Справа № 761/3740/17
Провадження № 3/761/1533/2017
03 березня 2017 року
суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1, займаючого посаду співголови політичної партії «НАШ КРАЙ», голова Центрального виконавчого комітету, ІНН НОМЕР_1,
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що за результатами аналізу Звіту політичної партії «НАШ КРАЙ» (код СДРПОУ 37724082) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за III квартал 2016 року (далі - Звіт) поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі Національне агентство) 28 жовтня 2016 року, встановлено, що в таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи» Звіту зазначені відомості про 25 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, проте відповідне до витягу з Сдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в електронній формі від 12.12.2016 року за № 1001830134 (далі - витяг з ЄДР) зареєстровано 54 місцеві організації Партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи. До Звіту Партії не додано інформацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру 29 місцевих організацій Партії, чим порушено вимоги частини дев'ятої статті 17 Закону та підпункту 1 пункту 10 розділу 11 Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315 (далі Положення про порядок подання Звіту). Ця інформація додається шляхом заповнення відповідних розділів Звіту, що стосуються місцевої організації Партії та обов'язково додається разом із звітом політичної партії. Згідно з абзацом третім пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства від 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394.
Таким чином, співголова політичної партії «НАШ КРАЙ» (код ЄДРПОУ 37724082) ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, відповідальність за яке передбачена статтею 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судові засідання, призначені на 15.02.2017 року, 27.02.2017 року та 03.03.2017 року правопорушник не з'являвся, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Від правопорушника на адресу суду 14.02.2017 року та 01.03.2017 року надходили клопотання про відкладення розгляду справи, разом з тим, враховуючи вимоги ст. 38 КУпАП, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі правопорушника.
Враховуючи викладене, суд дослідивши матеріали справи проходить до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення підтверджується документами долученими до протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: поясненнями ОСОБА_1; копією висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «НАШ КРАЙ» від 27.12.2016 року; витягом із звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «НАШ КРАЙ».
Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважаю, що стягнення у вигляді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є домірним скоєному.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33, ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова може бути пред'явлена до виконання на протязі трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.В. Бугіль