09 березня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/2358/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дембіцького П.Д., розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Чернівецьке тролейбусне управління" до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, про визнання протиправними дій,-
Комунальне підприємство "Чернівецьке тролейбусне управління" звернулось до суду з заявою у якій просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме боржника - Управління Пенсійного фонду України у м. Чернівцях, відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для призначення судового засідання для розгляду питання про заміну сторони виконавчого провадження суд враховує наступне.
Статтею 264 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Відтак, виходячи із приписів ч. 7 ст. 9 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 КАС України.
В даному випадку, заява про заміну сторін у виконавчому провадженні не відповідає вимогам, встановленими ст. 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Частиною ч. 3 ст. 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI ).
Частиною 2 ст. 9 цього Закону передбачено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ст. 1 Закону № 3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст.3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 2 ст.3 Закону № 3674-VI визначено перелік заяв за подання яких не справляється судовий збір. Однак, до вказаного переліку заява про заміну сторони виконавчого провадження не включена. Відтак, платники судового збору зобов'язані справляти судовий збір за подання до суду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів та позову, заяви про видачу виконавчого документу на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення ставка судового збору становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (480,00 грн.).
Таким чином, заявник, за подання даної заяви за аналогією, зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 480,00 грн. (0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Однак доказів сплати судового збору за подання про заміну сторін виконавчого провадження заявник до суду не надав.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заява про заміну сторін виконавчого провадження подана без додержання вимог ст. ст. 106, 264 КАС України та Закону України “Про судовий збір”.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про заміну сторони виконавчого провадження, тому надає заявнику строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
1. Заяву про заміну сторони виконавчого провадження залишити без руху.
2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліку, зазначеного в мотивувальні частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя П.Д. Дембіцький