Справа № 466/1903/17
10 квітня 2017 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції МВС у м.Львові про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 30.07.1970р.н., українця, громадянина України, тимчасово не працевлаштованого, який зареєстрований та проживає за адресою: м.Львів, пр..Чорновола, 95/33,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч.2 КУпАП,-
гр. ОСОБА_1 08.03.2017 р. приблизно о 21:00 год., знаходячись у квартирі 33 на пр.Чорновола,95 у м.Львові вчинив умисні дії психологічного характеру відносно своєї матері ОСОБА_2, а саме виражався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2, погрожував фізичною розправою, намагався побити її, внаслідок чого ОСОБА_2 могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю, чим здійснив насильство в сім'ї, відповідальність за що передбачена ст.173-2 ч.2 КУпАП.
На розгляді матеріалів адміністративної справи у суді особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не прибув, хоча була належним повідомлений про дату та час розгляду справи.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у скоєному стверджується рапортом працівника міліції, протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №699590 від 09.03.2017 року та іншими матеріалами адміністративної справи.
Вивчивши матеріали справи, із врахуванням особи, яка притягується до відповідальності, вважаю, що вина ОСОБА_1 доведена, дії за ст. 173-2 ч.2 КУпАП кваліфіковані вірно, тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір в розмірі 320 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді 40 (сорока) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУДКСУ у м.Києві; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - ГУДКСУ у м.Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31215356700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено подання прокурора до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_3