Справа № 127/4987/17
Провадження № 2-о/127/254/17
22.03.2017
22.03.2017 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Федчишен С.А., розглянувши подання виконавчого комітету Вінницької міської ради, як органу опіки та піклування в інтересах недієздатної ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 про призначення опікуном,-
встановив:
Виконавчий комітет Вінницької міської ради, як орган опіки та піклування в інтересах недієздатної ОСОБА_1, звернувся до суду з поданням про призначення опікуном.
Вивчивши матеріали подання, суд встановив, що воно не відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених даним Кодексом.
Так, ч. 5 ст. 119 ЦПК України передбачає, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
В поданні заявник, посилаючись на пункт 19 статті 5 Закону України «Про судовий збір», зауважує що він звільнений від сплати судового збору. Норми вказаної статті визначають, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що виконавчий комітет Вінницької міської ради, як орган опіки та піклування, в даному випадку не належить до органів, які вирішують питання соціального захисту населення. Таким чином, посилання заявника на п. 19 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є безпідставним.
Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин подання виконавчого комітету Вінницької міської ради, як органу опіки та піклування слід залишити без руху, надавши заявнику можливість сплатити судовий збір, в розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір», що набрав чинності 01.11.2011 року, із внесеними змінами станом на 01.01.2017 рік.
Згідно п. 1.1.2 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана юридичною особою сплачується судовий збір з розрахунку 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 800, 00 грн.
Таким чином, суд вказує заявнику про необхідність усунення недоліків та роз'яснює, що у разі їх виправлення в межах строку, визначеного суддею, заява про призначення опікуна вважатиметься поданою в день первісного її подання. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернена заявнику.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 119, 121, 209, 210 ЦПК України, суд-
ухвалив:
Подання виконавчого комітету Вінницької міської ради, як органу опіки та піклування в інтересах недієздатної ОСОБА_1 - залишити без руху та надати заявнику строк протягом п'яти днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків зазначених в ухвалі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: