Справа № 161/3932/17
Провадження № 1-кс/161/1938/17
13 березня 2017 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській
області ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки ПАТ "Фундамент" з питань дотримання вимог податкового законодавства,
за участю прокурора ОСОБА_4
старшого слідчого ОСОБА_3 ,
Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням із процесуальним керівником - прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області із клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки ПАТ "Фундамент" з питань дотримання вимог податкового законодавства у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016030000000036 від 27 травня 2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 358 КК України.
Заслухавши думку старшого слідчого та прокурора, які клопотання підтримали з підстав викладених в ньому та просили його задовольнити, оглянувши та дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього документи, суд вважає, що клопотання до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вимогами ст. 2 КПК України передбачено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, що кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Разом з цим, з 01 січня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", п. 134 якого виключено із Податкового кодексу України Розділ XVIII-2. ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ, тобто на даний час немає правових підстав для діяльності податкової міліції, таким чином, клопотання подане неповноважною на те особою, а тому слід відмовити у його задоволенні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 87, 132, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки ПАТ "Фундамент" з питань дотримання вимог податкового законодавства - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1