Україна
10 березня 2009 р. справа № 2а-36958/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Хріпуновій С.Ю.
за участю представника позивача Сидорського О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Ясинуватської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 7299,74грн.,
Ясинуватська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 7299,74грн., мотивуючи свої вимоги тим , що згідно свідоцтва про державну реєстрації виконкому Ясинуватської міськради ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець та відповідно до законодавства, перебуває на податковому обліку в Ясинуватській ОДПІ.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав аналогічні пояснення викладеним у позовній заяві, та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно свідоцтва про державну реєстрацію ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець на підставі рішення виконкому Ясинуватської міської ради Донецької області, та перебуває на обліку в Ясинуватській ОДПІ як платник податків.
30.05.2008р. Ясинуватською ОДПІ проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності магазину «Меркурій», розташованого за адресою : м. Ясинувата, вул. Машинобудівників, 13 що належить фізичній особі підприємця : ОСОБА_2 в ході якої були встановлені наступні порушення:
- невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО, чим порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- невиконання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, чим порушено п.5 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
- не проведення розрахункової операції через РРО, чим порушено п.1,2 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
- не виставлення цінників на товар, що реалізується, чим порушено п.8 ст.3и ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії, чим порушено ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів».
- здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту, чим порушено ч.1 ст.3 «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Вищезазначені порушення були зафіксовані в акті перевірки №4/23-111-2/25660119737 від 30.05.2008р.
Згідно до ст.22 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , застосовані фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність, а саме 2605,00грн.
Згідно п.3 ст.17 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовані фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 340,00грн.
Згідно п.1 ст.17 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовані фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів, а саме 335,00грн.
Згідно ст.23 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовані фінансові санкції у розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян за кожний не виставлений цінник, а саме 612,00грн.
Згідно абз.5 ч.2 ст.17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів» застосовані фінансові санкції в розмірі 200% вартості отриманої партії товарів, але не менше 1700,00грн., а саме 3400,00грн.
Згідно абз.4 ч.1 ст.8 ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» застосовані фінансові санкції у подвійному розмірі вартості торгового патенту за один день, а саме 7,74грн.
Ясинуватською ОДПІ 12.06.2008 року були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій :
- №0001282310 на суму 3892,00грн.;
- №0001272310 на суму 7,74грн.;
- №0001292310 на суму 3400,00грн.;
Згідно листа-відповіді регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області від 18.06.2008 року за №939/7/32/413-7 встановлено , що ФОП ОСОБА_2 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на магазин за адресою: м. Ясинувата, вул. Машинобудівників, 13, терміном дії з 25.12.2007р. до 25.12.2008р. не отримував.
Відповідно до статті 25 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вищевказані суми підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до бюджету в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Відповідач добровільно суму нарахованих штрафних санкцій в повному обсязі не сплатив, визначені строки добровільної сплати податкових зобов'язань відповідного до вищезазначеної статті Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вийшли. Сума заборгованості відповідача станом на 5.12.2008р. становить 7299,74грн.
Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Таким чином суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Ясинуватської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 7299,74грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись п.п.3.1.1 п.3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», п.11 ст.ст.2,4,10 Закону України «Про державну податкову службу», ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
Позов Ясинуватської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 7299,74грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31414541700097, одержувач місцевий бюджет , банк отримувач Ясинуватське ВДК, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701) суму заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 7,74(сім)грн. 74коп.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31118104700097, одержувач місцевий бюджет , банк отримувач Ясинуватське ВДК, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701) суму заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 3892(три тисячі вісімсот дев'яносто дві )грн. 00коп.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31116106700097, одержувач місцевий бюджет , банк отримувач Ясинуватське ВДК, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701) суму заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 3400(три тисячі чотириста )грн. 00коп.
Повний текст постанови виготовлено 16 березня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ісаенко Ю.А.