Ухвала від 09.03.2017 по справі 807/96/17

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2017 рокум. Ужгород№ 807/96/17

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Вільховецької сільської ради об'єднаної територіальної громади до Тячівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 9 березня 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини Ухвали. Ухвала в повному обсязі складена 14 березня 2017 року.

Вільховецька сільська рада об'єднаної територіальної громади (далі - позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Тячівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (далі - відповідач), яким просить визнати протиправною і скасувати постанову старшого державного виконавця Тячівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 08.12.2016 року про накладення на Вільховецьку сільську раду Тячівського району штрафу у розмірі 5100 грн., та зобов'язати Тячівський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області винести постанову про закінчення виконавчого провадження № 52994873 з виконання виконавчого листа № 307/2222/16-а, виданого Тячівським районним судом Закарпатської області.

09 березня 2017 року представником позивача надано суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині, яким просить суд залишити позов без розгляду в частині вимог про зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження.

Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом. Відповідно до п.8 ч. 1 ст. 3 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Статтею 56 КАС України встановлено, що сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника (ч. 1 ст. 56 КАС України), та представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3 ст. 56 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа, в зв'язку з чим заява представника позивача підлягає до задоволення та позовна заява підлягає залишенню без розгляду в частині, про яку зазначає представник позивача у клопотанні.

Згідно ч. 7 ст. 9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Залишення позовної заяви без розгляду передбачене положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення позовної заяви без розгляду встановлені ст. 155 КАС України, згідно до п.5 ч.1 цієї статті - суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви та, виходячи з наведеного, клопотання про відкликання позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог підлягає до задоволення, в зв'язку з чим та у відповідності п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України - слід залишити без розгляду позовну заяву в частині зазначених заявою вимог (про зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження).

У відповідності до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. ст. 9, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов Вільховецької сільської ради об'єднаної територіальної громади до Тячівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження - залишити без розгляду в частині вимог про зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження.

2. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті