Ухвала від 17.03.2017 по справі 522/9974/14-к

Справа № 522/9974/14-к

Провадження № 1-кп/522/294/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2017 року Приморський районний суд м. Одеси у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , законного представника потерпілого ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , обвинуваченої ОСОБА_11 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 про відмову від підтримання державного обвинувачення в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012170500000404 від 01.12.2012 року, у відношенні ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Алуксне Республіки Латвія, громадянки України, раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 ч. 1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_11 обвинувачується в тому, що на підставі рішення Засновника приватного підприємства «КОЛАР-СВ» від 30.01.2006 призначено на посаду директора ПП «КОЛАР-СВ», що зареєстровано за адресою м. Одеса, вул. Сегедська, 15. Згідно Статуту вона є засновником підприємства.

Разом з тим, згідно п. 4.2 Статуту у Підприємстві діє одноособовий виконавчий орган - Директор, який, в свою чергу, вирішує усі питання діяльності Підприємства, окрім віднесених до виключної компетенції Засновника; призначається Засновником, підзвітний йому та організовує виконання його рішень; діє від імені Підприємства без довіреності в межах встановлених Статутом та рішенням Засновника.

Між тим, для організації діяльності Підприємства та виконання покладених на нього завдань Директор здійснює: представництво Підприємства в Україні та за її межами; оформлення усіх документів, необхідних для забезпечення діяльності Підприємства; видачу наказів, розпоряджень і доручень з питань діяльності Підприємства; розпорядження, у відповідності з чинним законодавством, майном і коштами Підприємства, вчинення правочинів в межах своїх повноважень; розроблення та затвердження штатного розкладу Підприємства; прийняття на роботу і звільнення з роботи працівників Підприємства, встановлення посадових окладів, заохочення працівників, які відзначились, накладення дисциплінарних стягнень; розроблення та затвердження Положення про структурні підрозділи Підприємства.

Також директор має право підпису будь-яких документів, стосовно діяльності Підприємства, по взаємовідносинах з банківськими установами, державними органами, а також інших документів, необхідних для забезпечення фінансово-господарської діяльності Підприємства без окремої довіреності; відкривати рахунки в установах банків; без попереднього погодження з Засновником укладати договори з третіми особами на надання послуг, придбання та реалізацію матеріальних цінностей на суму, що не перевищує Статутний капітал Підприємства.

Таким чином, ОСОБА_11 , перебуваючи на посаді директора ПП «KOЛAP-СВ», виконувала адміністративно-господарські та організаційно- розпорядчі обв'язки, вчинила умисний посадовий злочин при наступних обставинах.

За результатами проведених Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради процедури закупівлі товарів код ДК 016-97:33.10 «Устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного» за бюджетні кошти акцептований учасник торгів ПП «КОЛАР-СВ».

Одночасно з вищевказаним, ОСОБА_11 , достовірно знаючи про те, що ПП «КОЛАР-СВ», директором якого вона є, визначено переможцем торгів та розуміючи, що договір на закупівлю товарів, в даному випадку на закупівлю медичного обладнання на адресу Управління охорони здоров'я Одеської міської ради, за державні кошти, буде укладено не інакше як з ПП «КОЛАР-СВ», з метою забезпечення своєчасного виконання зобов'язань, які виникли в момент підписання договору на закупівлю товарів за кошти місцевого бюджету № 07/09- 09 від 07.09.2009 закупила наступне медичне обладнання: Дистилятор води «Glows» в кількості 1 од. - 2604,90 грн.; Автоклав автоматичний «Евроклав 23 V-S» в кількості 1 од. - 46144,35 грн.; Опромінював бактерицидний пересувний ОБП-450М (на шість ламп) в кількості 4 од. - 8984,02 грн.; Апарат високочастотний електрохірургічний ЕХВЧ-КРО-1001 в кількості 1 од. - 20000 грн.; Відсмоктувач хірургічний «Асперіт 15» в кількості 1 од. - 1560 грн.; Негатоскоп Н-48 в кількості 2 од. - 1800 грн.; Опромінювач УФ короткохвильовий БОП-1/27 в кількості 1 шт. - 6500 грн.; Світильник операційний безтіньовий п'яти рефлекторний стельовий в кількості 2 од. - 8400 грн.; Шафа сухо жарова ГП-40 в кількості 1 од. - 3600 грн.

Згідно п. 2 ст. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 17.10.2008 «Про заходи стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», із змінами та доповненнями на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що придбаваються повністю або частково за бюджетні кошти граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище 10% від закупівельної ціни.

Відповідно до листа Державного департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я щодо терміна «вироби медичного призначення» № 18.2278/18-20 від 01.07.2002 вироби медичного призначення виробу медичної техніки, матеріали, медичні вироби, обладнання та інше, що застосовуються в медичній практиці для: попередження захворювань; діагностики захворювань; моніторингу, контролю та дослідження морфофункціонального стану організму; лікування, повного або часткового усунення проявів хвороби, заміни або зміни анатомічного або фізіологічного стану пошкодженого організму або його функцій.

Надалі, 07.09.2009 ОСОБА_11 , будучи директором ПП «КОЛАР-СВ», діючи від імені та в інтересах ПП «КОЛАР-СВ», будучи посадовою особою, яка виконує адміністративно - господарські та організаційно - розпорядчі обов'язки, всупереч інтересам служби, з корисливих мотивів, в порушення вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 17.10.2008 «Про заходи стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (із змінами та доповненнями), навмисно, достовірно знаючи про те, що ціни на товар, що постачається в адрес замовника, за бюджетні кошти, визначені з перевищенням передбаченої чинним законодавством України 10% надбавки від закупівельної ціни, за відсутності на те підстав, уклала з замовником, а саме Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради, договір №07/09-09 від 07.09.2009, зі специфікацією до нього, згідно з якою ціни на продаваний на адресу підрядника товар визначені з перевищенням 10% надбавки від закупівельної ціни на загальну суму 73 606 грн.

Так, торгова надбавка на закуплене ПП «КОЛАР-СВ» медичне обладнання, для подальшої реалізації на адресу Управління охорони здоров'я Одеської міської ради склала: Дистилятор води «Glows» - 94,8 %; Автоклав автоматичний «Евроклав 23 V-S» - 47,58 %; Опромінював бактерицидний пересувний ОБП-450М (на шість ламп) - 100,35 %; Апарат високочастотний електрохірургічний ЕХВЧ-КРО-1001 - 73,22 %; Відсмоктувач хірургічний «Асперіт 15» - 105,13 %; Негатоскоп Н-48 - 155 %; Опромінював УФ короткохвильовий БОП-1/27 - 117,69 %; Світильник операційний безтіньовий п'яти рефлекторний стельовий - 257,14%; Шафа сухо жарова ГП-40 - 50 %.

Таким чином ОСОБА_11 , будучи директором ПП «КОЛАР-СВ», діючи від імені та в інтересах ПП «КОЛАР-СВ», реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення шляхом умисного, безпідставного завищення торговельної надбавки на реалізований згідно умов договору № 07/09-09 від 07.09.2009, зі специфікацією до нього товар, зловживаючи своїм службовим становищем, в порушення вимог п. 2 ст. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 17.10.2008 р. «Про заходи стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медяного призначення» зі змінами та доповненнями, умисно не зробила заходів до зменшення торгової надбавки на реалізоване на адресу замовника, Управління охорони здоров'я Одеської міської ради і реалізувала на адресу замовника медичне обладнання згідно специфікації до договору № 07/09-09 від 07.09.2009, з торговельною надбавкою, що перевищує 10 % закупівельної ціни, на загальну суму 73 606 грн., чим спричинила збитки Управлінню охорони здоров'я Одеської міської ради на вказану суму.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №135 від 17.07.2014 встановлено, що висновки довідки державної фінансової інспекції в Одеській області, перевірки факту закупівлі медичного обладнання управлінням здоров'я Одеської міської ради у вересні 2009 року у ПП «Колар-СВ» за бюджетні кошти від 18.06.2012 по договору від 07.09.2009 №07/09-09 підтверджено у повному обсязі у сумі 73 606 гривень.

Крім того, ОСОБА_11 достовірно знаючи про те, що ПП «KOЛAP-CB», директором якого вона є, визначено переможцем торгів, розуміючи, що договір на закупівлю товарів, в даному випадку на закупівлю медичного обладнання на адресу Управління охорони здоров'я Одеської міської ради, за державні кошти, буде укладено не інакше як з ПП «KOЛAP-CB», з метою забезпечення своєчасного виконання зобов'язань, які виникли в момент підписання договору на закупівлю товарів за кошти місцевого бюджету № 29 від 07.12.2009 закупила наступне медичне обладнання: Апарат штучної вентиляції легень Bear cub 750psv в кількості 1 од. - 27 6925 грн.; Стійка приладова медична «СПМ-02 Азимут» в кількості 1 од. - 7 000 грн.; Відеомонітор в кількості 1 од. - 7 620 грн.; Освітлювач ксеноновий до ендоскопів ОКЕ-250-«ЕЛЕПС» в кількості 1 од. - 21 584 грн.; Відеокамера для формування телевізійного сигналу кольорового зображення від медичних ендоскопів ВкЕ-01- «Крило» в кількості 1 од. - 23 550 грн.; Апарат електрохірургічний високочастотний ЕХВЧ-300-03-«Фотек» в кількості 1 од. - 27 945 грн.; Аспіратор-Іригатор ендоскопічний двох режимний АИ-01-«Крило» в кількості 1 од. - 12850 грн.; Інсуфлятор ИНС - «Фотек» з мікропроцесорною системою керування та самотестування в кількості 1 од. - 25 273 грн.; Лапароскоп операційний з волоконною оптикою ЛАО-ВО-10/30-30-01 «Елепс», діаметр 10мм, ЗО градусів в кількості 1 од. - 9 858 грн.; Гістероскоп жорсткий ГиЖ-«Елепс» діаметром 4 мм, 30 градусів в кількості 1 од. - 11 056 грн; Кабель освітлювальний ендоскопічний КОЕ-50-240 «Елепс» діаметр 5 мм, довжина 240 мм в кількості 1 од. - 2 097 грн.; Кабель освітлювальний ендоскопічний КОЕ-30-180 «Елепс» діаметр 3 мм довжина 180 мм в кількості 1 од. - 1 947 грн.; Гістеропомпа з автоматичним керуванням, перистальтичним насосом, світловою індикацією та звуковою сигналізацією для створення та підтримування тиску в порожнині матки при рідинних гістероскопії та гістерорезектоскопії ГП-01- «Крило» в кількості 1 од. - 27 052 грн.; Голка Вереша довжиною 140 мм. в кількості 2 од. - 683 грн.; Трокар з автоматичним клапаном, діаметр 5-5,5 мм в кількості 4 од. - 551 грн.; Троакар з пелюстковим клапаном, діаметр 11 мм в кількості 4 од. - 793 грн.; Ножиці зігнуті, діаметр 5 мм в кількості 2 од. - 2 246 грн.; Перехідник, діаметр 10 та 5 мм в кількості 2 од. - 247 грн.; Затискач анатомічний, діаметр 5 мм в кількості 2 од. - 2 070 грн.; Затискач хірургічний, діаметр 5 мм в кількості 1 од. - 2 070 грн.; Затискач для захоплення трьома зубами, діаметр 10 мм в кількості 2 од. - 2 423 грн.; Дисектор зігнутий, діаметр 5 мм в кількості 2 од. - 2 158 грн.; Коагулюючий електрод типу «гачок» в кількості 1 од. - 424 грн.; Коагулюючий електрод типу «лопатка» в кількості 1 од. - 424 грн.; Щіпці біполярні для ендоскопічної хірургії, діаметр 5 мм в кількості 2 од. - 2 904 грн.; Наконечник для аспірації та іригації, діаметр 5 мм в кількості 2 од. - 1 200 грн; Гістероскоп з діаметром каналу 5 мм в кількості 1 од. - 10 384 грн.; Резектоскоп в кількості 1 од. - 11 445 грн.; Петлі для резектоскопу в кількості 2 од. - 500 грн.; Голка для ушивання, зігнута в кількості 1 од. - 3 083 грн.; Щітка для чищення інструментів, діаметр 5 мм в кількості 1 од. - 55 грн.; Щітка для чищення інструментів, діаметр 10 мм в кількості 1 од. - 55 грн.; Камера пластикова для рідинної стерилізації інструментів в кількості 1 од. - 1 980 грн.; Камера для зберігання стерильних інструментів в парах формаліну в w кількості 1 од. - 5 010 грн.

Між тим, 07.12.2009 ОСОБА_11 , будучи директором ПП «KOЛAP-CB», діючи від імені та в інтересах ПП «KOЛAP-CB», будучи посадовою особою, яка виконує адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі обов'язки, всупереч інтересам служби, з корисливих мотивів, в порушення вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 17.10.2008 «Про заходи стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (із змінами та доповненнями), навмисно, достовірно знаючи про те, що ціни на товар, що постачається в адрес замовника, за бюджетні кошти, визначені з перевищенням передбаченої чинним законодавством України 10% надбавки від закупівельної ціни, за відсутності на те підстав, уклала з замовником, а саме Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради, договір № 29 від 07.12.2009, зі специфікацією до нього, згідно з якою ціни на товар що постачається на адресу замовника визначені з перевищенням 10% надбавки від закупівельної ціни на загальну суму 67 411 грн.

Так, торгова надбавка на закуплене ПП «КОЛАР-СВ» медичне обладнання, відповідно до договору №29 від 07.12.2009, для подальшої реалізації на адресу Управління охорони здоров'я Одеської міської ради склала: Апарат штучної вентиляції легень Bear cub 750 psv - 5,44 %; Стійка приладова медична «СПМ-02 Азимут» - 41,36 %; Відеомонітор - 64,03 %; Освітлювач ксеноновий до ендоскопів ОКЕ-250-«ЕЛЕПС» - 3,34 %; Відеокамера для формування телевізійного сигналу кольорового зображення від медичних ендоскопів ВкЕ-01- «Крило» - 32,14 %; Апарат електрохірургічний високочастотний ЕХВЧ-300-03-«Фотек» - 27,54 %; Аспіратор-Іригатор ендоскопічний двох режимний АИ-01-«Крило» - 71,95%; Інсуфлятор ИНС - «Фотек» з мікропроцесорною системою керування та самотестування - 34,85%; Лапароскоп операційний з волоконною оптикою ЛАО-ВО-10/30-30-01 «Елепс», діаметр 10мм, 30 градусів - 52,81%; Гістероскоп жорсткий ГиЖ-«Елепс» діаметром 4 мм, 30 градусів - 20,39 %; Кабель освітлювальний ендоскопічний КОЕ-50-240 «Елепс» діаметр 5 мм, довжина 240 мм - 58,80 %; Кабель освітлювальний ендоскопічний КОЕ-30-180 «Елепс» діаметр З мм довжина 180 мм - 71,03 %; Гістеропомпа з автоматичним керуванням, перистальтичним насосом, світловою індикацією та звуковою сигналізацією для створення та підтримування тиску в порожнині матки при рідинних гістероскопи та гістерорезектоскопії ГП-01- «Крило» - 56,25 %; Голка Вереша довжиною 140 мм - 32,50 %; Трокар з автоматичним клапаном, діаметр 5-5,5 мм -17,97 %; Троакар з пелюстковим клапаном, діаметр 11 мм -,69 %; Ножиці зігнуті, діаметр 5 мм - 19,55 %; Перехідник, діаметр 10 та 5 мм - 57,89 %; Затискач анатомічний, діаметр 5 мм - 22,90 %; Затискач хірургічний, діаметр 5 мм - 22,90 %; Затискач для захоплення трьома зубами, діаметр 10 мм - 9,16 %; Дисектор зігнутий, діаметр 5 мм - 17,79 %; Коагулюючий електрод типу «гачок» - 41,51 %; Коагулюючий електрод типу «лопатка» - 41,51 %; Щіпці біполярні для ендоскопічної хірургії, діаметр 5 мм - 7,44 %; Наконечник для аспірації та іригації, діаметр 5 мм - 6,00 %; Гістероскоп з діаметром каналу 5 мм - 42,58 %; Резектоскоп - 61,82 %; Петлі для резектоскопу - 38,00 %; Голка для ушивання, зігнута - 24,55 %; Щітка для чищення інструментів, діаметр 5 мм - 9,09 %; Щітка для чищення інструментів, діаметр 10 мм - 9,09 %; Камера пластикова для рідинної стерилізації інструментів -51,52 %; Камера для зберігання стерильних інструментів в парах формаліну - 31,35%.

Таким чином ОСОБА_11 , будучи директором ПП «KOЛAP-CB» та діючи від імені та в інтересах ПП «KOЛAP-CB», реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на незаконне збагачення шляхом умисного, безпідставного завищення торговельної надбавки на реалізований згідно умов договору № 29 від 07.12.2009, зі специфікацією до нього товар, в порушення вимог п. 2 ст. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 17.10.2008 р. «Про заходи стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» зі змінами та доповненнями, умисно, не зробила заходів до зменшення торгової надбавки на реалізоване на адресу замовника, а саме Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради, і реалізувала на адресу замовника медичне обладнання згідно специфікації до договору № 29 від 07.12.2009 з торговельною надбавкою, що перевищує 10 % закупівельної ціни, на загальну суму 67 411 грн., чим спричинила збитки Управлінню охорони здоров'я Одеської міської ради на вказану суму.

Згідно висновку судово-економічної експертизи № 135 від 17.07.2014 встановлено, що висновки довідки державної фінансової інспекції в Одеській області, перевірки факту закупівлі медичного обладнання управлінням здоров'я Орської міської ради у 2009-2010 роках у ПП «Колар СВ» за бюджетні кошти від 05.07.2012 по договору № 29 від 07.12.2009 підтверджено частково у сумі 66934, що менше на 477 гривень ніж вказано у висновках довідки від 05.07.2012.

Таким чином, загальна сума завданої незаконними діями ОСОБА_11 шкоди склала 141017 грн.

Органами досудового розслідування ОСОБА_11 обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України - зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди державним інтересам.

Скориставшись своїм правом та згідно ст. 340 КПК України, в судовому засіданні прокурор заявила клопотання про відмову від підтримання державного обвинувачення.

Обґрунтовуючи своє клопотання, прокурор послалась на те, що при розгляді обвинувального акта в суді допитано представника потерпілого ОСОБА_10 , яка пояснила, що порушення встановлені перевіркою працівників міліції та Державної фінансової інспекції, Управління охорони здоров'я Одеської міської ради із заявою про порушення їх прав та скоєний злочин не зверталося. Також, повідомила, що Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради відомо, що законність укладених Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради з ПП «КОЛАР-СВ», директором якого є ОСОБА_11 , договорів закупівлі медичного обладнання перевірено Господарським судом Одеської області. Рішенням суду від 19.03.2013 в задоволенні позовних вимог Управління охорони здоров'я Одеської міської ради про відшкодування зайво сплачених грошей (із перевищенням встановленої законом 10% надбавки від закупівельної ціни) за договорами закупівлі № 07/09-09 від 07.09.2009, № 29 від 07.12.2009 та № 10 від 23.11.2009 в сумі 142309,59 грн. та штрафу - відмовлено. Апеляційну скаргу на рішення суду управління не подавало у зв'язку з відсутністю грошей на сплату державного мита.

Допитаний в суді свідок ОСОБА_12 , який на той час перебував на посаді головного державного фінансового інспектора ДФІ в Одеській області, повідомив, що про рішення Господарського суду Одеської області йому не відомо. Довідку перевірки факту закупівлі медичного обладнання Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради у 2009, 2010 роках у ПП «Колар-СВ» за бюджетні кошти він складав у 2012 році. Підтверджує вказані у довідці порушення. При цьому, відповісти на запитання, чи вивчалися ним переліки виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, та чи відноситься поставлене ОСОБА_11 медичне обладнання до цього переліку, не може.

Також, в судовому засіданні досліджено рішення Господарського суду Одеської області від 19.03.2013, відповідно до якого позивачем - Управлінням охорони здоров'я Одеської міської ради не доведено необґрунтоване одержання відповідачем - ПП «КОЛАР-СВ» суми виручки в результаті порушення державної дисципліни цін.

Так, відповідно до рішення суду основою для закупівлі закладами та установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів на час проведення закупівель, був Перелік лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, затверджений постановою Кабінету Міністрів України за № 1071 від 05.09.1996. Відповідно до листа Міністерства охорони здоров'я України за №18:4055/16-04 від 11.10.2010 та Переліку вітчизняних та імпортних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України № 480/294 від 03.12.2001.

Медичне обладнання, яке було поставлено управлінню на виконання умов договорів № 07/09-09 від 07.09.2009, № 29 від 07.12.2009 та № 10 від 23.11.2010 до зазначеного переліку засобів та виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, не входять.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані регульовані ціни і тарифи. Вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товари та послуги, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про ціни і ціноутворення», державі регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і Тарифів.

Посилання позивача на вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 955, якою було встановлено, що на лікарські засоби та вироби медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), що придбаваються повністю або частково за бюджетні кошти, граничні постачальницько-збутові надбавки повинні бути не вище ніж 10% оптово-відпускної ціни та граничні торговельні (роздрібні) надбавки не ніж 10% закупівельної ціни судом до уваги не приймається, оскільки у відповідності з наведеними нормативними актами, чітко встановлено, граничний розмір надбавки у 10 % відсотків застосовується не до ціни, вказаної у (відпускних накладних постачальника (закупівельній ціни), а виключно до оптово-відпускної, зокрема, до ціни імпортованого товару, а у іншому випадку до оптової ціни виробника товару.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення у тому числі 142309,59 грн. збитків не ґрунтуються на вимогах закону, у зв'язку з чим задоволенню не підлягають.

Рішення Господарського суду Одеської області від 19.03.2013 сторонами не оскаржено та набрало законної сили.

Відділом процесуального керівництва 25.08.2016 направлено рапорт до управління представництва, захисту прав громадян та держави в суді прокуратури області щодо наявності підстав для оскарження рішення суду в інтересах держави. Згідно висновку, складеного 07.09.2016 р. відділом організації представництва в суді та при виконанні судових рішень, підстав для апеляційного оскарження та перегляду рішення господарського суду за нововиявленими обставинами не вбачається.

Таким чином, станом на теперішній час наявне рішення суду, яке згідно статті 124 Конституції України є обов'язковим до виконання на всій території України, відповідно до якого позовні вимоги Управління охорони здоров'я Одеської міської ради про стягнення з ПП «КОЛАР-СВ» збитків, спричинених внаслідок перевищення встановленої законом 10% надбавки від закупівельної ціни за договорами закупівлі № 07/09-09 від 07.09.2009, № 29 від 07.12.2009 та № 10 від 23.11.2009 в сумі 142309,59 грн. (об'єктивна сторона злочину, в якому обвинувачується ОСОБА_11 ) та штрафу - не ґрунтуються на законі.

З урахуванням зазначеного, в ході як досудового, так і судового слідства доказів скоєння ОСОБА_11 зловживання службовим становищем, тобто умисного, з метою одержання будь-якої вигоди для самої себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди державним інтересам, здобуто не було.

Обвинувачена та її захисник в судовому засіданні погодились з клопотанням прокурора.

Представник потерпілого надав згоду на відмову прокурора від підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_11 та вважає недоцільним у подальшому підтримувати вказане обвинувачення.

Вислухавши думку всіх учасників, розглянувши клопотання про відмову від підтримання державного обвинувачення в даному кримінальному провадженні, а також матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, а справа - закриттю, у зв'язку з відмовою прокурора від обвинувачення.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом, якщо прокурор відмовився від підтримання державного обвинувачення.

Керуючись ст.ст. 284, 340, 341 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012170500000404 від 01.12.2012 року відносно ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 ч. 1 КК України - закрити.

Обраний ОСОБА_11 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання - скасувати.

Цивільний позов Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок злочину - залишити без розгляду.

Скасувати ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 21.05.2014 року.

Зняти арешт з транспортних засобів, а саме з: «SUBARU OUTBACK», 2006 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_2 та «PEUGEOT 307», 2006 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_3 , кузов НОМЕР_4 , що зареєстровані на ім'я ОСОБА_11 .

Скасувати заборону ОСОБА_11 розпоряджатися належними їй автомобілями, а саме яким не будь чином відчужувати транспортні засоби, а саме: «SUBARU OUTBACK», 2006 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_2 та «PEUGEOT 307», 2006 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_3 , кузов НОМЕР_4 .

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси протягом семи днів.

Суддя: ОСОБА_1

17.03.2017