Ухвала від 28.03.2017 по справі 642/7269/16-а

28.03.2017

Справа № 642/7269/16-а

Провадження №6а/642/5/17

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

28 березня 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Скляренко С.О., розглянувши заяву представника позивача - ОСОБА_1 про визнання протиправними бездіяльності (дій), вчинених Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Харківській області на виконання постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 12.12.2016 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 з заявою, в якій просить:

1)визнати протиправними дій (бездіяльність) головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо невиконання постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 12.12.2016 по справі № 642/7269/16-а, яка полягає у не здійсненні належного перерахунку розміру пенсії ОСОБА_2 на виконання постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 12.12.2016 по справі № 642/7269/16-а, а саме нарахування та виплаті ОСОБА_2 пенсії без доплати, яка передбачена постановою КМУ від 23 квітня 2012 р. за №355 з 01 липня 2012, з 01 вересня 2012 р. та з 01 січня 2013р.;

2)визнати незаконним та нечинним з моменту прийняття Перерахунок пенсії з 01.01.2013 за пенсійною справою №ФХ 111664 ОСОБА_2 від 19.01.2017, Перерахунок пенсії з 01.01.2014 за пенсійною справою №ФХ 111664 ОСОБА_2 від 20.01.2017;

3)зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_2 та виплачувати пенсію та доплату до пенсії, яка передбачена постановою КМУ від 23 квітня 2012 р. № 355 з 1 липня 2012, з 1 вересня 2012 р. та з 1 січня 2013 р.;

4)подати протягом десяти днів, з дня набрання постановою законної сили звіту про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належності повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та інше.

Дослідивши заяву, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Так, звертаючись до суду з зазначеною заявою, представник позивача посилається на с. 9 ст. 267 КАС України.

Однак, згідно ч.9 ст.267 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

У такій заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

5) номер адміністративної справи;

6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;

7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання;

8) інформація про хід виконавчого провадження;

9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;

10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.

Заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дня її підписання. У разі якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

Положеннями ст. 106 КАС України визначені вимоги до позовної заяви, у якій зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. (ч. 2 ст. 106 КАС України).

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. (ч. 3 ст. 106 КАС України).

Відповідно статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Разом з тим, подана представником позивача заява фактично є новою позовною заявою, а не заявою в порядку ч. 9 ст. 267 КАС України. Не всі вимоги, викладені в ній, відповідають вимогам, які можуть бути зазначені в заяві згідно ч. 9 ст. 267 КАС України, а крім того, не додано доказів звернення до суду з нею в строки передбачені ч. 9 ст. 267 КАС України, оскільки жодних належних доказів того, коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав ним не надано..

Таким чином, враховуючи вимоги, викладені у вказаній заяві та посилання при цьому на ч. 9 ст. 267 КАС України, представнику позивача слід уточнити, подана ним заява є позовною, вимоги до якої чітко визначені ст. ст. 105, 106 КАС України, і за подання якої сплачується судовий збір відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», чи вона є заявою в порядку ч. 9 ст. 267 КАС України, після чого привести її у відповідність до зазначених вимог.

Стосовно заявленого представником позивача клопотання про відстрочення сплати судових витрат до прийняття судового рішення за результатами розгляду цієї заяви суд зазначає наступне.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, поданого фізичною особою, сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн).

Так, відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до наведеної норми, звільнення або відстрочення сплати судового збору є правом, а не імперативним обов'язком суду.

При цьому оцінка майнового стану сторони здійснюється судом на підставі оцінки наданих позивачем доказів на підтвердження скрутного майнового становища.

Отже, сторона повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому розмірі.

Однак, позивачем доказів на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору, не надано. Сам лише факт неотримання позивачем частини основного розміру своєї пенсії не є належним та безумовним підтвердженням відсутності коштів або скрутного матеріального становища станом на момент звернення до суду з даною заявою. Інших доказів того, що позивач може бути звільнений від сплати (або йому може бути відстрочено сплату) судового збору суду не надано.

Згідно вимог ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою. Якщо позивач усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 267 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача - ОСОБА_1 про визнання протиправними бездіяльності (дій), вчинених Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Харківській області на виконання постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 12.12.2016 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати заявнику термін для усунення зазначених вище недоліків у строк два дні з моменту одержання даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.О.Скляренко