Справа № 168/211/17
Провадження № 1-кс/168/64/17
29 березня 2017 року смт. Стара Вижівка
Старовижівський районний суд Волинської області, слідчий суддя ОСОБА_1 , секретар с/з - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стара Вижівка клопотання слідчого СВ Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області про надання дозволу на проведення перевірки з питань дотримання вимог трудового законодавства,
23 березня 2017 року слідчим СВ Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 було подано клопотання про надання дозволу Управлінню Держпраці у Волинській області, юридична адреса: 43026, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, на проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства щодо дотримання вимог законодавства в частині правомірності перебування ОСОБА_4 на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району, правомірності нарахування та виплати останній заробітної плати в період з 26 лютого 2015 року по 20 березня 2017 року.
Клопотання обґрунтоване тим, що 26 лютого 2015 року Старовижівська РДА Волинської області уклала контракт № 44 про призначення ОСОБА_4 на посаду директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району з строком перебування останньої на посаді з 26 лютого 2015 року по 26 лютого 2016 року. 01 квітня 2016 року на черговій сесії Старовижівської районної ради на порядок денний винесено питання законності перебування ОСОБА_4 на посаді. Всупереч голосуванню про звільнення ОСОБА_4 з займаної посади, головою Старовижівської районної ради ОСОБА_5 підписано рішення районної ради № 5/11, де у 2 пункті зазначено продовжити контракт з ОСОБА_4 терміном на 5 років. Після закінчення дії контракту ОСОБА_4 продовжує працювати на посаді директора Територіального центру та отримувати заробітну плату, що у свою чергу свідчить про нецільове використання бюджетних коштів.
09 лютого 2017 року Старовижівським відділення поліції Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017031110000015 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366 КК України (службове підроблення).
Слідчий, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування в даному кримінальному провадженні просить клопотання задоволити.
Відповідно до частини 4 статті 107 КПК України, оскільки судове провадження здійснюється за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає до задоволення, оскільки за змістом відповідає вимогам закону, підтверджене належними та допустимими доказами.
Частиною 1 статті 40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 40 КПК України, слідчий уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 40 КПК України слідчий має право здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно із частиною 2 статті 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Права прокурора та слідчого щодо призначення перевірок та ревізій, які було закріплено пунктом 6 частини 2 статті 36 та пунктом 4 частини 2 статті 40 КПК України, виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14 жовтня 2014 року.
Пунктом 2 постанови КМУ № 408 від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» передбачено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України .
Відповідно до пункту 4 Положення про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого указом президента України від 06 квітня 2011 року № 386/2011, Держпраці України відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд та контроль за додержанням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування законодавства про працю з питань трудових відносин, робочого часу та часу відпочинку, нормування праці, оплати праці та інших норм законодавства.
Положенням про Управління Держпраці у Волинській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 28 травня 2015 року № 38, Управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до частини 4 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів.
Оскільки, підставою для призначення та проведення перевірки в рамках вказаного кримінального провадження є виявлені під час проведення досудового розслідування факти грубого порушення законодавства про працю, слідчому судді надано достатньо підстав вважати, що проведення перевірки має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Клопотання слідчого СВ Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл Управлінню Держпраці у Волинській області, юридична адреса: 43026, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, на проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства щодо дотримання вимог законодавства в частині правомірності перебування ОСОБА_4 на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району, правомірності нарахування та виплати останній заробітної плати в період з 26 лютого 2015 року по 20 березня 2017 року.
На вирішення Управлінню Держпраці у Волинські області поставити наступні питання:
1.Чи порушені норми трудового законодавства при укладенні контракту з ОСОБА_4 та перебування її на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району.
2.Чи порушені норми трудового законодавства, якщо так, то які саме, після закінчення дії контракту з ОСОБА_4 та правомірність перебування її на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району у період з 26 лютого 2015 року по 20 березня 2017 року всупереч закінчення строку контракту з останньою.
3.Який розмір заробітної плати нараховано та виплачено директору Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Старовижівського району ОСОБА_4 у період з 26 лютого 2015 року по 20 березня 2017 року за кожен місяць окремо і чи правомірно їй нарахована та виплачена заробітна плата за вказаний період.
4.Хто допустив порушення вимог трудового законодавства при укладанні контракту, припиненні (неприпиненні) трудових відносин з ОСОБА_4 , після закінченні контракту та при нарахуванні і виплаті ОСОБА_4 заробітної плати.
Проведення перевірки здійснити у строк з 10 квітня 2017 року по 19 квітня 2017 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1