Справа № 444/740/17
Провадження № 3/444/400/2017
10 квітня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, працює молодшим інспектором прикордонної служби 3-ої категорії відділу прикордонної служби «Рава-Руська»,-
- за ст. 172-11 КУпАП України,-
21.03.2017 року начальником Львівського прикордонного загону складено відносно гр. ОСОБА_1-О. П. протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 198818 за ст. 172-11 КУпАП України.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак у зазначеному протоколі про адміністративне правовпорушення не зазначена частина нормативного акту, яка передбачає відповідальність за дане правопорушення, лише зазаначено вчинив правопорушення передбачене ст. 172-11 КУпАП, що в подальшому утруднить виконання постанови суду.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 КУпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. № 14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП України.
Керуючись ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст. 172-11 КУпАП України, направити до Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Мікула В. Є.