Справа № 682/897/17
Провадження № 1-кп/682/59/2017
06 квітня 2017 року місто Славута
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Славута в приміщенні Славутського міськрайонного суду Хмельницької області обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12016240210000863 від 20 грудня 2016 року щодо ОСОБА_4 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 185, ч.1 ст. 186, ч.2 ст. 186 КК України,
встановив :
В провадженні суду перебуває дане кримінальне провадження.
В ході підготовчого судового розгляду встановлено, що обвинувачений ОСОБА_4 на даний час перебуває в Хмельницькому слідчому ізоляторі.
Стаття 2 КПК України регламентує, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
За ч. 1 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
За ч. 5 ст. 28 КПК України кожен має право, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримінальне провадження щодо нього було закрите.
Відповідно до норм ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у тому числі при наявності достатніх підстав, визнаних судом.
З ч. 9 ст. 336 КПК України, випливає, що дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, Верховному Суді України під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно із ч. 6 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув'язнення або установі виконання покарань, дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.
Враховуючи те, що обвинувачений не доставлений з Хмельницького слідчого ізолятора, з метою забезпечення розгляду справи у передбачені законом строки, суд визнав можливим провести дистанційне судове провадження.
Керуючись ст.ст. 2, 28, 336, 463 КПК України, суд,
Підготовчий судовий розгляд провести в порядку дистанційного судового провадження, о 11 годині 00 хвилин 06 квітня 2017 року.
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеозв'язку Хмельницького слідчого ізолятора (місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 39) з Славутським міськрайонний судом Хмельницької області (місто Славута вулиця Я.Мудрого, 48 а Хмельницької області) о 11 годині 00 хвилин 06 квітня 2017 року, з обов'язковою участю обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , доручити начальнику Хмельницького слідчого ізолятора.
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеозв'язку Хмельницького слідчого ізолятора (місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 39) з Славутським міськрайонний судом Хмельницької області (місто Славута вулиця Я.Мудрого, 48 а Хмельницької області) о 11 годині 00 хвилин 06 квітня 2017 року, для проведення судового провадження доручити секретарю судового засідання ОСОБА_2 .
Зобов'язати посадових осіб Хмельницького слідчого ізолятора вручити обвинуваченому пам'ятку про його процесуальні права, перевірити документи, що посвідчують особу та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
За умови, якщо обвинувачений заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, повідомити про це суд в строк до 11 години 00 хвилин 06 квітня 2017 року.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції повинні фіксуватися за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали скерувати факсимільним зв'язком до Хмельницького слідчого ізолятора (29000, місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 39, телефон (0382) 65-80-64), для виконання.
Суддя ОСОБА_1