Постанова від 11.04.2017 по справі 460/233/17

3/441/185/2017 460/233/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.04.2017 р. Городоцький районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді - Яворської Н.І.,

при секретарі - Сорока М.В.,

за участю прокурора Городоцької місцевої прокуратури - ОСОБА_1,

особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з УЗЕ в Львівській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не, працюючого, суддя у відставці, раніше ні до кримінальної відповідальності чи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією не притягувався, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, про притягнення до адміністративної відповідальності

за ст.172-6 ч.1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 займав посаду судді Яворівського районного суду Львівської області з 24.05.1994 р.

Постановою Верховної Ради України від 22.09.2016 р. № 1600-У111 (про звільнення суддів) відповідно до пунктів 2,3 та 9 частини п'ятої статті 126 Конституції України у зв"язку з поданням заяви у відставку ОСОБА_2 звільнено .

Наказом голови Яворівського районного суду Львівської області № 80/к від 04 жовтня 2016 р. на підставі постанови Верховної Ради України від 22.09.2016 р. № 1600-У111 ОСОБА_2 виключено із штату Яворівського районного суду.

Із записів у протоколі про адміністративне правопорушення № 9 від 20.01.2017 року вбачається, що ОСОБА_2 будучи відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.50 цього Закону ОСОБА_2 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Наказом голови Яворівського районного суду Львівської області № 80/к ОСОБА_2 виключено із штату Яворівського районного суду Львівської області 04.10.2016 р., тобто до вказаної дати суддя Варениця В.С. перебував на роботі, отже зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 04.10.2016 р.

Згідно з приміткою статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються також особи - віднесено зокрема посаду судді.

Отже, не подавши своєчасно декларацію, своїми діями, ОСОБА_2 порушив ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 обставини визнав частково, а саме визнав, що з 24.05.1994 р. по 04.10.2016 р. працював на посаді судді Яворівського районного суду Львівської області, своєчасно не подав декларацію з незалежних від нього причин, а саме відсутності електронного підпису, при цьому ствердив, що новий ключ електронного підпису отримав 11.10.2016 р.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_2 судом встановлено наступне.

Відповідно до вимог абз. 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону у 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов"язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 для щорічних декларацій за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року. Таким чином, для суб"єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2015 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 30 жовтня 2016 року.

Як встановлено з 24.05.1994 р. по 04.10.2016 рік ОСОБА_2 займав посаду судді Яворівського районного суду Львівської області, що підтверджується копіями наказів та табелями (а.с.14-21).

За таких обставин, перебуваючи на посаді судді Варениця В.С. був особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції « є суб'єктом декларування.

Згідно з вимогами ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», положення якого щодо фінансового контролю, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування діють на момент складання цього протоколу, особи, зазначені у ст..50 зазначеного закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Із зазначеного випливає, що особа має подати декларацію під час припинення повноважень.

Зазначене також підтверджується роз"ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», а саме: декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

З пояснень ОСОБА_2 він знав про обов'язок подати декларацію про доходи за 2016 рік, згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Однак, ОСОБА_2 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру подав несвоєчасно, а саме 15.12.2016 р., без поважних причин.

Згідно з ч.1 ст.172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_2 декларацію особи подав лише 15.12.2016 р. будь-яких доказів щодо невчасності чи поважних причин пропуску строку з дня звільнення (тобто 04. 10.2016 р.), суду не надав.

Посилання ОСОБА_2 на той факт, що він не мав ключа електронного підпису, не заслуговує на увагу, оскільки сам спростував, що отримав такий 11.10.2016 р..

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність.

З огляду на викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме:

- протоколом № 9 про адміністративне правопорушення від 20.01.2017 року;

- наказом № 32-к від 24.05.1994 р. про обрання ОСОБА_2 суддею Яворівського районного суду Львівської області;

- наказом № 80/к від 04.10.2016 р. про виключення судді Варениці В.С. із штату Яворівського районного суду Львівської області у зв"язку із звільненням судді з посади за його заявою про відставку;

- копією поданої декларації ОСОБА_2

Беручи до уваги обставини та наслідки, які були спричинені внаслідок порушення вимог чинного законодавства у сфері адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до ст.33 КУпАП враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 ступінь вини, обставини, що пом"якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що необхідним і достатнім стягненням для правопорушника є накладення стягнення у вигляді штрафу.

Згідно з вимогами ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33,40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст.283, 284, 294 КУпАП, ст.6 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі пятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) гривень.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області, протягом десяти днів, з дня її проголошення, через Городоцький районний суд Львівської області.

Суддя ОСОБА_3