31,8%), 1258грн.33коп. внески за розділом І (1%-5%), але в зв'язку з неповною сплатою, борг склав 3296грн.39коп. (3158грн.44коп. за розділом І (32,3-31,8%), 137грн.95коп. за розділом І (1-5%).
В зв'язку з цим, прокурором, в інтересах позивача, подано до суду адміністративний позов про стягнення з відповідача 3296грн.39коп. заборгованості.
На дату судового засідання відповідачем не надано доказів сплати 3296грн.39коп.
Аналізуючи надані докази, заслухавши пояснення представників сторін та оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:
Відповідно ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.1 ст.14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно п.6 ст.17 Закону платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Нормами ст.106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
На підтвердження заявлених позовних вимог надано належні докази про наявність заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення з врахуванням вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».Судом також враховується, що відповідачем у поданих до органу Пенсійного фонду розрахунках суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування самостійно визначено розміри внесків, а тому зобов'язання є узгодженим. Вимога № Ю-17 від 01.03.2007р. у встановленому законом порядку відповідачем не була оскаржена і не скасована. Доказів про сплату боргу відповідач до суду не надав.
Позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Хмельницькому районі до комунального підприємства «Райківці» с.Райківці Хмельницького району задоволити.
Стягнути з комунального підприємства «Райківці» (с.Райківці, Хмельницького району, п/р 260034623 в ХОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 315966, код ЄДРПОУ 30593837,) на користь управління Пенсійного фонду України у Хмельницькому районі (м.Хмельницький, вул.Кам'янецька, 122/2, р/р 25603301825 у ВАТ «Державний ощадний банк» м.Хмельницький, МФО 315784, код ЄДРПОУ 14149786) 3296грн.39коп. (три тисячі двісті дев'яносто шість гривень 39коп.) заборгованості по страхових внесках.
Згідно ст.ст.185-186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддруковано 5 примірників:
1- до справи;
2- позивачу;
3 відповідачу;
4-5-прокуратурі.