про залишення позовної заяви без руху
09 березня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/151/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Управління державної виконавчої служби МУЮ, начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Малого Олександра Володимировича, Чернівецького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, начальника Чернівецького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Плохути Євгенія Петровича про визнання протиправних дій та скасування рішень,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просив суд винести рішення, яким визнати неправомірними дії Управління ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області Малого О.В. щодо винесення постанови про наслідки перевірки виконавчого провадження №51193142 та скасувати постанову про наслідки перевірки виконавчого провадження №51193142, визнати неправомірними дії начальника Чернівецького міського ВДВС ГТУЮ у Чернівецькій області Плохуту Є.П. щодо виготовлення подання від 04.10.2016 р. неправомірними та скасувати подання від 04.10.2016 року.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд звертає увагу, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн). За подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8 000 грн).
За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн). За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем подано до суду адміністративний позов, який містить чотири вимоги не майнового характеру та за подання яких, позивач зобов'язаний сплатити судовий збір в сумі 1 280 грн (640*2), однак доказів сплати судового збору надано не було.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Брезіна