Постанова від 06.08.2010 по справі 8799/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" серпня 2010 р. Справа № 2-а-8799/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченка К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі про скасування рішення,

встановив:

ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі (далі-відповідач) про скасування рішення від 26.02.2009 р. № 052, №053, №054.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем винесенні рішення про застосування до позивача фінансових санкцій №052, №053, №054 від 26.02.2009 р. за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строк визначений законодавством. Вказані рішення позивач вважає незаконними, оскільки вона не знала про необхідність надання звітності до органів ПФУ, крім того вважає, що законодавством не передбачено надання звітності фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок).

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні надав заперечення на позовну заяву та просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених в запереченнях

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності 22.09.2004 р.

Позивач зареєстрована в управлінні Пенсійного Фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області як платник страхових внесків 24.09.2004 р. і відповідно до ст.. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року N 1058-IV зобов'язана сплачувати страхові внески, нараховані на відповідний базовий звітній період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Статтею 106 Закону N 1058-IV передбачена відповідальність за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у вигляді пені та штрафу.

Як вбачається з матеріалів справи, управлінням Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі прийняті рішення про застосування до позивача фінансових санкцій від 26.02.2009 р. № 052, №053, №054 на загальну суму 510 грн.

Дані рішення винесені відповідачем на підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасне подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку.

Самі факти порушень, тобто неподання відомостей до органів ПФУ, які стали підставою для винесення спірних рішень, а також визначені відповідачем в спірних рішеннях суми штрафів позивачем не оспорюються. Позивач не погоджується з винесенням спірних рішень обґрунтовуючи незаконність їх винесення тим, що вона не знала про необхідність подання вказаних відомостей, крім того вважає, що законодавством не передбачено надання звітності фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування. Тобто вона, як платник єдиного податку не зобов'язана подавати звітність до органів ПФУ.

З матеріалів справи вбачається, що рішення про застосування фінансових санкцій від 26.02.2009 р. № 052, №053, №054 оскаржувалися позивачем до Головного управління ПФУ в Херсонській області.

Рішенням від 20.03.2009 р. №73/Д-99-1скарга позивача залишена без задоволення, а рішення про стягнення фінансових санкцій - без змін.

Відповідно до п.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди перевіряють чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі ст.. 17 Закону Закону N 1058-IV страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Відповідно до Порядку формування та подання органами ПФУ відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальннобов'язкового державного пенсійого страхування, затвердженого Постановою правління ПФУ №7-6 від 10.06.2004 р. страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Як вбачається з актів від 26.02.2009 р. №16, №17, №18 позивач несвоєчасно подала звітність до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2005 р., 2006 р. та 2007 р., а саме: 26.02.2009 р.

Відповідно до п.5 ч.9 ст. 106 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом не встановлено фактів порушення відповідачем вимог законодавства чи визначених у п.3 ст. 2 КАС України критеріїв при винесені спірних рішень.

Спірні рішення прийняті відповідачем за порушення позивачем строків подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку і підстави для їх скасування відсутні.

Таким чином, суд не вбачає правових підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

В задоволенні позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 серпня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 2.19