Рішення від 22.06.2010 по справі 2-217/10

Красилівський районний суд Хмельницької області

м. Красилів, вул. Булаєнка, 4, 31000, (03855) 4-34-75

Справа № 2-217/10р.

РІШЕННЯ

Іменем України

22 червня 2010 року Красилівський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої - судді Чорної Л.М.

при секретарі Нахильчук С.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красилові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красилівської райдержадміністрації, Котюржинецької сільської ради про визнання права на земельну частку (пай),-

ВСТАНОВИВ:

В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що починаючи з березня 1944 року по січень 1953 року вона працювала на різних роботах в колгоспі ім..»Кірова», доказом чого у зв»язку з не проведенням відповідних записів в трудовій книжці є протокол комісії по призначенню пенсії від 23.02.1990 року, згідно якого їй зараховано вищезазначений стаж роботи. В січні 1953 року її було прийнято в члени колгоспу імені Свердлова де вона працювала різноробочою до виходу на пенсію, що підтверджується довідкою колгоспу ім..Свердлова від 26.06.1982 року про роботу та членство в колгоспі та копією трудової книжки колгоспника. У зв»язку з тим, що в період її роботи з 1944 по 1967 роки трудова книжка не велась, її заведено колгоспом імені Свердлова 25.02.1967 року із занесенням до неї наявних в колгоспі відомостей про її роботу в ньому, починаючи з 1953 року. Відомості про її роботу в колгоспі ім..Кірова з 1943 по 1953 роки до трудової книжки записаними не були, у зв»язкуз чим, з метою призначення, даний період роботи за її зверненням було встановлено комісією з її призначення. Трудова діяльність в колгоспі ім..Свердлова була припинена нею у 1982 році в зв»язку з виходом на пенсію, що не тягне за собою вибуття із його членів. Крім того, заяви про вихід із членів колгоспу імені Свердлова у зв»язку з виходом на пенсію та припинення трудової діяльності вона також не подавала. Колгосп імені Свердлова реорганізовано в КСП «Мрія», яке є його правонаступником. 22.08.2005 року КСП «Мрія» було видано державний акт на право колективної власності на землю серія ХМ №00017. Згідно Указу Президента України від 08.08.1995 року “ Про порядок паювання земель,переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям” в господасртві було проведено розпаювання землі.

Відповідно до п.2 вказаного Указу Президента право на земельну частку (пай) мають члени сільськогосподарського кооперативу, а також особи, які постійно проживають на території сільської ради, або які переселяються у сільську місцевість для постійного проживання, а тому набула право на земельну частку( пай). На звернення до відповідача про виділення їй земельної частки (паю), отримала відповідь, що по даному питанню необхідно звернутись до суду. Згідно довідки управління Держкомзему у Красилівському районі від 02.12.2009 року резервний фонд по Котюржинецькій сільській раді відсутній, є залишок земель запасу в розмірі 47,00га, розмір паю по господарству становить 3,44 умовних кадастрових гектара, вартістю 40080,79 грн, тому просить визнати за нею право на земельну частку (пай) та зобов”язати Красилівську районну державну адміністрацію видати їй державний акт на земельну частку.

В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги і просить їх задоволити.

-2-

Представник Красилівської райдержадміністрації в судове засідання не з»явився, про причини неявки судне повідомив, що дає суду підстави слухати справу у його відсутності.

Представник Котюржинецької сільської ради вдруге в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не повідомив, що дає суду підстави справу розглянути за його відсутності.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд визнає позов не підлягаючим задоволенню із слідуючих підстав.

Відповідно до п.2 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року № 720 «Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям» право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до Державного акта на право колективної власності на землю.

В силу ст.7 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року № 720 “Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям” створюваний під час передачі земель у колективну власність резервний фонд використовується для передачі у приватну власність або надання у користування земельних ділянок переважно громадянам , зайнятим у соціальній сфері на селі,а також іншим особам, яких приймають у члени сільськогосподарських підприємств, або які переселяються у сільську місцевість для постійного проживання.

Згідно представлених документів позивач з 1944 року по 1953 рік працювала в колгоспі «імені Кірова», реорганізованого в КСП «Мрія». З 1982 року позивачка у вказаному підприємстві не працює, переїхала проживати в інший населений пункт, достовірних доказів, щодо залишення її в членах даного підприємства суду не надала, а видана довідка управління Держкомзему У Красилівському районі від 02.12.2009 року №3051 про залишення її в членах колгоспу іншими доказами не підтверджується. На час проведення розпаювання в КСП «Мрія» позивачка до списку, що додавався до державного акта на право колективної власності на землю вказаного підприємства включена не була, що ще раз підтверджує те, що вона членом КСП «Мрія» не являлась.

Окрім цього резервний фонд земель по Котюржинецькій сільській раді, який використовувався для виділення земельних часток працівникам соціальної сфери відсутній, землі запасу мають інше цільове призначення.

Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 10,60,212-215 ЦПК України, ст. 158 ЗК України, п.п.2,7 Указу Президента України № 720 від 8 серпня 1995 року “Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям ”, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до Красилівської райдержадміністрації,

Котюржинецької сільської ради про визнання права на земельну частку (пай) залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів до Красилівськоьго районного суду з подальшею подачею копії апеляційної скарги протягом 20 днів до апеляційної інстанції або в поряду ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя

Попередній документ
65280912
Наступний документ
65280914
Інформація про рішення:
№ рішення: 65280913
№ справи: 2-217/10
Дата рішення: 22.06.2010
Дата публікації: 17.03.2017
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Красилівський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із земельних правовідносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (23.01.2020)
Дата надходження: 01.11.2019
Розклад засідань:
10.01.2020 08:30 Чутівський районний суд Полтавської області
23.01.2020 10:00 Чутівський районний суд Полтавської області
20.02.2020 08:40 Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
10.11.2020 15:00 Борщівський районний суд Тернопільської області
27.11.2020 08:30 Борщівський районний суд Тернопільської області
23.12.2021 10:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області