Справа № 578/1274/16-а
провадження № 2-а/578/7/17
06 квітня 2017 року Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.
за участю
секретаря судового засідання Сотнікової І.А.
прокурора Петрова А.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Краснопілля адміністративну справу
за адміністративним позовом керівника Охтирської місцевої прокуратури
до Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Краснопільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Колосок»
про визнання протиправною бездіяльність селищної ради та зобов'язання вчинити певні дії, -
Керівник Охтирської місцевої прокуратури (надалі - позивач) звернувся до суду з даним позовом, яким просив визнати протиправною бездіяльністьКраснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області (надалі - відповідач) та зобов'язати відповідача обладнати прилеглу до дошкільного навчального закладу «Краснопільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Колосок» ділянку дороги по вул. Білгородській в смт. Краснопілля Краснопільського району Сумської області, дорожнім знаком 1.33 "Діти" перед дошкільним навчальним закладом з обох боків. Вимоги обґрунтовані тим, що прилегла до навчального закладу територія не обладнана дорожнім знаком 1.33 «Діти», і селищною радою до цього часу не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на означеній території, що свідчить про бездіяльність органу місцевого самоврядування у сфері дорожнього руху.
У судовому засіданні прокурор підтримав адміністративний позов з наведених у ньому підстав.
Відповідач та третя особа явку в судове засідання уповноваженого представника не забезпечили, направили на адресу суду заяви про розгляд справи без їхньої участі, відповідач не заперечує проти задоволення позову /ас. 32,44-45 /.
В силу статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України /далі КАС України/ позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно до статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Обставини спору сторонами визнаються, а тому доказуванню у відповідності до положень статті 71 КАС України не підлягають.
Згідно статті 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_1 України.
В Декларації прав дитини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, закріплено, що дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження.
Згідно до частини другої статті 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Україною 27 лютого 1991 року, держави учасниці Конвенції зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
Суд встановив, що 02.12.2016 у ході комісійного обстеження ділянки дороги по вулиці Білгородській в смт. Краснопілля Краснопільського району у місці виходу території до дошкільного навчального закладу «Краснопільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Колосок» у складі інспектора поліції Охтирського ВП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції ОСОБА_1, т.в.о. начальника філії «Краснопільський автодор» ДП «Сумський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» ОСОБА_2 встановлено, що перед ділянкою дороги, на які є вихід з території означеного дошкільного навчального закладу відсутні дорожні знаки 1.33 «Діти» /копія ас. 6-7/.
Статтею 16 Закону України «Про автомобільні дороги» встановлено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Згідно до статті 19 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.
Крім того, статтею 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що одним із повноважень міської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про дорожній рух" до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Згідно до пп. 1.3 п.1 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів України №1306 від 10.10.2001 та п.10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий - не меншій ніж 50 від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на які зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.
Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зважаючи на визнання відповідачем позову, яке приймається Судом, оскільки не суперечить вимогам закону, не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що бездіяльність відповідача є протиправною.
Враховуючи законодавчо встановлений обов'язок відповідача по забезпеченню безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст (селищ, сіл), суд вважає за необхідне зобов'язати Краснопільську селищну раду Краснопільського району Сумської областівжити заходів відносно забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на ділянці дороги по вул. Білгородській в смт. Краснопілля Краснопільського району Сумської області,прилеглій до території дошкільного навчального закладу «Краснопільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Колосок».
Згідно до статті 94 КАС України суд стягує з відповідача на користь Прокуратури Сумської області понесені судові витрати за розгляд справи в суді в сумі 1378,00 грн.
Керуючись статтями 5 - 9, 11, 14, 69 - 72, 86, 87, 94, 111-112, 128, 136,158 - 163, 167, 186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов керівника Охтирської місцевої прокуратуризадовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області з питань не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території, прилеглій до Краснопільського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №2 «Колосок».
Зобов'язати Краснопільську селищну раду Краснопільського району Сумської області обладнати прилеглу до Краснопільського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №2 «Колосок» ділянку дороги по вул. Білгородській у смт. Краснопілля Краснопільського району Сумської області перед дошкільним навчальним закладом з обох боків дорожнім знаком 1.33 "Діти".
Стягнути із Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області на користь Прокуратури Сумської області / код отримувача (код за ЄДРПОУ): 02909909, банк отримувача: (МФО) 820172, рахунок: 35213099003988, призначення платежу: відшкодування (повернення) судового збору/ 1378,00 грн. судових витрат.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Краснопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня отримання копії даної постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя А.І. Косар