Ухвала від 06.04.2017 по справі 802/1985/16-а

УХВАЛА

про виправлення описки у виконавчому листі

м. Вінниця

06 квітня 2017 р. Справа № 802/1985/16-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Альчука Максима Петровича,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву про виправлення помилки у виконавчому листі у адміністративній справі

за позовом: Гайсинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області

до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про: стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Гайсинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 12.12.2016 року, адміністративний позов задоволено, стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг в сумі 2637,17 грн.

На виконання даної постанови, 12.12.2016 року Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 802/1985/16-а.

На адресу суду надійшла заява Гайсинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про виправлення помилки у виконавчому листі № 802/1985/16-а та продовження строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, яка мотивована тим, що зазначений виконавчий лист не відповідає вимогам п. 3 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016р. № 1404 - VIII, а саме, у ньому не зазначено дату народження боржника.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Однак надав клопотання про розгляд даної заяви без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про дату, час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Згідно з ч. 3 ст. 259 КАС України неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути подану заяву за відсутності представників сторін.

Визначаючись щодо заяви про виправлення помилки у виконавчому листі, суд виходив з наступного.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Згідно із ч. 1 ст. 258 КАС України, за судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно та яке підлягає примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист.

Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист на виконання постанови від 12.12.2016 року, якою стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг в сумі 2637,17 грн. в дохід держави.

Вказана постанова прийнята за результатами розгляду позовних вимог позивача, в яких не зазначалось даних, які він просить внести як виправлення у виконавчий лист.

Тобто, в даному випадку, при оформлені виконавчого листа суд не допускав жодних помилок.

В той же час, за змістом ч. 1 ст. 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно ч. 2 вказаної статті суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016р. № 1404 - VIII, який набрав чинності 05.10.2016 року, передбачено, що у виконавчому документі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи.

А тому, з метою здійснення заходів для виконання рішення суду, яке набрало законної сили, на думку суду, необхідно внести до виконавчого листа від 12.12.2016р. № 802/1985/16-а додаткові дані, а саме, дату народження боржника - 10 серпня 1951 року.

Разом з тим, зі змісту виконавчого листа судом встановлено, що в останньому зазначено строк пред'явлення його до виконання до 13 березня 2017 року, при тому, що судове рішення набрало законної сили 26 грудня 2016 року.

В той же час, ч. 1 ст. 12 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016р. № 1404 - VIII, який набрав чинності 05.10.2016 року встановлено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

В даному випадку, стягувачем за виконавчим листом № 802/1985/16-а є держава, а тому виконавчий документ може бути пред'явлено до примусового виконання протягом трьох місяців, тобто до 27 лютого 2017 року. Тобто, строк пред'явлення до виконання вказаного виконавчого листа завершився.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання.

Як видно зі змісту заяви Гайсинської ОДПІ, остання просить продовжити строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

З огляду на викладене, керуючись принципом обов'язковості судових рішень, суд розцінює вказану вимогу як вимогу про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та вважає за можливе її задовольнити.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 169, 186, 254, 259, 261 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Гайсинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про виправлення помилки у виконавчому листі задовольнити частково.

Внести до виконавчого листа Вінницького окружного адміністративного суду від 12.12.2016 року № 802/1985/16-а додаткові дані, а саме, дату народження боржника - 10 серпня 1951 року.

Поновити строк пред'явлення до виконання виконавчого листа № 802/1985/16-а, виданого 12.12.2016 року Вінницьким окружним адміністративним судом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2

Згідно з оригіналом.

Суддя:

Секретар: