Справа № 815/1310/17
07 березня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову адвоката Грушанського Артема Валерійовича до Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області, Начальника Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича про визнання бездіяльність незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Грушанського Артема Валерійовича до Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області, Начальника Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича, в якому позивач просить суд:
- визнати бездіяльність начальника Київського відділу поліції у м. Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича по ненаданню відповіді на адвокатський запит адвоката Грушанського Артема Валерійовича незаконною;
- зобов'язати начальника Київського відділу поліції у м. Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича надати відповідь на адвокатський запит.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При цьому відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Позивачем надано до суду докази сплати судового збору лише у розмірі ,640,00 грн., тобто за одну вимогу немайнового характеру, однак, у суду відсутні відомості про зарахування вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до абз.9 ст. 3 КАС України відповідач це - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно абзацу 7 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з приписами п.3, п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (п.3); зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п.4).
В прохальній частині адміністративного позову позивач просить суд визнати протиправними дії Начальника Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича та зобов'язати Начальника Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича вчинити певні дії. При цьому у якості відповідачів по даній справі адвокат Грушанський А.В., зокрема, зазначає Київський відділ поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області, однак, у прохальні частині адміністративного позову відсутні вимоги до вказаної особи.
Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідачем по справі адміністративної юрисдикції може бути і орган державної влади і його посадова чи службова особа, суд зазначає позивачу про необхідність надати до суду адміністративний позов, оформлений у відповідності до вимог КАС України.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі відповідно до Закону України «Про судовий збір», доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, та адміністративного позову оформленого у відповідності до вимог КАС України.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
Адміністративний позов адвоката Грушанського Артема Валерійовича до Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області, Начальника Київського відділу поліції у м.Одесі ГУНП в Одеській області Лазар Олександра Васильовича про визнання бездіяльність незаконною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко