Постанова від 27.07.2010 по справі 2768/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" липня 2010 р. 11 год.55 хв.Справа № 2а-2768/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Попова В.Ф.,

при секретарі: Головчук Ю.І.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

державної податкової інспекції у м. Херсоні

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі -позивач, ДПІ) звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_2 І.) про надання державній податковій інспекції у м. Херсоні, в особі її представника - головного державного податкового ревізора-інспектора відділу контролю за операціями у сфері ЗЕД управління контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПІ у м. Херсоні, радника податкової служби ІІ рангу ОСОБА_3, дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1) тривалістю 5 робочих днів, починаючи з 01.07.2010 р. по 07.07.2010 р. включно, період перевірки 26.03.2009 р. по 07.07.2010 р.

В судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги щодо строків проведення перевірки та особи перевіряючого, просила надати дозвіл на перевірки державній податковій інспекції у м. Херсоні, в особі її представника - головного державного податкового ревізора-інспектора, радника податкової служби ІІ рангу відділу контролю за операціями у сфері ЗЕД управління контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПІ у м. Херсоні ОСОБА_4, починаючи з 16.08.2010 р. по 20.08.2010 р. включно. Пояснила, що підставою для проведення перевірки є порушення відповідачем законодавчо встановлених строків розрахунків в іноземній валюті по договору.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року за № 509-ХІІ (далі - Закон № 509-ХІІ), державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства.

Згідно із ст. 11-1 Закону № 509-ХІІ позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: 1) за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; 2) платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом; 3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; 4) платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів відповідної перевірки; 5) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; 6) проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства; 7) стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків; 8) у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обов'язкових платежів). Позапланова виїзна перевірка в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу; 9) платником подано декларацію з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості. У розгляді питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки мають право брати участь представники суб'єкта господарської діяльності. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки направляється не пізніше ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.

ФОП ОСОБА_2 перебуває на обліку в ДПІ у м. Херсоні з 27 серпня 2008 р. за № 55012.

На виконання вимог п. 5.9 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 р. N 136, Херсонська філія ЗАТ КБ «ПриватБанк» листом від 02.10.2009 р. № 01/02-4009 повідомила ДПІ у м. Херсоні про порушення відповідачем строків розрахунків по договору від 26.03.2009 р. № 19.

З метою отримання пояснень та документальних підтверджень щодо стану розрахунків по названому договору на адресу ФОП ОСОБА_2 направлено лист від 09.04.2010 р. за № 7990/10/22-204, який вручено йому особисто 15.04.2010 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення. Протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту ФОП ОСОБА_2 не надані пояснення та письмові підтвердження стану розрахунків по договору.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про надання дозволу на проведення позапланової перевірки.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 17, 19, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року за № 509-ХІІ, суд -

постановив:

Позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки задовольнити.

Надати державній податковій інспекції у м. Херсоні, в особі її представника - головного державного податкового ревізора-інспектора, радника податкової служби ІІ рангу відділу контролю за операціями у сфері ЗЕД управління контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПІ у м. Херсоні ОСОБА_4, дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1) тривалістю 5 робочих днів, починаючи з 16.08.2010 р. по 20.08.2010 р. включно, період перевірки 26.03.2009 р. по 07.07.2010 р.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 липня 2010 р.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 6.6.6