Любарський районний суд Житомирської області
Справа № 282/199/17
Провадження № 2-а/282/6/17
(в порядку скороченого провадження)
15 березня 2017 року смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі головуючого-судді Вальчука В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження, в залі суду в смт.Любар справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стянення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій
22 лютого 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, в якому просить суд визнати бездіяльність Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації щодо перерахунку йому щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня в розмірі встановленому ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» за 2016 рік, та зобов'язати Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації здійснити перерахунок, нарахувати і виплатити йому щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня як учаснику бойових дій за 2016 рік в розмірі встановленому ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» на момент проведених виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою Любарського районного суду 22 лютого 2017 року по даній справі відкрито скорочене провадження та відповідачу роз'яснено, що у десятиденний строк з дня отримання ухвали та копій документів слід подати до суду письмові заперечення проти позову у випадку його невизнання та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються, або заяву про визнання позову. Дані матеріали мають бути подані відповідачем безпосередньо до канцелярії суду.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 22.02.2017 року отримана відповідачем 24.02.2017 року.
Відповідно до п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, справа у порядку скороченого провадження розглядається не пізніше трьох днів, у разі, якщо протягом семи днів з дня закінчення десятиденного строку наданого відповідачу для подачі заперечень, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Станом на 15 березня 2017 року заперечення відповідача Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації до Любарського районного суду не надійшло.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до посвідчення серія НОМЕР_1 має статус учасника бойових дій, та має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни.
В 2016 році позивачу було здійснено виплату допомоги до 5 травня в розмірі 920 гривень відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №141 "Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Позивач звертався до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації із заявою про усунення порушення його прав, на яку отримав відповідь 06.02.2017 року, з якої вбачається, що підстави для проведення перерахунку розміру виплаченої разової грошової допомоги до 05 травня відсутні.
Дані обставини підтверджують дослідженими у судовому засіданні доказами (а.с.8).
Відповідно до ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (чинній на момент виникнення спірних відносин) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 141 від 02.03.2016 року "Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нациських переслідувань" розмір зазначеної одноразової допомоги встановлений 920 гривень.
Отже, на момент отримання позивачем одноразової грошової допомоги до 5 травня у 2016 р. відповідач не порушив ні норму Закону, ні норму підзаконного акту - Постанову Кабінету Міністрів України.
Суд вважає, що позивач у своєму позові безпідставно посилається на Постанову Верховного Суду від 10.02.2016 року як на законність своїх вимог, оскільки Верховний Суд, постановляючи 10.02.2016 року постанову розглядав відносини між сторонами, які виникли у 2014 році, коли була чинна стара редакція ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до якої дійсно розмір разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій становив п"ять мінімальних пенсій за віком.
Крім того, з 01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року №79-У111 "Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин", пунктом 26 якого встановлено, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначена норма Закону не скасована, не визнана неконституційною.
Таким чином, враховуючи встановлені судом факти, суд не вбачає неправомірних дій з боку відповідача, який діяв відповідно до норм чинного законодавства, а тому, суд погоджується з доводами відповідача, щодо того, що нарахування та виплата позивачу допомоги була проведена у розмірі, передбаченому Постановою Кабінету міністрів України від 02.03.2016 року №141, що жодним чином не суперечить законодавству.
Отже, дії відповідача по виплаті позивачу разової грошової допомоги до 5 травня в 2016 році здійснено в повному обсязі відповідно до вимог діючого законодавства, тому вимоги позивача є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 18, 71, 94, 160, 161, 162, 163, 183-2 КАС України, ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" суд, -
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щомісячної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Вальчук В. В.