Справа № 159/1157/17
Провадження № 2/159/539/17
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2017 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ВАСИЛЮК О.С., розглянувши заяву Заступника керівника Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації до ОСОБА_2, треті особи , які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Ковельська районна державна адміністрація , Голобська селищна рада Ковельського району про розірвання договору оренди водних об'єктів, стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 4063,62 грн.,
28 березня 2017 рокуЗаступник керівника Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації звернулась в суд з заявоюдо ОСОБА_2, треті особи , які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Ковельська районна державна адміністрація , Голобська селищна рада Ковельського району про розірвання договору оренди водних об'єктів, стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 4063,62 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЦПК України прокурор, який звертається до суду з метою представництва інтересів громадянина або держави в суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво), повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених частинами другою або третьою статті 25 Закону України "Про прокуратуру". Для представництва інтересів громадянина в суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, а також письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення ним представництва. Невиконання прокурором вимог щодо надання суду обґрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді має наслідком застосування положень, передбачених статтею 121 цього Кодексу.
Відповідно вимог ч.3, 4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Не допускається здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, а також у правовідносинах, пов'язаних із виборчим процесом, проведенням референдумів, діяльністю Верховної Ради України, Президента України, створенням та діяльністю засобів масової інформації, а також політичних партій, релігійних організацій, організацій, що здійснюють професійне самоврядування, та інших громадських об'єднань. Представництво в суді інтересів держави в особі Кабінету Міністрів України та Національного банку України може здійснюватися прокурором Генеральної прокуратури України або регіональної прокуратури виключно за письмовою вказівкою чи наказом Генерального прокурора або його першого заступника чи заступника відповідно до компетенції.
Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.
Виключно з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у випадку, якщо захист законних інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, прокурор має право отримувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб'єкту, витребовувати та отримувати від нього матеріали та їх копії.
У разі відсутності суб'єкта владних повноважень, до компетенції якого віднесений захист законних інтересів держави, а також у разі представництва інтересів громадянина з метою встановлення наявності підстав для представництва прокурор має право:
1) витребовувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних та комунальних підприємств, установ і організацій, органів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що знаходяться у цих суб'єктів, у порядку, визначеному законом;
2) отримувати від посадових та службових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, органів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування усні або письмові пояснення. Отримання пояснень від інших осіб можливе виключно за їхньою згодою.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки заступником керівника Ковельської місцевої прокуратури не подано доказів неможливості Волинської обласної державної адміністрації самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.
Згідно ст.47 Закону України «Про місцеві державні адміністраці» фінансове забезпечення місцевих державних адміністрацій здійснюється за рахунок державного бюджету України. Доказів щодо відсутності фінансування з бюджету Волинської обласної адміністрації позивачем не надано.
Крім того, як вбачається з матеріалів позову Ковельська місцева прокуратура раніше вже зверталась з аналогічним позовом до даного відповідача в інтересах Ковельської райдержадміністрації про стягнення коштів на користь Ковельської райдерадміністрації. В даному позові без належної аргументації заявлені вимоги про стягнення коштів на користь Голобської селищної ради інтереси якої прокурор не представляє.
Також при подачі позовної заяви до суду позивачем не сплачено судовий збір в порядку та розмірах, визначеному Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ. Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем фактично заявлено три вимог з яких судовим збором оплачено лише дві. Таким чином позивачу слід надати квитанцію про сплату судового збору в сумі 1600, 00 грн.
Відповідно до вимог ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст.119,120 ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України, суддя ,-
Позовну заяву заступника керівника Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації до ОСОБА_2, треті особи , які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Ковельська районна державна адміністрація , Голобська селищна рада Ковельського району про розірвання договору оренди водних об'єктів, стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 4063,62 грн., залишити без руху.
Надати заступнику керівника Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_3