Ухвала від 07.03.2017 по справі 808/2480/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 березня 2017 рокусправа № 808/2480/16

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Богданенка І.Ю.,

суддів: Уханенка С.А. Дадим Ю.М. ,

за участю секретаря судового засідання: Сколишева О.О.,

за участю представників:

позивача: - ОСОБА_1 (договір від 20 лютого 2017 року),

відповідача: - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі матеріали справи, апеляційну скаргу Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2016 року

у справі №808/2480/16

за позовом ОСОБА_2

до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради

про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2016 року ОСОБА_2 звернулася у Запорізький окружний адміністративний суд з позовом, з урахуванням уточнення, до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради про скасування рішення від 08 серпня 2016 року щодо відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень, прийняте державним реєстратором Лагно Мариною Юріївною; зобов'язання внести зміни до Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо права власності на земельну ділянку в частині зазначення частки ділянки.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2016 року позовні вимоги задоволені.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, 08 грудня 2016 року Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради подав апеляційну скаргу.

Ухвалами Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2017 року, після усунення відповідачем недоліків апеляційної скарги, відкрито апеляційне провадження та призначено справу до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 07 березня 2017 року о 13 годині.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність вирішення питання щодо залучення до участі у справі в якості другого відповідача державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марини Юріївни.

Представник Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився.

Представник ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечує проти залучення до участі у справі другого відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості другого відповідача - державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марини Юріївни, виходячи з наступного.

Як вбачається, з матеріалів справи, позивачем заявлено вимоги про скасування рішення №30836565 від 08 серпня 2016 року державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марини Юріївни, а також зобов'язання внесення змін до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції чинній на час прийняття оскаржуваного рішення), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державним реєстратором є громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав.

За змістом статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» суб'єкти державної реєстрації прав це виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; державні реєстратори прав на нерухоме майно.

Частиною 1 статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду, що передбачено частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Суд апеляційної інстанції зазначає, що одна з позовних вимог фактично стосуються перевірки законності та обґрунтованості рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марини Юріївни, яке було прийнято на виконання наданих повноважень та яку не було залучено до участі у справі в якості відповідача.

За правилами статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне зміни підсудності адміністративної справи.

Згідно з частиною 1 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд здійснюється колегією суддів у складі трьох суддів за правилами розгляду справи судом першої інстанції з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.

На підставі викладеного, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет позовних вимог, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості другого відповідача державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марину Юріївну.

Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених цим Кодексом, а також у разі неможливості розгляду справи, зокрема, у зв'язку з залученням до участі у справі інших осіб.

Керуючись статтями 52, 150, 160 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості другого відповідача - державного реєстратора прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марину Юріївну.

Відкласти розгляд адміністративної справи до 06 квітня 2017 року на 10:40.

Направити державному реєстратору прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марині Юріївні копію цієї ухвали, копію позовної заяви, копію постанови суду першої інстанції та апеляційної скарги разом з інформацією про права та обов'язки.

Запропонувати державному реєстратору прав на нерухоме майно Запорізької районної державної адміністрації Лагно Марині Юріївні надати у письмові заперечення на позовну заяву, апеляційну скаргу

У судове засідання викликати сторони та їх представників.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.

Головуючий суддя І.Ю. Богданенко

суддя С.А. Уханенко

суддя Ю.М. Дадим