Ухвала від 21.03.2017 по справі 824/150/16-а

УХВАЛА

Справа № 824/150/16-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Дембіцький П.Д.

Суддя-доповідач - Гонтарук В. М.

21 березня 2017 року

м. Вінниця

Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши клопотання представника Львівської митниці Державної фіскальної служби України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі за апеляційною скаргою Львівської митниці Державної фіскальної служби України на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Львівської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2017 року позов задоволено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду І інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Розгляд справи призначено на 28 березня 2017 року.

16 березня 2017 року на адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання (вх. 542) про проведення судового засідання по даній в режимі відеоконференції.

Ознайомившись з поданим клопотанням вважаю, що воно не підлягає задоволенню, оскільки не відповідає вимогам ст.122-1 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.

Згідно частин 1-2 статті 122-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.

Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.

Проте, в клопотанні заявником не були зазначені причини, об'єктивно підтверджені, які фактично ускладнюють або роблять неможливою його участь в судовому засіданні суду апеляційної інстанції.

Виходячи з наведеного, суд апеляційної інстанції дійшов до висновку про відсутність об'єктивних підстав для проведення судового засідання по розгляду клопотання в режимі відеоконференції.

Відтак, суд вважає, що клопотання представника Львівської митниці Державної фіскальної служби України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 122-1, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволені клопотання представника Львівської митниці Державної фіскальної служби України про проведення в режимі відеоконференції судового засідання по справі за апеляційною скаргою Львівської митниці Державної фіскальної служби України на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Львівської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Гонтарук В. М.