Справа № 344/2998/17
Провадження № 3/344/1937/17
21 березня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Лазарів О.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директор ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, за ст. 41 ч.1, ст.41 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу № 09-01-0039/81 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи директором ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» вчинив триваючи правопорушення вимог трудового законодавства. Зокрема, порушення ч.1, 2 ст.115 КЗпП України, ч.1 ст.24 ЗУ «Про оплату праці», оскільки виплата заробітної плати працівникам ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» проводиться несвоєчасно, тобто пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, згідно видаткового касового ордера № 821 від 30.12.2016 року та платіжної відомості до нього частину заробітної плати за листопад 2016 року в розмірі 32471,47 грн. працівникам ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» (в тому числі ОСОБА_2 в розмірі 1532,77 грн.) виплачено 30.12.2016 року, хоча виплату слід було провести не пізніше 07.12.2016 року. Згідно платіжного доручення № 2835 від 17 січня 2017 року, проведеного банком 17 січня 2017 року, та платіжної відомості до нього заробітну плату за грудень 2016 року в розмірі 224820,45 грн. працівникам ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» (в тому числі ОСОБА_2 в розмірі 1582,67 грн.) виплачено 17 січня 2017 року, хоча виплату слід було провести 06 січня 2017 року.
Згідно протоколу № 09-01-0039/82 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи директором ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» вчинив триваючи правопорушення вимог трудового законодавства. Зокрема, в порушення вимог ч.1, 3 ст.24 Кодексу законів про працю України допускаються випадки фактичного допуску працівників до роботи шляхом укладення трудового договору, оформленого наказом, без завчасного (тобто до початку роботи працівника) повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 413. Так, згідно наказу № 2-к від 05.01.2017 року прийнято на роботу в ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» з 05 січня 2017 року лікаря - акушера гінеколога ОСОБА_3. Повідомлення територіального органу ДФС України про прийняття ОСОБА_3 на роботу подано до територіального органу ДФС України 05 січня 2017 року тобто під час роботи працівника, а не до початку його роботи. За період листопада - грудня 2016 року аналогічні порушення допущені при прийомі на роботу в ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» ОСОБА_4 прийнятого на роботу з 14.111.2016 року (згідно наказу № 83-к від 14.11.2016 року); ОСОБА_5, прийнятої на роботу з 15.11.2016 року (згідно наказу № 84-к від 15.11.2016 року); ОСОБА_6 прийнятого на роботу з 21.11.2016 року (згідно наказу № 87-к від 21.11.2016 року); ОСОБА_7, прийнятої на роботу з 24.11.2016 року (згідно наказу № 90-к від 24.11.2016 року); ОСОБА_8 та ОСОБА_9, прийнятих на роботу з 01.12.2016 року (згідно наказу № 91-к від 01.12.2016 року); ОСОБА_10, прийнятої на роботу з 14.12.2016 року (згідно наказу № 95-к від 14.12.2016 року); ОСОБА_11, ОСОБА_12, прийнятої на роботу з 26.12.2016 року (згідно наказу № 98-к від 26.12.2016 року); ОСОБА_13 та ОСОБА_14, прийнятих на роботу в ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» з 27.12.2016 року (згідно наказу № 99-к від 27.12.2016 року).
ОСОБА_1 в суді свою вину у вчиненому не визнав, зокрема пояснив, що на момент інкримінованих йому дій згідно протоколів про адміністративне правопорушення за ст.41 ч.1 та ст.41 ч.3 КУпАП він не був посадовою особою ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я».
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження в справі відповідно до п.1 ст.247 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю виходячи з наступного.
Так, ОСОБА_1 ставиться за провину порушення вимог законодавства про працю, а саме, порушив посадовою особою підприємства встановлених термінів виплати заробітної плати, а також фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Встановлено, що суб'єкт правопорушення передбаченого ст.41 КУпАП є спеціальним, тобто посадова особа або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності на яку законодавством покладено обов'язки з дотримання вимог законодавства про працю.
Як вбачається із копії протоколу № 1 Загальних Зборів Учасників ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» від 10 лютого 2017 року, наказу № 19-к від 19 лютого 2017 року, ОСОБА_1 приступив до виконання обов'язків директора ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» з 10 лютого 2017 року.
Судом встановлено, що виявлені порушення трудового законодавства згідно протоколу № 09-01-0039/82 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року та протоколу № 09-01-0039/81 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року були вчинені до того часу, як ОСОБА_1 став посадовою особою підприємства.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 не міг бути суб'єктом адміністративного правопорушення на період охоплених подій протоколом № 09-01-0039/82 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року та протоколом № 09-01-0039/81 про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2017 року, оскільки був призначений на посаду директора ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета здоров'я» тільки з 10 лютого 2017 року, замість попереднього директора даного товариства ОСОБА_15, у зв'язку із чим протоколи про адміністративне правопорушення за ст.41 ч.1, ст.41 ч.3 КУпАП складені помилково на ОСОБА_1
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не доведено згідно з законом.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, ст.ст.247, 283-287, 294 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.41 ч.1, ст.41 ч.3 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутності складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд.
Суддя О.Б.Лазарів