Постанова від 17.08.2010 по справі 2а-9578/09/2570

Справа № 2а-9578/09/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2010 р.

м.Чернігів Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Кашпур О.В.

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області до Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення необґрунтовано одержаної суми виручки та штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини і просить стягнути з відповідача до державного бюджету 2192,21 грн. необґрунтовано одержаної суми виручки та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки - 4384,42 грн., а всього 8232,96 грн. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем порушено вимоги постанови КМУ від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та їх оплати» та наказу Мінсільгосппроду України від 19.02.1996 року №51 "Про затвердження механізму формування тарифів на ветеринарні роботи і послуги", зареєстрованого у Мін'юсті 10.04.1996 року №176/1201.

Дослідивши матеріали справи, вважає наступне.

Встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Чернігівській області 09.12.2008 року проведено перевірку формування, встановлення та застосування тарифів на платні послуги, що надаються Прилуцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини, про що складено акт перевірки № 006497.

Перевіркою встановлено порушення механізму формування тарифів на платні послуги ветмедицини, а саме: при розрахунку калькуляцій вартості ветеринарних послуг в суму накладних витрат необґрунтовано включено витрати на бланки ветеринарних свідоцтв та ветеринарних довідок за ветеринарні роботи та послуги, які не передбачають їх надання, витрат на мобільний зв'язок. Крім того, в результаті помилкових арифметичних дій, завищена похвилинна оплата праці ветеринарного лікаря, ветеринарного фельдшера (лаборанта) та ветеринарного санітара. Внаслідок чого відсоток накладних витрат в розмірі 84,9% було завищено на 11,57% і в перерахунку склав 73,33%. Зазначене призвело до отримання лікарнею необґрунтованої виручки в сумі 1632,73 грн.

Також, відповідачем при проведенні диспансеризації тварин, які знаходяться в індивідуальному секторі громадян, стягується плата за послугу «Дослідження на гіподерматоз», яка повинна проводитись за рахунок коштів державного бюджету. Сума необґрунтовано отриманої лікарнею виручки склала 559,48 грн.

Всього на думку позивача за період з 01.06.2008 по 21.11.2008 року сума одержаної необґрунтованої виручки Прилуцькою районною державною ветеринарної медицини склала 2192,21 грн.

Таким чином, Прилуцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини було порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та їх оплати» та наказу Мінсільгосппроду України від 19.02.1996 року №51 "Про затвердження механізму формування тарифів на ветеринарні роботи і послуги", зареєстрованого у Мін'юсті 10.04.1996 року №176/1201.

На підставі зазначеного акту перевірки, та керуючись статтею 14 Закону України „Про ціни та ціноутворення", Державною інспекцією з контролю за цінами в Чернігівській області винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 99 від 17.12.2008 року, яким вирішено вилучити у відповідача до державного бюджету 2192,21 грн. необґрунтовано одержаної суми виручки, та застосовано штрафні санкції у вигляді штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки - 4384,42 грн.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.07.2009 року по справі за адміністративним позовом Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення, рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 99 від 17.12.2008 року визнано протиправним та скасовано.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2010 року за апеляційною скаргою Державної інспекції з контролю за цінами на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.07.2010 року, апеляційну скаргу залишено без задоволення, постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.07.2009 року по справі за адміністративним позовом Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення залишено без змін.

Таким чином є таке, що набрало законної сили судове рішення про скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 99 від 17.12.2008 року.

За таких обставин, суд вважає, в задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача 2192,21 грн. необґрунтовано одержаної суми виручки, та 4384,42 грн. штрафних санкції у вигляді штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, застосованих на підставі рішення, яке скасовано в судовому порядку, необхідно відмовити.

Враховуючи наведене, керуючись ст.160-163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Державній інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області відмовити в задоволенні позову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя підпис ОСОБА_1