Постанова від 14.11.2011 по справі 4721/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" листопада 2011 р. Справа № 2-а-4721/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Анісімов О.В.,

при секретарі: Блащук В.В.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Каховського професійного аграрного ліцею до Управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонській області < 3-я особа > про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Каховський професійний аграрний ліцей (далі по тексту позивач або ліцей) звернувся до суду з адміністративним позовом до управління пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховського районі Херсонської області (далі по тексту відповідач або УПФУ) про визнання протиправними дій щодо відмови у відшкодуванні та перерахуванні різниці між сумою пенсії призначеної дитині у зв'язку з втратою годувальника, яка навчається в ньому, та сумою пенсії яка виплачується цій дитині відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.03.2003 року, №1058-IV (далі по тексту Закон №1058) та зобов'язання перерахувати на спеціальний рахунок цю різницю у сумі 8730 грн. 44 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував наступним.

Так, відповідно до п.2.1 плану контрольно-ревізійної роботи Головного КРУ України на ІІ квартал проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності ліцею за період з 01.04.2009 року по 01.04.2011 року. В ході перевірки встановлено, що за період з 01.04.2009 року по 01.04.2011 року в ліцеї перебували на обліку діти напівсироти, а саме ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які отримували пенсію по втраті годувальника та знаходилися на повному державному утриманні. Відповідно до ч.4 ст.48 Закону №1058 дітям-сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв'язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі та перераховується на їхні особисті рахунки у банку. Іншим дітям, які перебувають на повному державному утриманні, виплачується 50 відсотків призначеної пенсії у зв'язку з втратою годувальника та перераховується на їхні особисті рахунки у банку. При цьому, частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні, і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей у цих установах.

Згідно реєстру призначення пенсії дітям напівсиротам вони отримували тільки 50% призначеної пенсії у зв'язку із втратою годувальника, інша сума залишалася на рахунках Пенсійного фонду і не перераховувалася на спеціальний реєстраційний рахунок ліцею. Зазначене призвело до недоотримання коштів на виконання окремих доручень на загальну суму 8730 грн. 44 коп. У зв'язку з цим, в липні 2011 року ліцеєм на адресу УПФУ направлено листа з вимогою відшкодувати та перерахувати різницю між сумою призначеної дитині пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка навчається в ліцеї та сумою, яка виплачується цій дитині. 05 серпня 2011 року від УПФУ надійшов лист, відповідно до змісту якого ліцей інформувалось про неможливість перерахування коштів на рахунок ліцею, так як на момент призначення пенсії дітям, в трьох денний термін після їх зарахування, не було подано необхідних документів. З даним твердженням УПФУ позивач не погоджується, так як у разі відсутності необхідних документів не було б підстав для перерахунку пенсій дітям напівсиротам, однак такий перерахунок був проведений і діти отримували 50% від призначеної пенсії. У зв'язку з цим просить позов задовольнити у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі, позовні вимоги обґрунтувала відповідно до змісту позову. Крім цього, пояснила суду, що на адресу УПФУ ліцеєм направлялись довідки, відповідно до змісту яких інформувалось про навчання в ліцеї ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які перебувають на повному державному утриманні, на підставі чого УПФУ було проведено перерахунок пенсії цим дітям і вони на рахунки в банку отримували 50% від розміру призначеної їм пенсії. Інших документів по цим дітям ліцей до УПФУ не направляв, так як не знав про необхідність їх направлення.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечила, суду пояснила, що механізм зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом або органами праці та соціального захисту населення установам (закладам), де перебувають особи на повному державному утриманні регулюється Порядком зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом або органами праці та соціального захисту населення установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 року, №269 (далі по тексту Порядок) та ст.48 Закону №1058. Частиною 3 ст.48 Закону №1058 визначено, що частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру та членам його сім'ї відповідно до ч.ч.1,2 цієї статті, перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ понад бюджетні асигнування і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них пенсіонерів у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ч.4 ст.48 Закону №1058 дітям, які не є сиротами, одержують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, та перебувають на повному державному утриманні, виплачується 50 % призначеної пенсії у зв'язку з втратою годувальника та перераховується на їхні особисті рахунки у банку. При цьому частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії, у зв'язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні, і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей у цих установах. Абзацом 4 п.2 Порядку передбачено, що стосовно дитини до органу Пенсійного фонду заяву подають батьки або опікун (піклувальник). Тобто, вважає, що з викладеного вбачається, що адміністрація навчальних закладів, в яких навчаються особи з числа одержувачів пенсійних виплат та які перебувають на повному державному утриманні повинні забезпечувати дотримання вимог Порядку, а саме, у триденний термін адміністрація установи повинна надати органам Пенсійного фонду наступний пакет документів: відповідне повідомлення про зарахування особи до закладу із зазначенням підстави зарахування (наказ по установі), письмова заява особи про перерахування установі (закладу) різниці між сумою призначеної особі пенсії та сумою пенсії, яка виплачується такій особі і непрацездатним членам її сім'ї відповідно до ч.ч.1,2 ст.48 Закону №1058 та Порядку, довідка про вартість утримання особи в установі (закладу).

На підставі зазначених документів за місцезнаходженням установи (закладу) орган Пенсійного фонду видає у п'ятиденний строк розпорядження з визначенням суми, яку належить виплатити особі і непрацездатним членам її сім'ї згідно з ч.ч.1,2 ст.48 Закону №1058 і суми, яку належить перерахувати установі (закладу) згідно з ч.ч.3,4 зазначеної статті, та на його підставі робить відповідний запис в особовому рахунку особи і до 20 числа місяця, за який проводиться виплата пенсії, перераховує кошти установі (закладу). Згідно п.8 Порядку відповідальність за своєчасне подання документів для призначення (перерахунку) пенсій (якщо вони не призначені), переведення їх виплат за новим місцем проживання особи несе установа, де перебуває чи перебувала така особа. Перерахування коштів установі провадиться з першого числа місяця, наступного за місяцем надання повного пакету документів, передбаченого Порядком. Вважає, що так як позивач не виконав вимоги п.2 Порядку, то УПФУ не мало підстав для здійснення перерахування коштів у розмірі 50% пенсії осіб, які знаходяться на повному державному утриманні за рахунок позивача. У зв'язку з викладеним, вважає, що вимоги ліцею до УПФУ є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Крім цього, на питання суду щодо того на підставі яких документів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 було проведено перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника та видано розпорядження з визначенням суми, яку належить їм виплачувати відповідно до ст.48 Закону №1058, представник відповідача відповіла, що зазначене було проведено виключно на підставі довідок виданих УПФУ, при цьому необхідного пакету документів передбаченого Порядком для вчинення таких дій не було. При визначенні суми, яку належить виплачувати дітям УПФУ виходило з інтересів людини.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи із наступних підстав.

Так, контрольно-ревізійним відділом в м. Каховка та Каховському районі проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності ліцею за період з 01.04.2009 року по 01.04.2011 року. Під час ревізії проведено зустрічну звірку щодо повноти нарахування та перерахування коштів, що підлягають перерахуванню УПФУ до ліцею, в якому перебувають діти на повному державному утриманні. Зустрічною звіркою встановлено, що в період часу з 01.04.2009 року по 01.04.2011 року на обліку УПФУ перебували 3 дітей напівсиріт, які отримували пенсію по втраті годувальника, навчались в ліцеї та знаходились на повному державному утриманні. Зазначеним дітям УПФУ відповідно до розпоряджень про призначення пенсії призначені пенсії по втраті годувальника та призначено до виплати 50% призначеної пенсії у зв'язку із втратою годувальника (від долі учня в загальній пенсії) відповідно до п.3,4 ст.48 Закону №1058. Крім цього встановлено, що за даними бухгалтерського обліку по рахунку 319 «Поточні рахунки в національній валюті» УПФУ частина пенсії, що залишилась після сплати суми пенсії у зв'язку із втратою годувальника дітям напівсиротам, необхідних для перерахування на спеціальний реєстраційний рахунок ліцею відповідно до ч.ч.3,4 Закону №1058 не нараховувались та грошові кошти не перераховувались.

Відповідно до розрахунку недотримання обсягу коштів, які необхідно призначити для сплати на спеціальний реєстраційний рахунок загальну сума недоотримання грошових коштів спеціальним фондом кошторису ліцею склала 8730,44 грн. У зв'язку з цим ліцей звернувся до УПФУ з листом щодо відшкодування та перерахування різниці між сумою призначеної дитині-напівсироті пенсії, та сумою, яка виплачується цій дитині на що листом від 05.08.2011 року, №4988/05 отримав відмову у задоволенні своїх вимог.

Суд вважає, що зазначені кошти мають бути перераховані на спеціальний рахунок ліцею (р/р 35425007005623, МФО 852010 ГУДКУ у Херсонській області), виходячи із наступного.

Так, наказом №4 З-УДЗ від 25.08.2009 року до навчання в ліцеї зараховано з 01.09.2009 року ОСОБА_4 (10.03.1993 р.н.), ОСОБА_5 (05.05.1991 р.н.), ОСОБА_3 (04.11.1992 р.н.), яким відповідно до ст.36 Закону №1058 призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Зазначеним особам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначена відповідно до п.2 ч.2 ст.36 Закону №1058, як дітям, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

При цьому суд зазначає, що відповідно до положень Закону №1078 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 на період їхнього навчання в ліцеї застосовується поняття дитина. Крім цього, на момент зарахування до ліцею, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 відповідно до положень Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради УРСР від 27.02.1991 року, №789-ХІІ та ст.6 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 року, №2947-ІІІ вважалися дітьми, як такі, що не досягли вісімнадцятирічного віку.

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 навчаються в ліцеї з 01.09.2009 року по сьогоднішній день, а ОСОБА_3 навчався в ліцеї з 01.09.2009 року по день відрахування 16.12.2010 року (наказ №20 В-УДЗ від 16.12.2010 року).

Відповідно до наявних у матеріалах справи довідок виданих ліцеєм та розпоряджень УПФУ ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 у період навчання в ліцеї перебували на повному державному утриманні, що також не заперечується представником відповідача.

Згідно ст.48 Закону №1058 передбачений порядок виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні.

Відповідно до ч.4 ст.48 Закону №1058 дітям, які не є дітьми-сиротами та перебувають на повному державному утриманні, виплачується 50 відсотків призначеної пенсії у зв'язку з втратою годувальника та перераховується на їхні особисті рахунки у банку. При цьому частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні, і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей у цих установах. Зазначеною нормою не встановлено жодного обмеження щодо перерахунку на банківський рахунок установи частини пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

УПФУ ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 призначено до виплати пенсію по втраті годувальника в розмірі 50% від призначеної пенсії-долі, яка згідно реєстру нарахованої та призначеної до виплати пенсії по втраті годувальника дітям, які позбавлені батьківського піклування, навчались в Каховському професійному аграрному ліцеї та знаходились на повному державному утриманні виплачена їм у повному обсязі.

Відповідно до розрахунку недотримання обсягу коштів, які необхідно призначити для сплати на спеціальний реєстраційний рахунок та довідки контрольно-ревізійного відділу в м. Каховка та Каховському районі від 17.05.2011 року, №52-31/20 частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 у зв'язку з втратою годувальника на рахунок ліцею від УПФУ не перераховувалась.

Порядком визначений механізм зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом установам (закладам), де перебувають особи на повному державному утриманні.

Відповідно до п.2 Порядку адміністрація установи надсилає у триденний строк після зарахування до неї особи на повне державне утримання органам Пенсійного фонду за місцем перебування особи на обліку та за місцезнаходженням установи відповідне повідомлення. Крім того, за місцезнаходженням установи надсилаються до органу Пенсійного фонду письмова заява особи про перерахування установі (закладу) різниці між сумою призначеної особі пенсії та сумою пенсії, яка виплачується такій особі відповідно до ч.ч.1,2 ст.48 Закону №1058. Згідно п.4 Порядку, на підставі зазначених документів, орган Пенсійного фонду видає у п'ятиденний строк розпорядження з визначенням суми, яку належить виплатити особі і непрацездатним членам її сім'ї згідно з ч.ч.1,2 ст.48 Закону №1058, і суми, яку належить перерахувати установі (закладу) згідно з ч.ч.3,4 зазначеної статті, та на його підставі робить відповідний запис в особовому рахунку особи і до 20 числа місяця, за який проводиться виплата пенсії, перераховує кошти установі (закладу).

Аналізуючи зазначенні норми у своїй сукупності слід прийти до висновку, що виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні та перерахунок на банківський рахунок установи частини пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника відповідно до ст.48 Закону №1058 відбувається на підставі єдиного розпорядження УПФУ, в якому зазначаються ці суми. При цьому, це розпорядження видається на підставі відповідного переліку документів зазначеного в п. 2 Порядку.

Дослідженням розпоряджень УПФУ, яким призначено виплату пенсії ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 під час їх навчання в ліцеї встановлено, що воно всупереч імперативним положенням п.4 Порядку не містить інформацію про суми які належить перерахувати ліцею згідно з ч.ч.3,4 ст.48 Закону №1058, у зв'язку з чим на рахунок ліцею не перераховано 50% пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника зазначеним особам. Загальний розмір не перерахованої відповідно до ч.4 ст.48 Закону №1058 пенсії складає 8730,44 грн.

При цьому суд вважає необґрунтованою позицію УПФУ щодо неможливості перерахувати зазначенні кошти на рахунок ліцею у зв'язку з відсутністю необхідного переліку документів визначеного Порядком, виходячи із наступного.

Так, відповідно до ст.1 Конституції України Україна є соціальною державою, а відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. З викладеного слідує, що одним із основних завдань держави є забезпечення соціальних стандартів життя людини. Згідно із ст.1 Закону №1058 пенсією визнається щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримає застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначних цим Законом. Тобто пенсія є відповідним соціальним платежем, який виплачується конкретно визначеній особі, при настанні певних обставин. Пенсія по своїй правовій природі має в певній мірі покривати негативні, об'єктивно обумовлені явища, яка спіткали особу-пенсіонера.

Як зазначалось вище, згідно змісту ч.4 ст.48 Закону №1058 частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні, і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей у цих установах. Тобто ці кошти мають виключно цільове призначення, суть якого полягає в створенні належних умов проживання для дітей в таких установах. Причому перерахунок цих коштів на банківський рахунок установи по своїй правовій природі є частковою компенсацією за рахунок пенсії особи-пенсіонера витрат які виникають у зв'язку з його повним державним утриманням в цій установі.

УПФУ не перерахувавши зазначенні кошти на рахунок установи своїми діями обмежило право дітей у цій установі на поліпшення умов проживання, що суперечить положенням ч.4 ст.48 Закону №1058, якою не встановлено обмежень щодо перерахунку на банківський рахунок установи частини пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника та ст.3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради УРСР від 27.02.1991 року, №789-ХІІ, відповідно до якої в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Суд погоджується з позицією УПФУ відповідно до якої на момент призначення пенсії до виплати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 ліцеєм не було подано всіх необхідних документів передбачених п.2 Порядку. Однак, як зазначалось вище зазначений Порядок передбачає видання виключно одного спільного розпорядження з визначенням суми, яку належить виплатити особі згідно з ч.ч.1,2 ст.48 Закону №1058, і суми, яку належить перерахувати установі (закладу) згідно з ч.ч.3,4 зазначеної статті, при цьому для визначення цих сум необхідний один пакет документів. Отже в разі відсутності необхідних документів УПФУ не мало формальних підстав також для призначення пенсії до виплати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, однак пенсія їм була призначена, що свідчить про відсутність єдиного підходу УПФУ при застосуванні положень Порядку.

Суд вважає, позицію УПФУ щодо призначення пенсії до виплати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 відповідно до ч.4 ст.48 Закону №1058 за відсутності необхідного переліку документів передбачених Порядком правовою, такою, що відповідає соціальній спрямованості держави та інтересам дитини, разом з цим суд вважає позицію УПФУ щодо відмови у перерахуванні на банківський рахунок установи частини пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника такою, що суперечить інтересам дитини та не відповідає соціальній спрямованості держави. При цьому суд виходить із того, що ч.4 ст.48 Закону №1058 не встановлено жодного обмеження щодо перерахунку на банківський рахунок установи частини пенсії, що залишилася після виплати особі суми пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Також, суд зазначає, що не перерахування УПФУ зазначених коштів на рахунок ліцею не є видом відповідальності ліцею за ненадання ним своєчасно необхідних документів передбачених Порядком.

Таким чином, враховуючи вищевикладене суд прийшов до висновку, що позов Каховського професійного аграрного ліцею до управління пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховського районі Херсонської області про визнання протиправними дій щодо відмови у відшкодуванні та перерахуванні різниці між сумою пенсії призначеної дитині у зв'язку з втратою годувальника, яка навчається в ньому, та сумою пенсії яка виплачується цій дитині відповідно до ст.40 Закону №1058 та зобов'язання перерахувати на спеціальний рахунок цю різницю у сумі 8730 грн. 44 коп. підлягає задоволенню у повному обсязі.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Керуючись ст.ст.158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов Каховського професійного аграрного ліцею до управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонській області щодо відмови у відшкодуванні та перерахуванні різниці між сумою пенсії призначеної дитині у зв'язку з втратою годувальника, яка навчається (навчалась) в Каховському професійному аграрному ліцею, та сумою пенсії яка виплачується цій дитині відповідно до ст.48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.03.2003 року, №1078-ІV.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонської області перерахувати на спеціальний рахунок Каховського професійного аграрного ліцею різницю між сумою пенсії призначеної дитині у зв'язку з втратою годувальника, яка навчається (навчалась) в Каховського професійного аграрного ліцею, та сумою пенсії яка виплачується (виплачувалась) цій дитині відповідно до ст.48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.03.2003 року, №1078-ІV, у сумі 8730 (вісім тисяч сімсот тридцять) грн. 44 коп. за період з 01.09.2009 року по 01.04.2011 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Каховського професійного аграрного ліцею документально підтверджені судові витрати у вигляді суми сплаченого судового збору у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 листопада 2011 р.

Суддя Анісімов О.В.

кат. 10.2.4