43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а
"16" травня 2007 р.
Справа № 05/42-40А.
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Волинській області, м.Луцьк
до відповідача Управління агропромислового розвитку Любешівської районної державної адміністрації, смт.Любешів
про зобов'язання вчинення дій Суддя Бондарєв С. В.
при секретарі Кулай А.В.
від позивача: Тарасюк А.М. - дов №015-07/1055 від 01.03.2007р.
від відповідача: - Видерко І.В. - начальник управління;
- Кухарик А.В. - дов. №217 від 17.05.2007р.
Представникам сторін в судовому засіданні були роз'яснені права і обов'язки передбачені ст.ст. 49, 51 КАСУ. Згідно клопотань технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання
Заяв про відвід складу суду не поступало.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - КРУ у Волинській області звернувся з адміністративним позовом в якому просить зобов'язати управління агропромислового розвитку Любешівської райдержадміністрації виконати вимоги від 05.12.2006р. №360-14/377 в частині вирішення питання щодо стягнення безпідставно виплаченої дотації в сумі 20800,00грн.
Обґрунтовуючи заявлену вимогу позивач зазначає, що перевірка управління проводилась відповідно до плану роботи контрольно-ревізійного відділу на ІV кв. 2006р., перевіркою охоплено період з 01.06.2006р. по 30.06.2006р.; ревізією цільового використання коштів державного бюджету встановлено безпідставну виплату фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам в сумі 20800,00грн. за здані на забій і переробку молодняк ВРХ, свині, які по даним господарських книг взагалі не обліковувались в індивідуальних господарствах; факт порушення встановлено проведеними зустрічними звірками достовірності даних, відображених в довідках, виданих сільськими радами про наявність молодняка ВРХ, з записами в погосподарських книгах, (який зафіксовано актом ревізії від 01.12.2006.); при правовому обґрунтуванні позову посилається на Постанову КМУ 06.05.2005 № 325, наказ Мінагрополітики від 15.03.2003 № 119 Про організацію виконання Постанови № 325, Порядок використання коштів держбюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва, затверджений Постановою № 325, п. 10 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно -ревізійну службу в Україні».
Відповідач в запереченнях на позов від 19.03.2007р. №111, 14.05.2007р. №198, в судовому засіданні вимоги позивача заперечив з тих підстав, що перевіркою КРУ не виявлено жодного факту безпідставного нарахування фінансової підтримки сільгоспвиробникам, чинним законодавством не покладено на управління обов'язку (не надано права) щодо контролю за достовірністю даних поданих сільгоспвиробниками при здачі вирощеної та проданої на забій і переробку продукцію тваринництва.
З представлених суду матеріалів вбачається наступне.
Контрольно-ревізійним відділом в Любешівському районі проведено перевірку законного та цільового використання коштів державного бюджету, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за вирощену ними та продану на забій і переробку поголів'я молодняка ВРХ, свині та птицю в управлінні агропромислового розвитку Любешівської райдержадміністрації за період з 01.01.2006р. по 30.06.2006р., про що складено акт від 01.12.2006р.
Встановлено, що в порушення вимог п. 6 Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва, безпідставно нараховано доплат сільськогосподарським товаровиробникам за період з січня по червень 2006р. на суму 20800грн.
В акті перевірки КРВ вказано, що згідно з п. 5 наказу Мінагрополітики України від 16.05.2005р. № 203 відповідальність за цільове використання коштів державного бюджету, що спрямовується на фінансову підтримку покладено на начальника управління АПР Видерка І.В.
На підставі матеріалів перевірки 05.12.2006 за №360-14/377 відповідачу направлені обов'язкові вимоги про вжиття заходів до повного усунення порушень, які управлінням відхилені з тих підстав, що відповідальність за достовірність даних в довідках несуть сільські та селищні ради.
Позивач звернувся з адміністративним позовом в якому просить зобов'язати управління агропромислового розвитку виконати законні вимоги КРВ в Любешівському районі від 05.12.2006 №360-14/377 в частині вирішення питання щодо стягнення безпідставно виплаченої дотації в сумі 20800,00 грн.
Заслухавши представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, керуючись чинним законодавством на момент виникнення спірних правовідносин, господарський суд дійшов висновку, про відсутність вини відповідача в частині виплаченого відшкодування з держбюджету дотацій сільгоспвиробникам за продану на забій та переробку продукцію (ВРХ та свині), а тому відмовляє в задоволенні вимог позивача.
При цьому суд виходить з наступного.
Порядок використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2005 № 325 (надалі -Порядок № 325).
Відповідно до пункту 5 даного Порядку фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам за вирощену ними та продану на забій і переробку продукцію, в тому числі молодняк великої рогатої худоби, свині.
Згідно п. 7 даного Порядку для отримання фінансової підтримки сільгоспвиробники (фізичні особи) подають до управління агропромислового розвитку районних райдержадміністрацій один примірник приймальних квитанцій, довідку про вирощене ними поголів'я худоби, видану сільською, селищною, міською чи районною в місті радою, пред'являють паспорт і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та про відкриття рахунку в установі банку.
Відповідно до п. 8 Порядку управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій на підставі документів, зазначених в п. 7 порядку, протягом двох банківських днів нараховують сільгоспвиробникам суми фінансової підтримки за вирощену, продану на забій та переробку худобу і спрямовують ці кошти на їх рахунки, а також протягом двох днів після закінчення кожного звітного місяця складають відомість за відповідною формою (додаток 2) у 2-х примірниках, один з яких надсилають територіальним органам Держказначейства, зведені відомості подають Міністерству аграрної політики та головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації.
На виконання Постанови від 06.05.2005 № 325 Міністерством аграрної політики було видано накази № 203 від 16.05.2005 та № 119 від 15.03.2006, пунктом 1 яких на районні (обласні) інспекції якості та формування ресурсів сільгосппродукції покладено обов'язок щодо приймання та реєстрації приймальних квитанцій (ф. № ПК-І і № ПК-2) та облікових листів (ф. № 100 (100а), відповідальність за достовірність їх даних, своєчасність приймання та подання відомостей управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
В пункті 5 даних наказів зазначено, що відповідальними за цільове використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на фінансову підтримку є також начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрації.
Однак, в зазначених нормативних актах на управління агропромислового розвитку не покладено обов'язку щодо перевірки достовірності довідок, які видаються сільськими радами про вирощене сільгоспвиробниками поголів'я худоби, які є підставою для отримання фінансової підтримки (дотації).
Згідно постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 27.01.2007р., за наслідками акту ревізії, оперуповноваженим групи ДСБЕЗ Любешівського РВ УМВС капітаном міліції Масем С.М. в порушенні кримінальної справи відносно начальника управління Видерка І.В. та головного бухгалтера управління Поліщук Т.І. - відмовлено за відсутністю в їх діях складу злочину.
Прокуратура Любешівського району Волинської області також не знайшла підстав для прокурорського реагування відносно посадових осіб управління агропромислового розвитку Любешівської РДА (лист від 22.02.2007р. №273)
Відповідно до п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи те, що позивачем не доведено належними доказами вини відповідача в нецільовому використанні коштів виплачених з державного бюджету, які направлені на виплату, фінансової підтримки сільгоспвиробникам на суму 20800,00грн. грн., суд не вбачає підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 69, 71, 79, 86, 158-160 КАС України, господарський суд,-
постановив:
В позові відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Дата виготовлення
повного тексту постанови
18.05.2007р.
Суддя