Ухвала від 16.01.2017 по справі 826/355/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

16 січня 2017 року м. Київ № 826/355/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Федорчук А.Б., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовомОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

доМіністерства фінансів України, Міністра фінансів України Данилюка Олександра Олександровича

про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися з позовом до Міністерства фінансів України, Міністра фінансів України Данилюка Олександра Олександровича про визнання: 1. злочином геноциду /порушенням ст. З Європейської Конвенції/ діяльність Міністерства фінансів України, Міністра фінансів України Данилюк Олександра Олександровича, в питанні формування та реалізації державної фінансової та бюджетної політики, яка спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України по відношенню до колишніх радянських офіцерів, звільнених у запас або відставку в період з 1990 року по 03.02.1995 рік, які згідно ст. 43 ЖК України, п.п. 45, 39 "Правил квартирного обліку" "користуються перевагою у строках одержання житлових приміщень" - "не пізніше ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання обраного з урахуванням існуючого порядку прописки", які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування на протязі 25 років, в наслідок, зокрема:- відсутності фінансування житлових прав для цієї категорії громадян України державою. 2. Порушеними права сім'ї колишнього радянського офіцера учасника бойових дій ОСОБА_1 (ОСОБА_2 - дружини, ОСОБА_5 - дочки, ОСОБА_3 - дочки, ОСОБА_4 - внучки.) гарантовані ст.ст. 3, 4 п.1 Європейської Конвенції в наслідок, зокрема діяльності Міністерства фінансів України. Міністра фінансів України Данилюк Олександра Олександровича, по легалізації відмивання доходів одержаних злочинним шляхом, в наслідок створення Кабінетом Міністрів України злочинної схеми по відмиванню коштів, які виділяються в бюджеті України для реалізації житлових прав колишніх радянських офіцерів звільнених у запас або відставку в період з 1990 року по 03.02.1995 рік, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування, шляхом створення і збереження на протязі 25 років так званих "пільгових черг" із числа колишніх радянських офіцерів звільнених у запас або відставку, в тому числі і учасників бойових дій, в тому числі і тих, які згідно ст. 43 ЖК України, п.п. 45, 39 "Правил квартирного обліку" "користуються перевагою у строках одержання житлових приміщень" - "не пізніше ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання обраного з урахуванням існуючого порядку прописки", які знаходяться на квартобліку Полтавської облдержадміністрації. Полтавського міськвиконкому з 11.07.1990 року до сьогодні, де під № 26, станом на сьогодні, знаходиться сім'я ОСОБА_1 з 23.06.1993 року; 3. порушеними житлові права сім'ї колишнього радянського офіцера, учасника бойових дій ОСОБА_1 (ОСОБА_2 - дружини, ОСОБА_5- дочки, ОСОБА_3 - дочки, ОСОБА_4 - внучки) в наслідок відсутності фінансування їх житлових прав державою згідно ст.ст. 43, 32. 50 ЖК України: 1. на отримання 23 вересня 1993 року двохкімнатної квартири згідно вимог ст. 43 ЖК України, п.п.39.45 Правил квартирного обліку як сім'ї офіцера звільненого в запас по скороченню Збройних Сил; 2. на отримання з 26.05.2001 року трьох однокімнатних квартир згідно вимог ст. 43 ЖК України, п.п.39, 45 Правил квартирного обліку як сім'ї офіцера звільненого в запас по скороченню Збройних Сил; 3. на отримання з 28.03.2008 року трьох однокімнатних квартир згідно вимог ст. 43 ЖК України п.п.38. 44 Правил квартирного обліку як сім'ї учасника бойових дій згідно пільгової черги учасників війни; зобов'язати: Міністерство фінансів України, в особі Міністра фінансів України Данилюк Олександра Олександровича, в рамках запобіганню і протидії легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинним шляхом, відповідно до покладених на нього завдань перевірити: 2. законність створення і збереження на протязі 25 років Кабінетом Міністрів України. Полтавською обласною державною адміністрацією. Полтавським міськвиконкомом пільгової черги із числа колишніх радянських офіцерів звільнених у запас або відставку в період з 1990 року по 03.02.1995 рік, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування, в яку включені особи, які згідно ст. 43 ЖК України, п.п. 45, 39 "Правил квартирного обліку" "користуються перевагою у строках одержання житлових приміщень" - "не пізніше ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання обраного з урахуванням існуючого порядку прописки"; б) перевірити законність використання коштів Полтавською облдержадміністрацією і Полтавським міськвиконкомом при виконанні "Програми забезпечення житлом військовослужбовців звільнених у запас або відставку", яка була затверджена постановою Кабінету Міністрів України 29 січня 1999р.№114(114-99-п), яка повинна була бути виконаною до 2005 року; 2. перевірити законність використання коштів Полтавською облдержадміністрацією і Полтавським міськвиконкомом за бюджетними програмами "забезпечення житлом "воїнів - інтернаціоналістів" з 2004 року до сьогодні, за якою сім'я ОСОБА_1 повинна була отримати житло в 2004 році, згідно рішення виконкому Полтавської міської ради від 15.09.04. №239. г) провести розслідування по факту неправомірних дій Державної казначейської служби Полтавської області, якою не була здійснена проплата 560.00 тис. грн. Полтавському міськвиконкому, які були виділені розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації від 14.10.2013 року №448 "Про розподіл коштів передбачених за бюджетною програмою 2505050 "Забезпечення житлом "воїнів - інтернаціоналістів" у 2013 році" для реалізації житлових прав сім'ї ОСОБА_1 3. Міністерство фінансів України, в особі Міністра фінансів України Данилюк Олександра Олександровича, по узгодженню з Кабінетом Міністрів України, відповідно до покладених на нього завдань направити кошти із Резервного фонду Кабінету Міністрів України Полтавському міськвиконкому, який реалізує житлові права сім'ї ОСОБА_1 згідно вимог ст.ст. 43, 50, 32 Житлового Кодексу України п.п. 45, 39 "Правил квартирного обліку", і купить: ОСОБА_1. ОСОБА_2 однокімнатну квартиру; ОСОБА_5 - однокімнатну квартиру; ОСОБА_3, ОСОБА_4 - однокімнатну квартиру.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Так, приписами п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позовні вимоги стосуються прав позивачів на житло, як колишньому радянському офіцеру та членам його сім'ї.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України), суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Отже, правовідносини, що склалися між сторонами не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку наявний приватно-правовий спір, порядок вирішення якого визначений положеннями ЦПК України.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Міністерства фінансів України та Міністра фінансів України Данилюка Олександра Олександровичазобов'язати вчинити дії.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.Б. Федорчук