Ухвала від 11.04.2017 по справі 820/1526/17

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 квітня 2017 р. Справа № 820/1526/17

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт", ОСОБА_1 до Державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "АПК "Надія ЛТД", Компанія "АгросвітЛімітед", про скасування реєстраційних дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі - Товариство з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт" та ОСОБА_1, звернулися до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просять суд :

1.скасувати реєстраційну дію державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2 №14809990075001123 (14806670073001123) від 07.02.2017 р. “Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням”, якою було змінено керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт" з ОСОБА_1 на ОСОБА_3;

2. скасувати реєстраційну дію державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2 №14809990077001123 (14801070074001123) від 07.02.2017 р. “Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням”, якою було внесено зміни щодо складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт"";

3. зобов'язати державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2 вчинити реєстраційну дію щодо скасування реєстраційноїдії№14809990077001123 (14801070074001123); від 07.02.2017 р. “Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням”, якою було внесено зміни щодо складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт";

4. зобов'язати державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2 вчинити реєстраційну дію щодо скасування реєстраційної дії№14809990077001123 (14801070074001123) від 07.02.2017 р. “Скасування реєстраційної дії засудовим рішенням”, якою було внесено зміни щодо складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт".

Вирішуючи питання в порядку ст. 107 КАС України, суддя дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст.106 КАС України.

Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.

В порушення цієї норми позивачем не надано жодного доказу порушення відповідачем, зазначеними у позові прав, свобод та законних інтересів позивача та не зазначив причин неможливості самостійного надання.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

До поданої позовної заяви не додано копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про судовий збір", платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Положеннями ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено на 2017 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня - 1600 гривні, таким чином за звернення до адміністративного суду з позовною заявою в даному випадку ставка судового збору за одну вимогу немайнового характеру для юридичної особи становить 1600 грн., для фізичної особи - 640 грн.

Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до абзацу 2 частини 6 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

При перевірці матеріалів справи суддею встановлено, що позивачами не надано доказів сплати судового збору за подачу до суду адміністративного позову, в розмірі встановленим чинним законодавством.

Окрім того, з позовної заяви вбачається, що її підписано 17.02.2017 р. представником ОСОБА_4

Відповідно до положень ст. 56 КАС України, cторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника (ч. 1); представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність (ч. 2); представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3); законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом (ч. 7).

До позовної заяви надано копії договорів про надання правової допомоги від 17.02.2017 р., укладеного між громадянином ОСОБА_1 та адвокатом ОСОБА_4, а також від 08.09.2016 року, укладеного між ТОВ агропромислова асоціація "Агросвіт"та адвокатом ОСОБА_4.

Між тим, документ, який свідчив би про наявність у ОСОБА_4 повноважень на підписання позовної заяви від імені позивачів, до матеріалів позову не доданий.

Згідно з ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Позовна заява, яка подана представником ОСОБА_4, не містить його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.

Положеннями ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Отже, позивачам слід привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: надати до суду докази, а в разі неможливості - зазначити докази, які не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості надання таких доказів; копій всіх документів, що приєднуються до позову, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;оригінали квитанцій про сплату судового збору за чотири позовні вимоги немайнового характеру; виправити недоліки щодо підтвердження повноважень представника на підписання позовної заяви від імені позивачів; позовну заяву, з її коліями для відповідача та третіх осіб із зазначенням поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є. представника, що підписав позов.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 108, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова асоціація "Агросвіт", ОСОБА_1 до Державного реєстратора Чугуївської міської ради Харківської області ОСОБА_2, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "АПК "Надія ЛТД", Компанія "АгросвітЛімітед", про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Бадюков Ю.В.