Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
про залишення позовної заяви без розгляду
30 березня 2017 р. Справа № 820/643/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Спірідонова М.О.,
при секретарі - Кікоян Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, Атестаційної комісії №22 Головного Управління Національної поліції в Харківській області про поновлення на посаді,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії ГУ НП в Харківській області щодо проведення атестації сержанта поліції БПСПОП "Харків" ГУ НП в Харківській області ОСОБА_1 відповідно до наказу ГУ НП в Харківській області №964 від 20.09.2016 р.
- визнати протиправним рішення (висновок) Атестаційної комісії №22 Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність;
- визнати протиправним наказ Головного управління Національної поліції в Харківській області від 29.11.2017 р. №492 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліції" та поновити ОСОБА_1 на службі в поліції на посаді поліцейського БПСПОП "Харків" ГУ НП в Харківській області з 01.12.2016 р.
- стягнути з ГУ НП в Харківській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Представник відповідача, Головного управління Національної поліції в Харківській області, в судовому засіданні надав до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні проти клопотання заперечували та вважали його необґрунтованим.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини справи.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Судом встановлено, що відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області № 492 о/с від 29.11.2016 року сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено з 29.11.2016 року на підставі висновку атестаційної комісії № 22 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 21.10.2016 року.
Як вбачається із матеріалів справи та не заперечувалось позивачем в судовому засіданні, працівниками ГУНП в Харківській області 06.12.2016 року складено акт про те, що ОСОБА_1 прибула до кабінету 356 ГУНП в Харківській області для отримання трудової книжки та інших документів які видаються при звільненні, але від отримання вказаних документів в категоричній формі відмовилась.
Таким чином, позивачка дізналася про порушення своїх прав та інтересів 06.12.2016 року, а тому, враховуючи положення ст. 99 КАС України, останнім днем звернення до адміністративного суду для позивача є 06.01.2017 року.
Між тим, позивач звернувся до суду із вказаним позовом лише 10.02.2017 року, що є порушенням вимог ст. 99 КАС України.
Згідно до положення ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
З огляду на викладене суд вважає, що позивачем не доведено поважності причин пропущення строку звернення до суду з даним позовом, а тому, суд має правові підстави для залишення без розгляду зазначеного адміністративного позову, як поданого за межами строків, установлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись положеннями ст. ст. 99, 100, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, Атестаційної комісії №22 Головного Управління Національної поліції в Харківській області про поновлення на посаді - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду з цим самим позовом, в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Спірідонов М.О.