Кіровоградської області
15 березня 2017 року Справа № 912/3695/15
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Наливайко Є.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 912/3695/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИ СТАР"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова компанія "Ніка"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИ СТАР Трейдінг"
про стягнення 1 485 782,00 грн,
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність від 03.01.2017;
від позивача - ОСОБА_2, довіреність від 01.03.2017;
від відповідача - не був присутнім;
від 3-ї особи - не був присутнім,
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИ СТАР" (надалі - ТОВ "ТРИ СТАР") звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова компанія "Ніка" (надалі - ТОВ "АПК "Ніка") заборгованості згідно договору поставки № 15/7/13 від 15.07.2013 в розмірі 1 485 782,00 грн.
Рішенням господарського суду (головуючий суддя - Вавренюк Л.С., судді Балик В.М. та Змеул О.А.) від 31.08.2016 у задоволенні позову відмовлено повністю.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 06.10.2016 рішення Господарського суду Кіровоградської області від 31.08.2016 скасовано, позовні вимоги задоволено повністю, стягнуто з ТОВ "АПК "Ніка" на користь ТОВ "ТРИ СТАР" 1485782,00 грн заборгованості за договором поставки № 15/7/13 від 15.07.2013, 22286,73 грн судового збору за подання позовної заяви та 24515,40 грн витрат по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги.
Постановою Вищого господарського суду України від 13.12.2016 постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 06.10.2016 та рішення Господарського суду Кіровоградської області від 31.08.2016 скасовано, справу №912/3695/15 передано на новий розгляд до Господарського суду Кіровоградської області.
10.01.2017 матеріали справи № 912/3695/15 надійшли до Господарського суду Кіровоградської області.
Ухвалою господарського суду від 12.01.2017 справу прийнято до свого провадження суддею Наливайко Є.М., справу призначено до розгляду на 08.02.2017 о 14 год. 30 хв., від учасників процесу витребувано необхідні для вирішення спору документи.
Позивачем подано до суду пояснення у справі відповідно до змісту яких останній підтримує позовні вимоги в повному обсязі.
ТОВ "АПК "Ніка" надало відзив на позов згідно якого не погоджується з вимогами позивача, вважає їх необґрунтованими та незаконними.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИ СТАР Трейдінг" не забезпечило явку свого повноважного представника в судове засідання, витребуваних документів до суду не подало.
У судовому засіданні 08.02.2017 господарським судом розпочато розгляд справи по суті.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, представник відповідача позов заперечив, просив господарський суд відмовити у його задоволенні.
Ухвалою від 08.02.2017 господарський суд задовольнивши клопотання відповідача, продовжив строк розгляду спору на п'ятнадцять днів та відклав розгляд справи до 11год. 00хв. 15.03.2017, витребувавши необхідні докази.
Від директора ТОВ "ТРИ СТАР Трейдінг" надійшло пояснення у справі, згідно якого третьою особою повідомляється, що надати оригінал Акта прийому-передачі зерна кукурудзи від 25.02.2014, копія якого надана директором товариства ОСОБА_3 до Вищого господарського суду України супровідним листом від 02.12.2016 на підтвердження факту повернення зерна кукурудзи з відповідального зберігання неможливо, оскільки він перебуває в матеріалах кримінального провадження, порушеного за зверненням ТОВ "АПК "Ніка" щодо незаконного заволодіння та вивезення зерна кукурудзи з елеватора останнього.
Сторони не виконали вимоги ухвали господарського суду, не подали витребувані докази, у зв'язку з чим розгляд справи у даному судовому засіданні підлягає відкладенню на підставі пункту 2 частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Відкласти розгляд справи до 24.03.2017 о 12:00 год.
2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Кіровоград, вул. В'ячеслава Чорновола 29/32, каб. № 205.
3. Зобов'язати учасників судового процесу у строк до дня судового засідання подати:
позивача: письмові пояснення щодо поданого відповідачем відзиву від 08.02.2017;
відповідача: письмово викладену позицію щодо наданих позивачем пояснень від 06.02.2017 з відповідними обґрунтуваннями; податкові накладні видані на підтвердження здійснених спірних господарських операцій, докази їх реєстрації в установленому порядку та сплати ПДВ або письмові пояснення щодо неможливості надання таких документів; товарно-транспортні накладні, довіреності, договори зберігання, складські квитанції щодо отримання та вивезення (розпорядження) ТОВ "ТРИ СТАР Трейдінг" зерна кукурудзи в кількості 1350,71 т та 9 801,46 т відповідно;
третю особу: письмово викладену позицію щодо поданого позову з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 13.12.2016.
4. Копії ухвали надіслати ТОВ "АПК "Ніка" (27630, Кіровоградський район, Кіровоградська область, с.Обознівка, вул. Польова, 2), ТОВ "ОСОБА_4 Трейдінг" (27461, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Черняхівка, вул. Польова, 5).
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя Є. М. Наливайко