Ухвала від 24.03.2017 по справі 817/219/17

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОКАЗІВ

24 березня 2017 року Справа № 817/219/17 м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Сала А.Б., за участю: секретаря судового засідання Мідлік А.В., та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за позовом ОСОБА_2 до Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 13.02.2017 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Відділу містобудування та архітектури Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій.

Зі змісту заявленого позову вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо видачі гр. ОСОБА_3 будівельного паспорта "Реконструкція житлового будинку та господарських будівель з добудовою по вул. Березовій, 53 у м. Дубровиця Рівненської області" реєстраційний №53 від 04.08.2016 та скасувати вказаний будівельний паспорт.

Ухвалою суду від 14.02.2017 про забезпечення позову, задоволено клопотання позивача та зупинено дію оскаржуваного будівельного паспорта до ухвалення судового рішення у справі та набрання ним законної сили.

Разом з тим, під час розгляду справи позивачем повторно заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.

В обґрунтування поданого клопотання позивач зазначив, що незважаючи на рішення суду про зупинення дії будівельного паспорта, ОСОБА_3 продовжуються будівельні роботи.

За таких обставин позивач просить суд обрати ще один спосіб забезпечення позову , а саме: заборонити гр. ОСОБА_3 виконувати будівельні роботи на підставі оскаржуваного будівельного паспорта та накласти заборону на вчинення реєстраційних дій відносно об'єкта нерухомості - житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: м.Дубровиця, вул.Березова 51, який належить ОСОБА_3

В судовому засіданні представник позивача заявлене клопотання підтримав.

Відповідач в судове засідання не прибув, участі уповноваженого представника не забезпечив.

За таких обставин, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши всі докази долучені до заявленого клопотання, суд прийшов до висновку про його необгрунтованість та безпідставність з огляду на наступне.

Як установлено судом, ОСОБА_2 є власником домоволодіння за адресою: Рівненська область, Дубровицький р-н, м. Дубровиця, вул. Березова (вул. Комсомольська), буд. 51.

16.08.2016 Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція житлового будинку та господарських будівель з добудовою" по вул. Березовій, буд. 53 у м. Дубровиця Рівненської області від ОСОБА_3.

При цьому, Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області видано 04.08.2016 ОСОБА_3 будівельний паспорт за №53 на реконструкцію житлового будинку та господарських будівель з добудовою по вул. Березовій, буд. 53 у м. Дубровиця Рівненської області.

Стверджуючи, що певні будівельні роботи проводяться ОСОБА_3 в безпосередній близькості до будівель позивача із недотриманням встановлених протипожежних відстаней та порушенням інших вимог, позивач просив суд зупинити дію будівельного паспорта, виданого ОСОБА_3, за для недопущення продовження відповідних будівельних робіт до надання судом правової оцінки діям відповідача щодо видачі ОСОБА_3 вказаного будівельного паспорта.

Відповідно до пункту 1.2. Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.07.2011 №103 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 25.02.2013 № 66), будівельний паспорт забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт) визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

Згідно з пунктом 2.16 цього ж Порядку 2.16. після направлення замовником відповідно до статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідних органів Держархбудінспекції України будівельний паспорт є підставою для виконання будівельних робіт.

Порушення порядку виконання будівельних робіт є підставою для проведення відповідної перевірки уповноваженим на це органом та винесення припису про усунення виявлених порушень відносно суб'єкта містобудування.

Водночас заборона проведення будівельних робіт, що спрямована відносно третьої особи - як спосіб забезпечення адміністративного позову не відповідає суті та принципам адміністративного судочинства.

Таким чином, у задоволенні клопотання позивача слід відмовити.

Керуючись статтями 118, 160 та 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.

Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання нею законної сили за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Сало А.Б.