Справа№ 640/847/17
н/п 3/640/1894/17
"13" квітня 2017 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Нев»ядомський Д.В розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області у відношенні ОСОБА_1 , 11.06.1968р. народження, громадянина України, який проживає за адресою :пр..Гагаріна 176 , кор. 3, кв.60, -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,-
11 квітня 2017 року до Київського районного суду м. Харкова після дооформлення надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ст. 124 КУпАП.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 30.12.2016р. серія АП2 № 122842, ОСОБА_1, 11.11.2016р. об 21.00 год., по вул. Героїв Праці та вул. Барабашова, керуючи автомобілем Шевролет держ. № НОМЕР_1 , став учасником ДТП при цьому необравши безпечну швидкість руху, чим заподіяні матеріальні збитки, чим порушив вимоги п.п. 12.3, 12.4 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП .
Вперше вищевказаний адміністративний матеріал надійшов до суду 20.01.2017 р., після чого відповідно до постанови Київського районного суду м. Харкова від 09.02.2017 р та постанови Київського районного суду м. Харкова від 17.03.2017 року . матеріал направлений для дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Згідно постанови слідчого управління ГУ НП в Харківській області від 16.12.2016р. про закриття кримінального провадження 11.11.2016р. в 21.00 год. на вул. Героїв Праці перехрестя з вул. Барабашово мало місце зіткнення автомобіля Дачія держ. № НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2О з автомобілем Шевролет держ. № НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 Слідство дійшло до висновку, що ДТП сталося в наслідок порушення вимог п.п. 10.1, 10.4 Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_2О а також п.п. 12.3, 12.4Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_1, Кримінальне провадження закрити у звязку з відсутністю складу злочину та вирішити питання про притягнення до адміністративної відповідальності водіїв ОСОБА_2О та ОСОБА_1,
Згідно ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1, , який відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративне правопорушення є одним із джерел доказів та підставою для подальшого провадження у справі, складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
В протоколі не розкрита суть правопорушення, а саме: не зазначені всі учасники ДТП та чи спричинило порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху пошкодження транспортних засобів.
Крім того, як вбачається з постанови про закриття кримінального провадження від 16.12.2017р. в автомобілі під керуванням водія ОСОБА_2О були пасажири ОСОБА_3М та ОСОБА_4В, які були опитані слідчим, однак, в протоколі не зазначені свідки чи потерпілі, їх прізвища, імя, по батькові, місце проживання.
Адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1, не містить даних, чи вирішено питання про притягнення до адміністративної відповідальності другого учасника ДТП водія ОСОБА_2О
Як вбачається з постанови про закриття кримінального провадження від 16.12.2016р. дорожньо-транспортна пригода сталася в наслідок порушення правил дорожнього руху України як з боку водія, ОСОБА_2О так з боку водія ОСОБА_1, , тому для всебічного, повного і обєктивного зясування обставин справи розгляд питання про притягнення до адміністративної відповідальності водіїв ОСОБА_2О та ОСОБА_1, слід проводити в одному провадженні.
У разі повторного направлення даного адміністративного матеріалу до суду слід було додати до нього відеозйомку механізму дорожньо-транспортної пригоди, яка була зафіксована відеокамерою «Триолан», яка долучена до матеріалів кримінального провадження № 12016220000001239.
Згідно п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» неприпустимо спрощено підходити до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорувати права осіб, які притягуються до відповідальності. При розгляді справ необхідно зясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст.247, 280 КУпАП. Визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержанням вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на вищевикладені обставини, зважаючи на те, що даний адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 був складений з істотними порушеннями вимог КУпАП , тобто без проведення належної перевірки органом, який надіслав адміністративний матеріал та враховуючи, що останнім не проведено жодних дій на виконання постанови суду від 09.02.2017 р., що пережкоджає всебічному та повному розгляду справи по суті, зазначений матеріал підлягає повторному поверненню до Управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області для усунення виявлених судом недоліків .
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 279, 283 КУпАП , -
Повторно направити адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 до Управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області - для усунення виявлених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В Нев»ядомський