Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"28" березня 2017 р.Справа № 922/4481/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання : Трофименко С.В.
розглянувши справу
за заявою ТОВ "Ресорт Ойл", м.Харків
до ТОВ "Ресорт Ойл", м.Харків
про визнання банкрутом
за участю :
представника Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області : ОСОБА_1 №№18442/10/20-31-10-11 від 06.12.2016 року
ліквідатор : не з'явився
Постановою господарського суду Харківської області від 09.02.2017 року ТОВ "Ресорт Ойл" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором ОСОБА_2
10.02.2017 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
03.03.2017 року до суду від Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області надійшла заява про приєднання кредиторських вимог разом із клопотанням про звільнення від сплати судового збору за подання вищезазначеної заяви. Своє клопотання заявник обґрунтовує тим, що його майновий стан на даний час не дозволяє сплатити судовий збір у встановленому порядку та розмірі через відсутність бюджетних асигнувань.
Ухвалою суду від 09.03.2017 року заяву про приєднання кредиторських вимог разом із клопотанням про звільнення від сплати судового збору за подання вищезазначеної заяви призначено до розгляду на "28" березня 2017 року.
Присутній в судовому засіданні представник Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області підтримує заявлене клопотання, просить суд задовольнити його.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, суд зазначає.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно положень, що викладені в п. 3.1 Постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013р. єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у статті 8 Закону, і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів.
Суд зазначає, що відповідно до п. п. 10 п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подачу до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після повідомлення про визнання боржника банкрутом справляється судовий збір в розмірі 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що на теперішній час складає 3200,00 грн.
В обґрунтування свого клопотання про звільнення від сплати судового збору Київська ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області посилається на те, що в її кошторисі на 1 квартал 2017р. не передбачені видатки на сплату судового збору, однак з квітня 2017р. заплановані видатки на сплату судового збору в розмірі 45461,4 тис.грн.
Згідно зі ст. 145 ГК України, майновий стан суб'єкта господарювання визначається сукупністю належних йому майнових прав та майнових зобов'язань, що відображається у бухгалтерському обліку його господарської діяльності відповідно до вимог закону.
Суд зазначає, що територіальні органи ДФС України є установами, що фінансуються з державного бюджету України, кошторис яких складається один раз на рік, де повинні бути передбачені усі необхідні видатки органу, необхідні для його належного функціонування та виконання покладених на нього завдань.
З тимчасового кошторису Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на 1 квартал 2017р. вбачається, що таким кошторисом не передбачені видатки на сплату судового збору, однак згідно довідки заявника такі видатки заплановані з квітня 2017р.
Враховуючи, що заявником надано суду докази в підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним на теперішній час судового збору у встановленому порядку і розмірі та приймаючи до уваги, що ставка судового значно перевищує суму кредиторських вимог Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, суд вважає за можливе зменшити розмір сплати судового збору за подання заяви з кредиторськими вимогами до боржника до 399,00 грн.
Керуючись ст. 8 Закону України "Про судовий збір", ст. 86 ГПК України суд -
Зменшити розмір сплати судового збору за подання заяви (вх. № 7555) з кредиторськими вимогами до боржника до 399,00 грн. та зобов'язати сплатити судовий збір до 20.04.2017 року.
Суддя ОСОБА_3