Справа № 446/2058/16-ц
27.03.2017 року Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Бакай І. А.
при секретарі Новосад І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам'янка-Бузька цивільну справу за позовом а позовною заявою розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кам"янка-Бузької міської ради по визнання права власності на спадкове майно,
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним позовом, в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок та господарські будівлі і споруди, що розташовані за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Іьвівська, 23 «а»та земельну ділянку загальною площею 0,1023 га цільового призначення - для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, яка розташована за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Львівська, 23 «а», і яка відповідно до державного акта на право приватної власності на землю серії І - ЛВ № 72561 зареєстрованого в книзі записів державних актів за № 297 виданого Кам'янка-Бузькою міською радою 13 серпня 1997 року на підставі рішення Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області № 418 від 12 грудня 1996 року, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, який помер 27 серпня 2010 року.
Позивачка в судове засідання не з'яввася, але подала до суду заяву, в якій просить проводити розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача просить розглядати справу за відсутності їхнього представника, проти позову не заперечує.
Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, суд розглядає справу в порядку, встановленому ч.2 ст.197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
За вимогами ст.ст. 328-330 ЦК України, право власності на майно вважається набутим правомірно, якщо інше не буде встановлено в судовому порядку або незаконність права власності не випливатиме із закону.
Відповідно до положень ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують своє право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер 27.08.2010року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-СГ № 220735, виданого 27.08.2010 року відділом РАЦС Кам"янка-Бузького РУЮ і з приводу чого складено відповідний актовий запис за №94.
Спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_1 становить земельна ділянка площею 0,1023 га, яка розташована за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Львівська, 23 «а», і яка відповідно до державного акта на право приватної власності на землю серії І - ЛВ № 72561 зареєстрованого в книзі записів державних актів за № 297 виданого Кам'янка-Бузькою міською радою 13 серпня 1997 року на підставі рішення Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області № 418 від 12 грудня 1996 року, житловий будинок та господарські будівлі і споруди, що розташовані за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Іьвівська, 23 «а»;
Як вбачається з копії свідоцтва про народження серії І-АВ № 440577 від 27.02.1968 року вбачається, що ОСОБА_2В.є його батьком.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить переконання, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 174, 197, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 328-330, 1258, 1273, 1276 ЦК України, суд -
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, який помер 27 серпня 2010 року на: - житловий будинок та господарськібудівлі і споруди, що розташовані за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Львівська, 23 «а»;
- земельну ділянку загальною площею 0,1023 га цільового призначення -бслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, яка розташована за адресою: Львівська область місто Кам'янка-Бузька вулиця Львівська, 23 «а», і яка відповідно до державного акта на право приватної власності на землю серії І - ЛВ № 72561 зареєстрованого в Книзі записів державних актів за № 297 та виданого Кам'янка-Бузькою міською радою 13 серпня 1997 року на підставі рішення Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області № 418 від 12 грудня 1996 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя Бакай І.А.