Ухвала від 27.03.2017 по справі 712/3684/17

Ухвала

Іменем України

Справа 712/3684/17

Провадження № 2а/712/427/17

27 березня 2017 року м. Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Марцішевська О.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, посилаючись на те, що їй призначена пенсія по віку відповідно до Закону України “Про державну службу”. 18.01.2017 року позивачка звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії державного службовця з 01.02.2017р. у зв"язку з підвищенням з 01.12.2015р. розміру заробітної плати (посадових окладів) працюючим державним службовцям відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015р. №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", надавши довідку про заробітну плату Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації від 08.08.2016р. №190-10. 26.01.2017р. відповідач надіслав листа, в якому їй відмовлено у перерахунку пенсії. Вказує, що відповідач без законних підстав відмовив у здійсненні даного перерахунку, чим порушені права позивачки на соціальне забезпечення. Просить суд визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області щодо неприйняття рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії та зобов"язати відповідача здійснити ОСОБА_1 з 01.04.2017р. відповідно до статті 37-1 Закону України № 3723-ХІІ від 16.12.1993 «Про державну службу», пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії) та підпункту 2 пункту 6 Порядку та умов визначення заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2013 № 426 (в редакції, що діяла на момент підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішення Кабінету Міністрів України перерахунок та виплату пенсії державного службовця, призначеної відповідно до Закону України № 3723-ХІІ від 16.12.1993 «Про державну службу» в розмірі 81 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі з врахуванням підвищення з 01.12.2015р. відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015р. №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" та довідки про заробітну плату Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації від 08.08.2016р. №190-10 із збереженням розміру пенсії на момент виходу на пенсію в розмірі 81%, премій та інших виплат, провести нарахування та здійснити виплату заборгованості, що виникне внаслідок такого перерахунку, з урахуванням раніше проведених виплат, без зміни визначення індексації пенсії (базового місяця для проведення індексації пенсії') в результаті перерахунку.

В наданому суду клопотанні позивачка просить звільнити її при подачі позову від сплати судового збору.

Відповідно до ст.8 Закону "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.Отже, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати і єдиною визначальною підставою для правильного вирішення цього питання є майновий стан сторони.

Вищим адміністративним судом України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» акцентував увагу на тому, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Вивчивши додані до заяви документи, враховуючи відсутність доказів, якими обґрунтовується незадовільний майновий стан заявника, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Пред'явлений позов містить вимогу немайнового характеру - визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям, при його подачі підлягає сплаті судовий збір по ставці, установленій для позовних вимог немайнового характеру 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в 2017 році складає 640 грн. за кожну вимогу, тобто позивачка має сплатити 640 грн. судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків і встановлює строк, достатній для усунення недоліків. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви в строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду, інакше позовна заява підлягає поверненню позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.106, 108 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без руху, надавши позивачу строк протягом 5 днів з дня отримання ухвали для оплати судового збору.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Суддя