Постанова від 27.03.2017 по справі 903/795/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом

"27" березня 2017 р. Справа № 903/795/16

Господарський суд Волинської області в складі:

головуючого судді - Гарбара І.О.,

секретар судового засідання Сердюкова А.О.

за участю:

Дранченко В.М. - розпорядник майна

Кушнір Ю.В. - представник Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області (дов. від 06.05.2016р. №43)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні господарського суду Волинської області справу №903/795/16 за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон",

ВСТАНОВИВ:

28 жовтня 2016 року Луцька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області звернулась до суду із заявою від 20.10.2016р. №10489/10/03-18-10-07 про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон".

Ухвалою суду від 31.10.2016р. заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 11 листопада 2016 року, зобов'язано: кредитора надати суду додаткові документи в обґрунтування заяви; боржника надати суду відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, інші матеріали.

Ухвалою суду від 11.11.2016р. порушено провадження у справі про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 05 березня 2017 року, розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" призначено Дранченко Валентину Михайлівну.

Публікація оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ "Міртон" була здійснена 11.11.2016р. на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 37294.

В тридцятиденний термін після публікації оголошення до розпорядника майна та в господарський суд Волинської області інші майнові вимоги крім ініціюючого кредитора не надходили.

За наслідками розгляду справи в попередньому засіданні ухвалою від 16.01.2017р. було:

- затверджено реєстр вимог кредиторів боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) згідно котрого вимоги кредиторів визнати в наступному розмірі: Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області в сумі 529395,47 грн. (515615,47 грн. - вимоги третьої черги, 13780,00 грн. - вимоги першої черги);

- зобов'язано розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" Дранченко В.М. згідно ухвали суду сформувати остаточний реєстр вимог кредиторів, окремо внести до реєстру вимоги кредиторів відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав, відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати працівникам;

- встановлено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон", а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- зобов'язано розпорядника майна Дранченко В.М. в десятиденний термін письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів, організувати та провести збори кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон", на зборах кредиторів обрати комітет кредиторів. Обраному комітету кредиторів вирішити питання щодо відкриття процедури санації, ліквідації боржника чи укладення мирової угоди. Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів, розгляд інших питань подати суду.

13.03.2017р. на виконання вимог ухвали суду розпорядником майна Дранченко В.М. було надано суду клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором товариства Григор'єва В.В., протокол засідання комітету кредиторів, звіт розпорядника майна про виконану роботу, звіт арбітражного керуючого Дранченко В.М., про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням повноважень розпорядника майна ТОВ "Міртон".

Також розпорядником майна Дранченко В.М. супровідним листом від 05.03.2017р №02-02/35 долучено до матеріалів справи аналіз фінансово-господарського стану ТОВ "Міртон".

23.03.2017р. від арбітражного керуючого Григор'єва В.В. надійшла заява про участь у справі про банкрутство ТОВ "Міртон".

27.03.2017р. на адресу суд від Дранченко В.М. надійшло клопотання №02-02/47 про долучення до матеріалів справи документів.

Присутній в судовому засіданні розпорядник майна просить суд за наслідками розгляду справи в підсумковому засіданні прийняти рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Григор'єва В.В. ліквідатором ТОВ "Міртон".

Присутня в судовому засіданні представник кредитора - Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області стосовно клопотань розпорядника майна та визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Григор'єва В.В. ліквідатором ТОВ "Міртон" не заперечила.

Судом враховано, що в даному випадку згідно з положеннями ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим Дранченко В.М. 10 лютого 2017 року було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів ТОВ "Міртон" з наступним порядком денним: 1.Визначення кількісного складу комітету кредиторів та членів комітету кредиторів. Присутнім на засіданні зборів кредиторів ТОВ "Міртон" був уповноважений представник Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області (кількість голосів 516 - 100%)

Засіданням зборів кредиторів ТОВ "Міртон" (протокол №1 від 10.02.2017р.) сформовано комітет кредиторів товариства в кількісному складі одного кредитора: Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області.

Засіданням комітету кредиторів ТОВ "Міртон" (протокол №1-КК від 10.02.2017р.) обрано голову комітет кредиторів боржника, визнано роботу арбітражного керуючого Дранченко В.М. задовільною, погоджено звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат пі час здійснення повноважень розпорядника майна, прийнято рішення щодо звернення до господарського суду із клопотанням про припинення процедури розпорядження майном, визнання товариства-боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Григор'єва В.В. ліквідатором ТОВ "Міртон".

Рішення комітету кредиторів мотивоване неможливістю застосування іншої судової процедури у справі, а також тим, що задоволення вимог кредиторів є можливим лише внаслідок виконання заходів ліквідаційної процедури.

Частиною 8 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення щодо звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).

У відповідності до ст. 27 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень:

схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації;

подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником;

подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;

подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:

ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;

ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;

постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;

ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

В даному випадку, з врахуванням матеріалів справи, зокрема, наданих суду розпорядником майна протоколів зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів ТОВ "Міртон", підтверджуючих їх документів, факту відсутності пропозицій щодо можливої санації боржника або укладення мирової угоди у справі, господарський суд приходить до висновку про необхідність визнання ТОВ "Міртон" банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури.

Визнаючи боржника банкрутом та відкриваючи його ліквідаційну процедуру, господарським судом враховуються обставини неплатоспроможності ТОВ "Міртон", зокрема, те, що за період з моменту порушення провадження у справі про банкрутство та введення процедури розпорядження майном не було встановлено активів, за рахунок яких є можливим погашення в повній мірі вимог кредиторів, а відтак і відновлення платоспроможності боржника.

Таким чином, задоволення вимог кредиторів може бути здійснено не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

З метою проведення аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, розпорядником майна були направлені запити до національної комісії з цінних паперів і фондового ринку щодо надання інформації про володіння боржником цінними паперами інших підприємств, державної служби з питань праці щодо надання відомостей щодо наявності/відсутності зареєстрованих за боржником об'єктів підвищеної небезпеки, великотоннажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд, державної фіскальної служби щодо надання копій останньої податкової звітності боржника, відомостей про наявність у боржника переплати/заборгованості зі сплати обов'язкових платежів, а також іншої інформації, державної архітектурно-будівельної інспекції щодо надання відомостей про наявність/відсутність у боржника дозволів на виконання будівельних робіт, інших дозвільних документів, необхідних, згідно чинного законодавства, для будівництва об'єктів різних категорій складності та введення їх в експлуатацію, регіонального сервісного центру МВС України в м. Луцьку щодо надання формації про зареєстровані за боржником транспортні засоби, ВДВС Приморського РУЮ м. Одеса, до ВДВС Луцького МРУЮ Волинської області щодо надання інформації про відкриті виконавчі провадження, в яких стороною виконавчого провадження (боржником, стягувачом) є боржник, Волинського окружного адміністративного суду про надання відомостей про справи, що перебувають у провадженні суду і в яких стороною, третьою особою виступає боржник, державної фіскальної служби України щодо надання відомостей про те, чи перебуває Боржник на обліку у митних органах, державної авіаційної служби України щодо реєстрації та перереєстрації авіаційної техніки, керівника ТОВ "Міртон" про проведення інвентаризації майна боржника, щодо розгляду вимог кредиторів, щодо надання інформації про стан заборгованості із заробітної плати, державного реєстру речовий прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна

На подані запити отримано відповідь Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області про перелік відкритих рахунків боржника, Інспекції державного архітектурно-будівельного інспекції України щодо наявності/відсутності у власності банкрута дозволів на виконання будівельних робіт та перелік замовників будівництва та отримано відповідь, що у єдиному реєстрі відсутня інформація щодо боржника, Волинський окружний адміністративний суд повідомив, що за даними автоматизованої системи документообігу суду юридична особа - ТОВ "Міртон" не зареєстрована, Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку надала інформацію про те, що ТОВ "Міртон" не є власником значних пакетів акцій емітентів (10 % і більше статутного капіталу), комунальне підприємство "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" повідомило, що право власності на об'єкти нерухомого майна не зареєстровано, регіональний сервісний центр МВС України в Волинській області повідомив, що згідно бази даних НАІС та РІІС за ТОВ "Міртон" транспортні засоби не зареєстровані, виконавчий комітет Луцької міської ради відмовив в надані інформації щодо речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, головне управління статистики у Волинській області щодо надання останньої звітності повідомило, що ТОВ "Міртон" за період з 2014-2016 р.р. фінансову звітність не подавало, головне управління статистики в Одеській області повідомило, що ТОВ "Міртон" не було включено до переліку звітних одиниць у 2014-2015р.р. фінансову звітність до управління не подавало, Державна служба України з питань праці (у Луганській, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській, Кіровоградській, Запорізькій, Одеській, Донецькій, Хмельницькій, Київській, Харківській, Черкаській областях) повідомили про відсутність інформації про великовантажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальні споруди, парові і водогрійні котли, посудини, що працюють, під тиском, трубопроводи пари та гарячої води, об'єктів підвищеної небезпеки, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд.

За результатом самостійно проведеного розпорядником майна боржника у БД "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг" (за посиланням http://base.uipv.org) пошуку за назвою боржника, не виявлено зареєстрованих за ТОВ "Міртон" знаків для товарів і послуг.

Крім того, керівнику ТОВ "Міртон" було надіслано звернення щодо надання відомостей, необхідних для здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, проте, відповідь на таке звернення на адресу розпорядника майна ТОВ "Міртон" не надходила, тому аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища ТОВ "Міртон" та його становища на ринках здійснювався розпорядником майна ТОВ "Міртон" на підставі отриманих від уповноважених органів, установ і організацій відомостей.

Розпорядником майна ТОВ "Міртон", у встановлені чинним законодавством строки, до органу з питань банкрутства надаються відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство. Крім того, розпорядником майна ТОВ "Міртон" керівнику Боржника надсилались звернення щодо надання деяких відомостей, необхідних для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство, та які відсутні у розпорядженні арбітражного керуючого. Відповідь на зазначені звернення на адресу розпорядника майна не надходила.

Проведено фінансовий аналіз щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.

За результатами проведеного аналізу зроблено наступні висновки:

- фінансовий стан товариства характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності;

- показник платоспроможності має від'ємне значення, що свідчить про хронічну неспроможність товариства погасити поточні зобов'язання;

- у зв'язку відсутність інформаційних показників для виявлення ознаки фіктивного банкрутства, ознаки дій з доведення до банкрутства, ознаки дії з приховування банкрутства, аналіз провести неможливо;

- відновлення платоспроможності боржника можливе виключно шляхом залучення (інвестування) грошових коштів зі сторони, але підприємство для вкладень економічно не привабливе, у зв'язку з чим, задоволення вимог кредиторів, а також вирішення інших економічних проблем боржника можливе через процедуру його ліквідації.

Заяв фізичних та юридичних осіб з пропозиціями про участь у санації боржника (інвесторів) відповідно до вимог ч. 11 ст. 23 Закону розпоряднику майна не надходило.

Пропозицій боржника щодо підготовки плану санації відповідно до вимог ч. 11 ст. 23 Закону розпоряднику майна не надходило.

Враховуючи відсутність станом на 27.03.2017р. пропозицій від боржника щодо підготовки плану санації, заяв фізичних осіб та/або юридичних особи, які бажають взяти участь у санації боржника з пропозиціями щодо санації боржника (план санації тощо), відсутність пропозицій про укладення мирової угоди, відсутність майна боржника, а також відсутність результатів вжитих заходів щодо отримання документів та інформації від посадових осіб боржника щодо його господарської діяльності та майнового стану, розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Дранченко В.М. вважає, що задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Відтак судом засвідчується, що розпорядником майна ТОВ "Міртон" вчинялись відповідні дії та заходи на належному рівні та в межах наданих йому Законом повноважень у зв'язку з чим звіт арбітражного керуючого слід прийняти до уваги та погодити.

У відповідності до ст.ст. 37, 38, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

У постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

В даному випадку, ліквідатором ТОВ "Міртон" комітет кредиторів пропонує призначити арбітражного керуючого Григор'єва В.В. (протокол №1-КК від 10.02.2017р.).

На день проведення підсумкового засідання до господарського суду від арбітражного керуючого Григор'єва В.В. поступила заява від 22.03.2017р. про його згоду стати ліквідатором в цій справі.

При цьому арбітражним керуючим було повідомлено суд про те, що останній не здійснював раніше управління боржником, не є заінтересованою особою стосовно боржника або його кредиторів.

Оскільки комітетом кредиторів подано клопотання про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В., у присутніх в судовому засіданні арбітражного керуючого Дранченко В.М., представника кредитора Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області заперечень щодо його призначення ліквідатором по даній справі немає, суд не вбачає підстав, які б свідчили про неможливість виконання арбітражним керуючим Григор'євим В.В. повноважень ліквідатора у справі про банкрутство ТОВ "Міртон".

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника майна банкрута.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону про банкрутство протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 26, 27, 37-40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Звіт розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) арбітражного керуючого Дранченко В.М. погодити.

2. Процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) та повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна) Дранченко Валентини Михайлівни (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №407 від 26.02.2013р., адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) припинити.

3. Товариство з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) визнати банкрутом.

4. Відкрити ліквідаційну процедуру товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) строком на дванадцять місяців.

5. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" не допускається.

6. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806) призначити арбітражного керуючого Григор'єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2).

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30, код ЄДРПОУ 38785806).

8. Зобов'язати ліквідатора:

- під час проведення ліквідаційної процедури використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника;

- виплати кредиторам з основного рахунку здійснювати у порядку черговості, визначеному ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

- здійснювати реалізацію майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

- відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подавати господарському суду та комітету кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника, використання коштів боржника;

- на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

9. Відповідні строки по даній справі обчислюються з дати прийняття господарським судом постанови, тобто з 27 березня 2017 року.

10. Ліквідатору товариства з обмеженою відповідальністю "Міртон" після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс товариства-банкрута, подати їх до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.

11. Примірник постанови для відома та виконання направити:

- Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Волинській області (43010, м.Луцьк, Київський майдан, 4,);

- Товариству з обмеженою відповідальністю "Міртон" (43000 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30);

- сектору з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Волинській області (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1);

- відділу Державної виконавчої служби міста Луцька (43001, м.Луцьк, вуд.Винниченка, 27а);

- державному реєстратору відділу реєстрації бізнесу та дозвільних процедур Департаменту "Центр надання адміністративних послуг у м. Луцьку" Луцької міської ради (м.Луцьк, вул. Лесі Українки, 35);

- Головному управлінню статистики у Волинській області (43000, м. Луцьк, вул. Шопена,12);

- арбітражному керуючому Дранченко Валентині Михайлівні (: АДРЕСА_1,);

- ліквідатору Григор'єву Валерію Васильовичу (43010, АДРЕСА_2).

Суддя І. О. Гарбар