про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
29 березня 2017 р. Справа № 818/436/17
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Сумській області до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення в частині, зобов'язання вчинити дії,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Сумській області з адміністративним позовом до Сумської міської ради, в якому просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради від 05 жовтня 2016 року № 1204-МР в частині відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Управленню Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Сумській області (34743411) для будівництва багатоквартирних житлових будинків площею 0,8553 га за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку №776 площею 0,8553 га (кадастровий номер 5910136600:05:002:0052).
- зобов'язати Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради вжити заходів щодо внесення на розгляд пленарного засідання Сумської міської ради проекту рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Управленню Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Сумській області (34743411) для будівництва багатоквартирних житлових будинків площею 0,8553 га за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку №776 площею 0,8553 га (кадастровий номер 5910136600:05:002:0052); Сумській міській раді розглянути на пленарному засіданні проект зазначеного рішення та прийняти рішення відповідно до вимог земельного законодавства України.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та зміст позовних вимог, суд вважає за необхідне повернути вказаний позов позивачу, виходячи із наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частиною першою статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські, районні у містах ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається з матеріалів зазначеного позову, відповідачем у справі є орган місцевого самоврядування - Сумська міська рада.
За змістом ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, суд дійшов висновку, що даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи Сумським окружним адміністративним судом.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Сумській області до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення в частині, зобов'язання вчинити дії.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права позивача звернення до місцевого загального суду як адміністративного в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.О. Павлічек