Постанова від 22.03.2017 по справі 754/2939/17

Номер провадження 2-а/754/319/17

Справа №754/2939/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 березня 2017 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Панченко О.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва, третя особа: Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва протиправними в частині, що стосуються відмови у наданні їй статусу та видачі відповідного посвідчення інваліда війни та зобов»язати Управління встановити їй статус інваліда війни з моменту звернення до Відповідача з відповідною заявою, а саме з 08.09.2016 року та видати відповідне посвідчення інваліда війни.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та є безпосереднім учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується відповідним посвідченням загальнодержавного зразку серії НОМЕР_1 від 29.02.1996 року та вкладкою до нього НОМЕР_2, а також довідкою з ЧАЕС від 27.01.1993 року № 3491. Внаслідок захворювань, пов»язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи є інвалідом 2 групи довічно, причина інвалідності захворювання пов»язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС. Зауважує, що вона зверталася до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації щодо надання їй статусу і видачі посвідчення інваліда війни, проте, отримала відмову. Вважає такі дії відповідача неправомірними та такими, що порушують її конституційні права, тому звернулася до суду за їх захистом.

Представником відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва до суду було подано письмові заперечення в яких просить відмовити в задоволенні позовних вимог як необгрунтованих.

Представник третьої особи - Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи направив до суду письмові пояснення, в яких зазначає проте, те що надані позивачем до суду документи є достатніми для задоволення її позовних вимог.

На підставі ст. 183-2 КАС України розгляд справи проводиться у скороченому провадженні, без виклику сторін, які беруть участь у справі, та без проведення судового засідання.

Таким чином, розглянувши подані позивачем документи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені нею обставини є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Згідно із п. 4. ч. 1 ст. 183-2 КАС суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Вивчивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та є безпосереднім учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується відповідним посвідченням загальнодержавного зразку серії НОМЕР_1 від 29.02.1996 року та вкладкою до нього НОМЕР_2, а також довідкою з ЧАЕС від 27.01.1993 року № 3491.

Внаслідок захворювань, пов»язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи позивач є інвалідом 2 групи довічно, причина інвалідності захворювання пов»язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС.

В своїй позовній заяві позивач зауважує, що вона зверталася до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації щодо надання їй статусу і видачі посвідчення інваліда війни, надавши при цьому довідку медико-соціальної експертної комісії в якій зазначена група та причина інвалідності, а також документи які підтверджують її безпосередньо участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі формувань Цивільної оборони, проте, отримала відмову.

Вважає такі дії відповідача неправомірними та такими, що порушують її конституційні права, тому звернулася до суду за їх захистом. Просить суд про визнання дій Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва протиправними в частині, що стосується відмови у наданні їй статусу та видачі відповідного посвідчення інваліда війни та зобов»язати Управління встановити їй статус інваліда війни з моменту звернення до Відповідача з відповідною заявою, а саме з 08.09.2016 року та видати відповідне посвідчення інваліда війни.

Статтею 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов»язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівників державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивізації техніки або їх будівництві.

Зарахування та перебування позивача на момент аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованого формування медичної служби ЦО ЧАЕС на переконання Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, як колишнім штабом ЦО Київської області та органом МНС України, в якому зберігаються архівні дані і документи, що стосуються організації заходів ЦО в зв»язку з аварією на Чорнобильській АЕС додаткового доведення не потребує.

Згідно п. 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою КМУ від 12.05.1994 року № 302, посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причини інвалідності. Необхідність надання будь-яких інших документів на підтвердження факту участі особи в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи законодавством не передбачено.

Відповідно до ухвали судової колегії в цивільних справах Верховного Суду України від 12.04.2000 року №vd20000412 зазначено, що особам, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов»язаного з участю в роботах по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і з таких підстав віднесені законодавством до інвалідів війни, встановлені для останніх пільги надаються з дня звернення із цього приводу до відповідного управління соціального захисту населення.

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення вимог адміністративного позову в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 18, 71, 93, 99, 100, 104, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва, третя особа: Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва в частині, що стосується відмови у наданні ОСОБА_1 статусу та видачі відповідного посвідчення інваліда війни.

Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району м. Києва встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни з моменту звернення до Управління з відповідною заявою, а саме з 08.09.2016 року та видати відповідне посвідчення інваліда війни.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її отримання.

Головуючий: