Ухвала від 10.04.2017 по справі 815/2099/17

Справа № 815/2099/17

УХВАЛА

10 квітня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Одеський комбікормовий завод №1” про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Одеський комбікормовий завод №1”, в якому позивач просить: зобов'язати ТОВ “Одеський комбікормовий завод №1” (код за ЄДРПОУ: 35697597, 65014, м. Одеса, вул. Канатна, 1-В) допустити Головне управління Держпраці в Одеській області до проведення планової перевірки ТОВ “Одеський комбікормовий завод №1” дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування впродовж 10 (десяти) робочих днів, з дня набрання рішенням у даній справі законної сили.

Частиною 2 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

В порушення вимог зазначеної норми позивачем, який є суб'єктом владних повноважень, до позовної заяви не додано доказів надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами рекомендованим листом з повідомленням відповідачу.

Частиною 2 ст.106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з позовної заяви, у переліку доданих до позову документів під номером 9 зазначено - "Копія довіреності на 1 арк. в 1 прим.", та під номером 10 - "Докази направлення позову з додатками сторонам на 1 арк. в 1 прим.". Ці пункти закреслені від руки особою на установчі дані ОСОБА_1, проте доказів на підтвердження повноважень цієї особи в матеріалах позову відсутні, а тому позивачем всупереч вимог ч.2 ст.106 КАС України не надано доказів, зазначених у переліку додатків до позовної заяви.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 4 ст.105 КАС України встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Згідно з ч.5 ст.105 КАС України, адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Згідно приписів ч.4 ст.50 КАС України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Частиною 7 ст.7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що суб'єкт владних повноважень (як позивач) може звернутися до суду з позовом про застосування до суб'єкта господарювання заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) лише у випадках передбачених законом.

Проте законом не передбачено звернення до суду суб'єкта владних повноважень з позовом про зобов'язання допустити посадових осіб до перевірки.

Таким чином, заявлені у даному позові вимоги не відповідають вимогам ч.ч. 4, 5 ст.105 КАС України, що є порушенням п.4 ч.1 ст.106 КАС України, оскільки такі вимоги законом не передбачені.

У відповідності до ч.5 ст.106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Всупереч вказаної норми, дана позовна заява підписана в.о. начальника Головного управління ОСОБА_2, проте до позовної заяви не додано доказів на підтвердження повноважень вказаної особи на виконання обов'язків начальника Головного управління Держпраці в Одеській області.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно: привести позовну заяву у відповідність вимогам ст.106 КАС України з урахуванням вищенаведених обставин та надати виправлену позовну заяву до суду разом з доказами її надіслання відповідачу; надати докази на підтвердження особи, що підписала позовну заяву.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Одеський комбікормовий завод №1” про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки позову у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: В.В.Андрухів