Рішення від 14.03.2017 по справі 909/175/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2017 р. Справа № 909/175/17

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., секретар судового засідання Кучма І. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, вул. Пушкіна, 9а, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77303,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім", вул. Промислова, 4, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77306,

про спонукання до укладення договору на постійне та обов'язкове обслуговування об'єктів державною аварійно-рятувальною службою,

за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім"

до Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області

про спонукання до укладення договору в редакції відповідача,

за участю:

від позивача: представник ОСОБА_1, довіреність №57 від 22.02.2017, паспорт СС202585 від 06.03.1997, представник ОСОБА_2, довіреність №57 від 22.02.2017, паспорт СС002765 від 23.11.1995, представник ОСОБА_3, довіреність №57 від 22.02.2017, паспорт СС907793 від 21.04.2000,

від відповідача: представник ОСОБА_4, довіреність №40/5-13 від 27.02.2017, НОМЕР_1 від 09.12.2000, представник ОСОБА_5, довіреність №40/5-21 від 13.03.2017, НОМЕР_2 від 17.09.1997,

установив:

Воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім" про спонукання до укладення договору на постійне та обов'язкове обслуговування об'єктів державною аварійно-рятувальною службою. Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що потенційно небезпечні об'єкти ТОВ “Карпатнафтохім” внесені до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, а тому відповідно до норм чинного законодавства підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі. При цьому позивач є єдиною державною аварійно-рятувальною службою в Івано-Франківській області, яка створена на професійній основі та атестована відповідно до вимог чинного законодавства і уповноважена на виконання такого типу договорів. Посилається на те, в попередні роки між сторонами існували договірні відносини щодо обслуговування вказаних об'єктів. З метою врегулювання договірних відносин у 2017 році позивач 29.11.2016 подав відповідачу два примірники проекту договору, який відповідач в установлений строк не підписав, протокол розбіжностей чи письмову відповідь про відмову підписати такий договір позивачу не направив.

Відповідно до ухвали від 23.02.2017 суд прийняв заяву позивача про зміну предмета позову (вх.№2296/17 від 23.02.2017), яка мотивована тим, що після звернення з даним позовом 20.02.2017 він отримав від відповідача два примірники проекту договору (вих.№124 від 17.02.2017). Вважає, що договір може бути укладений в редакції, запропонованій відповідачем, крім деяких умов, а саме найменування договору, визначення його предмету, порядку розрахунку та суми договору. Враховуючи викладене, просить викласти ряд умов проекту договору відповідача в запропонованій ним редакції. Свою позицію обґрунтовує положеннями ст. 12, 179, 187 ГК України, ст. 133 Кодексу цивільного захисту.

ТОВ “Карпатнафохім” проти позову заперечив, подав зустрічну позовну заяву про спонукання до укладення договору в редакції відповідача вих.№40/3-2 від 06.03.2017 (вх.№2825/17 від 07.03.2017), яку суд прийняв до розгляду відповідно до ухвали від 07.03.2017.

У зустрічній позовній заяві зазначає, що тривалий час нафтохімічні виробництва ТОВ “Карпатнафтохім” перебувають в режимі простою та не потребують повного комплексу послуг пожежно-рятувального та аварійно-рятувального обслуговування, оскільки виникнення відповідних надзвичайних ситуацій зведено до мінімуму. Крім того, вказав, що відповідно до Порядку здійснення постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій, який затверджений постановою КМУ №5 від 11.01.2017, суб'єкту господарювання, тобто ТОВ “Карпатнафтохім”, надано право мати власну об'єктову аварійно-рятувальну службу, яка атестована в установленому порядку. Посилається на те, що така служба у відповідача створена, однак, ще не атестована. Вважає, що немає потреби в постійному обслуговуванні таких об'єктів позивачем на запропонованих ним умовах. З огляду на вищевикладене, наполягає на запропонованій ним назві договору та визначенні його предмета, які не містять вказівки на постійне та обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування. Зважаючи на відсутність необхідності в постійному обслуговуванні об'єктів, вважає безпідставним визначення вартості обслуговування в розмірі 2 027 224 грн на рік, а тому пропонує визначити її в розмірі 12 000 грн на рік. При цьому посилається на те, що відповідно до статуту позивач фінансується за рахунок державного бюджету, а відповідно до ст.79 Кодексу цивільного захисту проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється безоплатно. Щодо терміну дії договору, то п. 6.1 виклав в такій редакції “Договір вважається укладеним з моменту набрання законної сили рішення господарського суду по справі №909/175/17 і діє до 31.12.2017, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов'язань”.

Позивач у відзиві на зустрічну позовну заяву вих.№87 від 13.03.3017 (вх.№1511/17 від 14.03.2017) вказав, що не погоджується з редакцією договору, яка запропонована ТОВ “Карпатнафтохім” щодо таких умов. Вважає, що назва та предмет договору мають бути викладені відповідно до норм чинного законодавства з вказівкою на постійне та обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування об'єктів підвищеної небезпеки. Заперечує посилання відповідача на простій та відсутність небезпечних речовин на об'єктах підприємства тим, що підприємство не зверталося з заявами про виключення його об'єктів з Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки. Вказує на те, що створена підприємством газорятувальна служба не атестована відповідно до вимог законодавства. Відмічає, що положення ст. 79 Кодексу цивільного захисту щодо безоплатного проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт стосується відносин, що виникають в процесі реагування на надзвичайні ситуації, а не в процесі постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування. Вважає, що запропонована товариством вартість обслуговування не підтверджується жодними розрахунками чи доказами. Зменшуючи вартість обслуговування, ТОВ “Карпатнафтохім” зазначає в проекті договору обов'язки позивача, які були визначені і в попередньо укладеному між сторонами договорі від 26.11.2015, в якому вартість обслуговування становила 1 929 579 грн на рік без ПДВ. Позивач вказав, що вартість обслуговування, яка визначена в його проекті, обґрунтовується відповідним кошторисом, а її збільшення до 2 027 224 грн обумовлено, в основному, зростанням мінімальної заробітної плати. Щоб надалі уникнути спорів щодо укладення спірного договору просить не вказувати конкретний строк його дії.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, суд встановив таке.

26.11.2015 між ТОВ “Карпатнафтохім” та Воєнізованим гірничорятувальним (аварійно-рятувальним) загоном Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (надалі “ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області”, “Аварійно-рятувальна служба”) було укладено договір №А201510723 на постійне та обов'язкове обслуговування “Аварійно-рятувальною службою” ДСНС України об'єктів ТОВ “Карпатнафтохім”. Предметом даного договору є взаємовідносини сторін щодо організації аварійно-рятувальною службою постійного та обов'язкового обслуговування території та об'єктів товариства (п. 2.1). Вартість обслуговування за цим договором складає 1 929 579 грн на рік без ПДВ (п. 4.1). Сума договору встановлена сторонами на основі кошторису, розробленого Аварійно-рятувальною службою згідно з чинними нормативними актами, які встановлюють умови грошового забезпечення особового складу служби (п. 4.2). Договір було укладено строком на 1 рік, з 01.01.2016 до 31.12.2016, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами зобов'язань (п. 7.1).

ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області відповідно до листа №368 від 29.11.2016 направив на адресу ТОВ “Карпатнафтохім” для розгляду та підписання проект договору на постійне та обов'язкове обслуговування на 2017 рік. У даному листі вказано, що згідно з ЗУ “Про державний бюджет України на 2016 рік”, постанов КМУ “Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов КМУ” №288 від 06.04.2016 та “Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” №840 від 23.11.2016 у 2016 році підвищено розмір мінімальної заробітної плати, і відповідно посадові оклади працівників загону, що стало підставою для збільшення суми договору.

29.12.2016 позивачем було надіслано лист щодо тимчасового припинення постійного та обов'язкового обслуговування ТОВ “Карпатнафтохім” у 2017 році зважаючи на те, що відповідач не підписав відповідний договір.

З огляду на подальше не підписання договору відповідачем, ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області подав позовну заяву щодо зобов'язання ТОВ “Карпатнафтохім” укласти такий договір.

В процесі розгляду справи ТОВ “Карпатнафтохім” надіслало позивачу для підписання свій проект договору згідно з супровідним листом №124 від 17.02.2017.

При розгляді даної справи суд виходить з того, що загальний порядок укладання господарських договорів визначений у ст. 181 ГК України.

В свою чергу, примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 649 ЦК України. При цьому можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органу державної влади чи місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом).

Як передбачено ч. 1 ст. 133 Кодексу цивільного захисту суб'єкти господарювання та окремі території, на яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку. Частиною 2 ст. 133 Кодексу цивільного захисту визначено, що аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг з проведення відповідних робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (профілактики), локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди. Суб'єкти господарювання, галузі та окремі території, які підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню, а також порядок такого обслуговування визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 133 Кодексу цивільного захисту).

Відповідно до Порядку здійснення постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій (надалі “Порядок”), який затверджено постановою КМУ №5 від 11.01.2017, цей Порядок визначає механізм здійснення аварійно-рятувальними службами постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій, щодо яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій. Аварійно-рятувальному обслуговуванню підлягають суб'єкти господарювання, галузі та окремі території, щодо яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій (п. 1, 2).

Об'єкти ТОВ “Карпатнафтохім” внесено до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, що підтверджується відповідними витягами з цього реєстру, та не заперечується сторонами. А тому такі об'єкти підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі.

Як визначено п. 4 Порядку право на здійснення обслуговування мають аварійно-рятувальні служби, що утворені на професійній основі та атестовані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №828 від 13.11.2013 “Про затвердження Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників”. У разі відсутності на об'єкті суб'єкта господарювання власної об'єктової аварійно-рятувальної служби, атестованої в установленому порядку для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, виникнення яких можливе на зазначеному об'єкті, обслуговування такого об'єкта здійснюється іншими аварійно-рятувальними службами, а на об'єкті, що має стратегічне значення для економіки та/або безпеки держави, - державними аварійно-рятувальними службами, атестованими відповідно до законодавства (п. 5 Порядку).

Відповідач пояснив, що в структурі товариства створена власна об'єктово аварійно-рятувальна служба, проте на час вирішення спору остання не атестована в установленому порядку.

При цьому відповідно до статуту ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області, який затверджено головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій 28.10.2016, останній є державною воєнізованою гірничорятувальною (аварійно-рятувальною) службою, створеною на професійній основі, яка утворена з метою проведення спеціальних гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт, за переліком державного класифікатора надзвичайних ситуацій, зазначених у свідоцтві про атестацію загону. ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області видано Міжвідомчою комісією з атестації аварійно-рятувальних служб та рятувальників свідоцтво про атестацію аварійно-рятувальної служби МК№400 від 15.07.2016.

Отже, позивач є аварійно-рятувальною службою, яка відповідає всім законодавчо встановленим вимогам, та уповноважений обслуговувати потенційно небезпечні об'єкти на території Івано-Франківської області. Вказане також підтверджується листами Управління ДСНС України в Івано-Франківській області №02-13927/07 від 23.12.2016, №26-14339/262 від 28.09.2016, №03-19315/172 від 26.12.2016, Департаменту персоналу ДСНС №44/21477 від 08.12.2016.

Згідно з п. 6 Порядку обслуговування здійснюється на підставі відповідного договору, що укладається між суб'єктом господарювання та аварійно-рятувальною службою, за письмовим зверненням уповноваженої особи суб'єкта господарювання до відповідної аварійно-рятувальної служби з одночасним поданням відомостей, визначених за результатами ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки, декларації безпеки та плану локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єкті підвищеної небезпеки, які підлягають обслуговуванню.

Враховуючи викладене, укладення договору між ТОВ “Карпатнафтохім” та позивачем є обов'язковим в силу закону.

При цьому, зважаючи на внесення об'єктів відповідача до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, відповідно до наведених вище положень законодавства такі об'єкти підлягають саме постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню. Отже, формулювання назви та предмету договору мають відповідати положенням законодавства. А тому їх слід викласти в редакції позивача.

Наказ ТОВ “Карпатнафтохім” №406 від 24.12.2016, відповідно до якого частину цехів ТОВ “Карпатнафтохім” виведено на простій, не впливає на вирішення спору по суті, оскільки даний наказ не свідчить про усунення небезпеки на об'єктах товариства і виключення об'єктів з Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, що є підставою для укладення даного типу договору. В наказі передбачено, що інша частина цехів постійно залишається в роботі.

Як визначено п. 9 Порядку, вартість обслуговування визначається згідно з розрахунком, що є невід'ємною частиною договору на обслуговування. Формування вартості обслуговування об'єкта суб'єкта господарювання державними аварійно-рятувальними службами здійснюється згідно з економічно обґрунтованими плановими витратами відповідного підрозділу (оперативної одиниці) аварійно-рятувальної служби, пов'язаними з його обслуговуванням, визначеними на підставі національних положень (стандартів), державних та галузевих нормативів витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків та кошторисів з урахуванням цін на матеріальні ресурси та послуги відповідно до вимог законодавства. Вартість обслуговування для аварійно-рятувальних служб визначається з урахуванням витрат, пов'язаних з організацією здійснення обслуговування.

Щодо вартості обслуговування, яку сторони пропонують визначити в договорі, слід зазначити таке.

Позивач при визначенні вартості аварійно-рятувального обслуговування у розмірі 2 027 224 грн, обґрунтовує її кошторисом, у якому розраховано фонд оплати праці - основна зарплата воєнізованого складу, надбавки та доплати, нарахування на зарплату; інші платежі - медикаменти і медичне забезпечення, техніка безпеки, промсанітарія і охорона праці, лікувально-профілактичне харчування; витрати загальногосподарського призначення - послуги сторонніх організацій, канцелярські витрати. В судовому засіданні 14.03.2017 представники позивача пояснили, що вартість обслуговування збільшилася порівняно з тою, яка була визначена договором на 2016 рік, з огляду на збільшення мінімальної заробітної плати працівників.

Відповідач, зазначаючи вартість обслуговування у розмірі 12 000 грн, не підтвердив її жодними доказами чи розрахунками. Представники відповідача вказали, що їм не відомі складові, які слід включати до такої вартості. Щодо розрахунків позивача обґрунтованих заперечень не навели.

Як передбачено п. 6 Порядку, при зверненні суб'єкта господарювання до відповідної аварійно-рятувальної служби щодо укладення договору товариство одночасно подає відомості, які визначені за результатами ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки, декларацію безпеки та плану локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єкті підвищеної небезпеки, які підлягають обслуговуванню.

Відповідно до п. 8 кількість та чисельний склад оперативних одиниць аварійно-рятувальної служби визначаються керівником аварійно-рятувальної служби за погодженням із суб'єктом господарювання. При цьому враховується специфіка об'єкта чи окремої території, а також спеціалізація, дислокація та нормативи виїзду підрозділів такої служби для проведення обслуговування.

Оскільки між сторонами існували договірні відносини, то вказана інформація була узгоджена при укладенні договору щодо обслуговування об'єктів ТОВ “Карпатнафтохім”, зокрема, на 2016 рік. Відповідач не подавав інформації про зміну характеристик об'єктів, які підлягають обслуговуванню. ТОВ “Карпатнафтохім” не надало належних та допустимих доказів, як б підтверджували можливість зменшення штатного розпису чи інших видатків на здійснення аварійно-рятувального обслуговування. Враховуючи обґрунтованість розрахунків позивача, слід визначити вартість аварійно-рятувального обслуговування за договором у розмірі 2 027 224 грн на рік.

Суд не бере до уваги твердження відповідача щодо фінансування ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області з державного бюджету та його обов'язок безоплатно проводити аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, оскільки вказані посилання не стосуються договірних відносин сторін.

При визначенні строку дії договору суд виходить з того, що договірні стосунки сторін попередньо узгоджувались на рік. Визначення ціни договору здійснюється на підставі показників, які встановлюються щорічно. А тому слід викласти даний пункт договору в такій редакції: “Договір вважається укладеним з моменту набрання законної сили рішення господарського суду по справі №909/95/17 і діє до 31.12.2017, а в частині розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань”.

Щодо інших умов договору, то за погодженням сторін їх належить викласти в редакції, яка запропонована ТОВ “Карпатнафтохім”.

Враховуючи викладене, як первісний, так і зустрічний позови слід задовольнити частково. Умови щодо назви договору, його предмету та вартості слід викласти в редакції ВГРЗ у ДСНС України в Івано-Франківській області, інші умови договору - в редакції ТОВ “Карпатнафтохім”.

Враховуючи часткове задоволення вимог первісного позову та часткове задоволення вимог зустрічного позову, судові витрати згідно з ст. 49 ГПК України покладаються на сторони в рівних частинах.

Керуючись ст. 8, 124 Конституції України, ст. 43, 45, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Частково задовольнити позов Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім" про спонукання до укладення договору на постійне та обов'язкове обслуговування об'єктів державною аварійно-рятувальною службою.

Частково задовольнити зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім" до Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про спонукання до укладення договору в редакції відповідача.

Вважати укладеним договір між Воєнізованим гірничорятувальним (аварійно-рятувальним) загоном Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код 33926446, 77303, Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Пушкіна, 9А, розрахунковий рахунок 31250269112699 в ДКСУ м.Київ, МФО 820172, ЗКПО 33926446) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім" (код 33129683, 77306, вул. Промислова. 4, м.Калуш. Івано-Франківська область, розрахунковий рахунок 26007200343018 в ПАЇ «СІТІБАНК» м. Київ МФО 300584) в такій редакції:

"Договір на постійне та обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування державною аварійно-рятувальною службою об'єктів та окремих територій

Товариство з обмеженою відповідальністю «КАРПАТНАФТОХІМ» (далі - Об'єкт), з однієї сторони, та Воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, далі Аварійно-рятувальна служба (АРС), з іншої сторони, у подальшому іменуються - Сторони, а кожний окремо - Сторона, уклали цей Договір про наступне:

1. Предмет Договору

Предметом Договору є організація та здійснення "Аварійно-рятувальною службою" постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування "Об'єкта" з метою своєчасного реагування та виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні на "Об'єкті" надзвичайної ситуації, а також профілактичної роботи із запобігання (профілактики) виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, спрямованої на поліпшення техногенної безпеки об'єктів (територій) та підвищення рівня підготовленості об'єкта до рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій.

2. Обов'язки "Аварійно-рятувальної служби"

Для виконання покладених завдань "Аварійно-рятувальна служба" зобов'язана:

2.1. Здійснювати добір основного особового складу "Аварійно-рятувальної служби" відповідного кваліфікаційного рівня та стану здоров'я, придатного до роботи в екстремальних умовах. Постійно підтримувати необхідний фізичний, психологічний рівень підготовки рятувальників та високий рівень професіоналізму для проведення аварійно-рятувальних робіт.

2.2. Забезпечувати функціонування структурних підрозділів у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення згідно з нормативом виїзду на "Об'єкт", що регламентується планами реагування на надзвичайні ситуації (планами ліквідації аварій, планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій).

2.3. Створювати та підтримувати у належному стані відповідні матеріально-технічні резерви для проведення аварійно-рятувальних робіт.

2.4. Організовувати ремонт та технічне обслуговування аварійно-рятувальних засобів, зазначених у Табелі оснащення.

2.5. Разом з "Об'єктом" визначати обсяги профілактичної роботи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, які необхідно здійснити "Аварійно-рятувальною службою" на "Об'єкті", відповідно до вимог діючих нормативних документів.

2.6. Здійснювати силами основного особового складу "Аварійно-рятувальної служби" профілактичну роботу із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру відповідно до вимог Положень про профілактичну діяльність.

2.7. Під час ліквідування надзвичайних ситуацій забезпечувати:

виконання заходів, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації (планами ліквідації аварій, планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій):

оперативне визначення обстановки, що склалася внаслідок надзвичайної ситуації, і основних напрямків дій, пов'язаних з ліквідацією надзвичайної ситуації;

вжиття термінових заходів для пошуку і рятування людей у зоні надзвичайної ситуації і надання невідкладної медичної та іншої допомоги потерпілим;

визначення небезпечних факторів та додержання основним особовим складом вимог правил безпеки під час проведення аварійно-рятувальних робіт;

створення необхідних умов для підтримання працездатності основного особового складу;

зосередження в зоні надзвичайної ситуації необхідних сил, засобів, матеріально-технічних резервів та своєчасне введення їх у дію за призначенням; оперативне усунення ускладнень, що виникають під час ліквідації надзвичайних ситуацій;

координацію дій підрозділів, які залучені до ліквідації надзвичайної ситуації на "Об'єкті".

2.8. Зберігати інформацію про державну та комерційну таємницю, яка стала відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків.

3. Обов'язки "Об'єкту"

"Об'єкт" зобов'язаний:

3.1. Забезпечувати відповідний стан безпеки "Об'єкту".

3.2. Впроваджувати досягнення науки і техніки, а також позитивний світовий досвід з питань безпеки у надзвичайних ситуаціях.

3.3. Забезпечувати додержання вимог нормативно-правових актів, стандартів, норм, правил з питань безпеки у надзвичайних ситуаціях, а також приписів, рішень інспекцій, які здійснюють контроль за виконанням заходів щодо захисту "Об'єкта" у надзвичайних ситуаціях.

3.4. Утримувати та поповнювати об'єктовий матеріальний резерв для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідки.

3.5. Надавати необхідні засоби зв'язку, транспорту та інші матеріально-технічні ресурси "Об'єкта" для рятування людей та виконання термінових робіт або доставки в зони надзвичайних ситуацій особового складу, спеціального оснащення і вантажів.

3.6. Утримувати у справному стані аварійно-рятувальні засоби, що належать "Об'єктові", не допускаючи їх використання не за призначенням.

3.7. Залучати працівників "Аварійно-рятувальної служби" до роботи у складі комісій з прийняття в експлуатацію на даному "Об'єкті" об'єктів, які потребують аварійно-рятувального обслуговування.

3.8. Безперешкодно, безоплатно та негайно надавати "Аварійно-рятувальній службі" вичерпну, достовірну інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на неї завдань.

3.9. Забезпечувати безперешкодний доступ працівників "Аварійно-рятувальної служби" на "Об'єкт" для проведення профілактичних обстежень з метою виконання заходів, спрямованих на запобігання і профілактику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

3.10. Надавати безперешкодний доступ працівникам "Аварійно-рятувальної служби" в зону надзвичайної ситуації на "Об'єкті" з метою виконання робіт, пов'язаних з ліквідуванням надзвичайної ситуації.

3.11. За рахунок коштів "Об'єкта" забезпечувати працівників "Аварійно-рятувальної служби" необхідними приміщеннями та харчуванням під час ліквідації надзвичайних ситуацій відповідно до нормативних документів, затверджених в установленому порядку.

3.12. Оплачувати, відповідно до умов Договору, постійне та обов'язкове обслуговування "Аварійно-рятувальною службою" "Об'єкта", у тому числі відшкодовувати витрати, що пов'язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій.

4. Порядок розрахунку і сума договору

4.1. Вартість обслуговування за цим договором складає 2027224,00 (два мільйони двадцять сім тисяч двісті двадцять чотири) гривні 00 коп. на рік. без ПДВ. Згідно з пунктом 197.1.18 ст. 197 Податкового кодексу України постійне та обов'язкове обслуговування об'єктів «Аварійно-рятувальною службою» не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

4.2. Сума Договору встановлюється сторонами на основі Кошторису (додаток № 1 до Договору), розробленого «Аварійно-рятувальною службою» згідно з діючими нормативними актами (постановами Кабінету Міністрів України, наказами МНС України, наказами ДСНС України), які встановлюють умови грошового забезпечення (оплати праці) особового складу «Аварійно-рятувальної служби».

За взаємною згодою Сторін вартість обслуговування згідно з Договором може змінюватись шляхом внесення змін і доповнень до Договору.

4.3. «Аварійно-рятувальна служба» не пізніше 30 числа поточного місяця складає і передає «Об'єкту» підписаний та засвідчений печаткою ОСОБА_6 приймання-передачі державних платних послуг по забезпеченню діяльності «Аварійно-рятувальної служби» на «Об'єкті» (далі - ОСОБА_6), зазначивши в ньому кошти в розмірі 1/12 річної суми, встановленої додатком №1 до Договору.

4.4. «Об'єкт» протягом 3 робочих днів зобов'язаний підписати ОСОБА_6 та засвідчити його печаткою і один примірник передати «Аварійно-рятувальній службі».

4.5. Вказану в ОСОБА_6 суму коштів «Об'єкт» перераховує на розрахунковий рахунок «Аварійно-рятувальної служби» до 10 числа місяця, наступного за звітним.

4.6. При зміні нормативних актів, тарифних ставок і посадових окладів особового складу «Аварійно-рятувальної служби» сума Договору змінюється шляхом внесення змін в додатку № 1 до Договору в тому ж порядку, що й при укладанні Договору»;

5. Відповідальність сторін

5.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором "Аварійно-рятувальна служба" та "Об'єкт" несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

5.2. Спори і суперечки, які виникають з цього Договору або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

5.3. За порушення терміну оплати "Об'єкт" сплачує "Аварійно-рятувальній службі" пеню у розмірі 0,5 % від простроченої суми оплати за кожен день прострочення відповідно до вимог чинного законодавства. Сплата пені не звільняє винну сторону від виконання обов'язків за даним Договором.

6. Термін дії договору та інші умови

6.1. Договір вважається укладеним з моменту набрання законної сили рішення господарського суду по справі №909/95/17 і діє до 31.12.2017, а в частині розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

6.2. Дія Договору може бути припинена у разі виключення об'єкта з переліку об'єктів, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами, а також зникнення причин, які зумовлюють небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

6.3. При відмові від послуг "Аварійно-рятувальної служби" "Об'єкт" повинен не пізніше як за місяць письмово попередити про це іншу сторону.

6.4. Зміни і доповнення до Договору вносяться лише письмово за згодою сторін.

6.5. Взаємовідносини між "Аварійно-рятувальною службою" та "Об'єктом", не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

6.6. Начальник (командир) "Аварійно-рятувальної служби" є повноправним представником органу управління діяльністю аварійно-рятувальної служби, його законні вимоги до виконання робіт з підготовки "Об'єкта" до роботи у надзвичайних ситуаціях є обов'язковими для виконання всіма відповідальними посадовими особами та іншими працівниками "Об'єкта".

6.7. Про зміни умов обслуговування одна із сторін повинна письмово не пізніше як за три місяці попередити про це іншу сторону.

Додаток 1 до договору

Кошторис вартості постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Взводом гірничо та газорятувальних робіт ВГРЗ УДСНС України в Івано-Франківській області (в грн)

ОСОБА_6 оплати праці 1506482

1 Основна з/плата воєнізованого складу 748620

2 Надбавки та доплати, всього 554760

в тому числі:

2.1 - відсоткова надбавка за вислугу років 75900

2.2 - за класність водіям 20352

2.3 - за роботу в нічний час 35424

2.4 - за роботу в святкові дні 17136

2.5 - за складність і напруженість в роботі 374364

2.6 - за роботу в ізолюючих апаратах 31584

3 Щомісячна премія 40717

4 Матеріальна допомога на оздоровлення 62385

Б. Нарахування на зарплату 331426

ЄСВ 331426

В. Інші платежі 82347

1 Медикаменти і медичне забезпечення (мед./огляд особов.складу) 5489

2 Техніка безпеки.промсанітарія та охорона праці 29866

3 Лікувально-профілактичне харчування 46992

Г. Інші витрати загальногосп.призначення 9047

1 Послуги сторонніх організацій 6820

2 Канцелярські витрати 2227

Д. Адміністративні витрати 97921

Всього по кошторису в рік: 2027224

В місяць: 168935."

Судові витрати покласти на сторін в рівних частинах.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 20.03.17

Суддя Малєєва О.В.