Постанова від 06.03.2017 по справі 336/1015/17

№ 336/1015/17

пр. № 3/336/578/2017

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 березня 2017 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Г. Пристань Г. Пристанського району Херсонської області, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2,-

ВСТАНОВИВ:

З 01.01.2016 року по 17.02.2017 року ОСОБА_1, не виконуючи свої батьківські обов'язки, не забезпечувала явку та перебування свого неповнолітнього сина ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_3, до ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», де останній отримує освіту.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, причин неявки суду не повідомила.

Відповідно до письмових пояснень в протоколі та матеріалах справи вини своєї у скоєнні правопорушення не заперечувала, вказавши, що її син ОСОБА_2 дійсно не відвідував навчальний заклад, про що їй було відомо.

Обставини правопорушення також підтверджуються поданням та довідкою ДНЗ «ЗВПУ «Моторобудівник», характеристикою ОСОБА_2, тощо.

Відповідно до довідок навчального закладу ОСОБА_2 протягом 2016 та 2017 років систематично пропускав заняття без поважних причин.

Стаття 150 ч. 1, 2 СК України вказує, що батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Відповідно до ст. 152 СК України право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Сттатею 6 ч. 6 Закону України «Про загальну середню освіту» № 651 від 13.05.1999 року відповідальність за здобуття повної загальної середньої освіти дітьми покладається на їх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх замінюють, або навчальні заклади, де вони виховуються.

Враховуючи, що ОСОБА_1, не виконуючи свої батьківські обов'язки, не виховувала сина належним чином, не забезпечувала здобуття ним повної середньої освіти, не приймала заходів з метою забезпечення явки сина до навчального закладу та присутності на заняттях, суд вважає, що вона не виконувала в повній мірі своїх батьківських обов'язків щодо забезпечення інтелектуального розвитку дитини.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП, та кваліфікує її дії як ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Обставин, які обтяжують чи помякшують відповідальність, судом не встановлено.

Враховуючи обставини правопорушення, данні про особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 33, 184 ч. 1, 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Г. Пристань Г. Пристанського району Херсонської області, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адміністративне стягнення за ст. 184 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня в дохід держави (розрахунковий рахунок № 31114106700009, код класифікації доходів бюджету - 21081100, отримувач коштів - УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38025367, банк отримувача - УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, призначення платежу - адміністративний штраф).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Г. Пристань Г. Пристанського району Херсонської області, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_2, на користь держави в особі Державної судової адміністрації судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) гривень (рахунок отримувача 31218206700009, отримувач коштів УДКСУ у Шевченківському районі 22030101, код отримувача 38025367, банк отримувача УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя ГУДКСУ у Запорізькій області, призначення платежу: судовий збір по адміністративній справі, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 37408380 Код класифікації доходів бюджету 22030101).

Роз'яснити, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора- не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора і може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області в установленому порядку.

Суддя О.І. Дацюк

Попередній документ
65202431
Наступний документ
65202433
Інформація про рішення:
№ рішення: 65202432
№ справи: 336/1015/17
Дата рішення: 06.03.2017
Дата публікації: 14.03.2017
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (до 01.01.2019); Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей